Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kötelező óvoda 3 éves kortól-...

Kötelező óvoda 3 éves kortól- és ha nincs hely?

Figyelt kérdés
Egy ismerősünk mondta, 3 éves lesz a lánya nyáron, de voltak nyílt napon, és mondták nincs hely... Ő most gyed-en van az 1éves fiával, és hát ugye akkor úgy gondolják az oviban, hogy ha kevés a hely, akkor az ő lánya nyilván későbbre kerül a rangsorban, hiszen anya otthon van, míg másnak nincs otthon anyu. Na, ilyenkor mi van? Hiszen kötelező, de ha mégsem tudja valaki a gyerekét beíratni?
2013. máj. 2. 08:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Idén még nem kötelező, csak jövőre, 2014-től. Hogy akkor mi lesz, arra én is kíváncsi vagyok, a városban, ahol élek SENKIT nem vesznek fel addig oviba, amíg mindkét szülő be nem visz munkáltatóit, kistesóval gyeden lévő anyukák gyerekei tehát alapból kizárva. Az összes. Hogy mi lesz itt jövőre, rejtély.

Az én 3 évesem sem kezdi meg szeptembertől az ovit, mivel nálunk is van egy kicsi is.

2013. máj. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Még nem kötelező,csak szeptembertől.Addig meg vagy megoldják a helyhiányt,vagy egész egyszerűen rájönnek,hogy ez az egész baromság,és eltörlik a törvényt.Vagy ami a legrosszabb,az eddigi 25 helyett 35 gyerek lesz egy csoportban,és teljes lesz a káosz.
2013. máj. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tényleg nem is most,hanem jövő szeptember:)
2013. máj. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Még nem kötelező, csak 2014 szeptemberétől (az aug.31 ig 3 évesek esetében) . tehát még kifogás lehet a nincs hely (felénk is így volt mikor a nagyobbam ment volna én pedig a kicsivel még itthon voltam) de idéntől már bevették mivel 4 éves elmúlt.

Most nekem a kisebbel lesz így jól megszívjuk ezt a dolgot, mert ő 2014 aug ban lesz 3 éves (én dolgozok, a bölcsiben nem maradhat) és a helyi ovi bizony zsúfolásig telt. És mivel kötelező lesz felvenni mindenkit azt is akinek a szülő otthon van így mit tudnak tenni, még tovább zsúfolják a csoportokat.

Így előreláthatólag (most beszélgettem a vezető óvónővel épp pár napja mivel jelezni kellett ki az aki 2014 ben jönne oviba) a fiam kiscsoportjában 30 an lesznek!!! El lehet képzelni milyen jó lesz ott 30 kicsi alig 3 évessel 1 óvónőnek 1 dadusnak. (persze van pár óra mikor 2 óvónő van na de délelőtt meg délután ugye nem).

Hogy fognak 30 kicsi gyereket felöltöztetni pl. mikor ki akarnak menni stb. elmondom, sehogy. És akkor lesz az hogy egész nap bent vannak mikor már jön a hidegebb ősz meg tél mert 30 kicsit mire felöltöztetnek, majdnem jöhetnek is vissza. Tudom hogy egyszerre nem lesz ott 30 gyerek szinte sose (ennyi ember között csak úgy dúl majd a sokféle izgi betegség:( ) de ha csak 25 jár az is sok.

2013. máj. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak 2014-től kötelező!!!
2013. máj. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4 vagyok és a 30 at úgy írtam hogy 30+2 fő mert ők még nem tuti hogy ide jönnek vagy máshova remélem máshova:(
2013. máj. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem 4 éves lesz ősszel a nagy, mégse vették fel. Az ok, hogy itthon vagyok egy kisebbel. Már lezajlott a felvételi, mondták, h nyugodtan beadhatom a fellebbezést. De minek? Rémes ez az egész. Jövő ősztől meg ki tudja mi lesz. Nálunk pont kétszeres volt a túljelentkezés múlt évben, az ideit még nem láttam.
2013. máj. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van sajnos. Tavaly se vettek fel. Az enyém a télen volt 4. :( Kistesó van, hiába mondom, hogy a kicsi is bölcsibe megy mert mindjárt letelik a gyedem. A nagy szeptemberben már 4,5 éves lesz de nem fogják felvenni mert helyhiány van én meg itthon vagyok. persze még néhány hónapig és utána??? Az mér senki nem érdekel.:( Én nem várok tovább, beviszem a közeli nagyvárosba, 12km-re. Nem hagyom, hogy lemaradjon, mindjárt iskolás lesz és még oviba se tudott járni! Ott még a bölcsisenek is örülnek, azzal se lesz gond. Egyébként itt már az a pletyka járja, hogy a mi kis városunk, haladékot kapott 2016-ig erre a kötelező ovi dologra. Köszönjük szépen! Akkor a kicsivel is ugyanígy szívok majd. :(
2013. máj. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És még annyit, hogy itt is kérik a munkáltatóit amit vittem is és rajta van, hogy mikortól várnak vissza dolgozni. Apa is dolgozik, neki is vittem a munkáltatóiját. Még nem kaptam meg a határozatot de sajnos nem számítok másra mint elutasításra. :(
2013. máj. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!