Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minden éjjel átjön a szülői...

Minden éjjel átjön a szülői ágyba,25 hónapos, hogyan szoktathatnám le erről, valaki hasonló cipőben?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy mi intéztük így, de szeretném ha ennek vége lenne. Amikor rácsos ágyban aludt saját szobában minden éjjel mikor felsírt érte mentünk és magunkhoz fektettük. Akkor ez a megoldás tűnt mindenki számára a legkényelmesebbnek. Màr akkor is próbálkoztam sokszor a saját ágyában visszaaltatni, de amikor ez éjjelente fél óra ácsorgást vagy görnyedést jelentett az ágya mellett sokszor inkább azt választottam, hogy viszem a mi ágyunkba mert aludni akarok. Sokszor az apja ment érte mikor felsírt. Amióta egyszer régen átmászott a rácson és le is esett, levettük a rácsot, leesés gátlót tettünk fel, de mellette tud közlekedni. Igy már régóta az van, hogy éjjel magától jön át, innentől elég rosszul alszunk, rugdos álmában,állandóan fáradtak vagyunk, két éve nem aludtunk reggelig egyhuzamban.

Tegnap még tvztünk, fél12kor már megjelent a gyermek, visszakísértem az ágyába,10 perc aladt visszaaludt,fognia kell a kezemet. Utána mi is lefeküdtünk, én mikor félálomban éreztem, hogy mindjárt elalszom,felriadtam,hogy hangosan sír,gondolom felfedezte,hogy eltűntem az ágya mellől,aztán már jött is be közénk.Bosszankodtam de már nem volt energiám màsodszor menni visszaaltatni egy órán belül. Reggel mikor felébredtem a férjem az ágy végében aludt, én az ágy legszélén,a kisasszony középen. Ezen szeretnék változtatni.



2013. máj. 8. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:

azt kell megtudni,hogy miért akar átmenni. lehet hogy megijed amikor felébred,és a közeletekbe akar lenni.

éjjeli fény nem szokott neki világítani?

2013. máj. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pedig ez csak úgy fog menni ha erőt veszel magadon és igenis visszaviszed és ott állsz mellette tíz percet, amíg visszaalszik, eleinte ha kell egy éjjel tízszer, aztán szép lassan, csak visszaviszed és otthagyod elaludni.
2013. máj. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Hát itt 2 megoldás létezik szerintem, ami eredményt hozhat.

A nehezebb megoldás, hogy szépen visszaszoktatod a helyére, mindig amikor felébred és átmegy, akkor visszaviszed...ebben persze lesz sok sírás, és rengeteg nem alvás :(

A másik megoldás - és én inkább ezt választottam :) - a lányom ágyikóját oda tettük a miénk mellé, és mivel az én lányom is olyan, hogy fogja a kezemet elalvásnál, nem jelent gondot, ha éjjel felébred, csak megfogja a kezemet és alszunk is tovább...de az esetek nagy részében át is aludja az éjszakát :)


Hát szerintem ezek közül lehet választani, eltökéltség kérdése. De szerintem ha megérnek rá, akkor majd alszanak külön, minket is így neveltek a szüleink, és gond nélkül ment később a külön szobában alvás, szóval ettől nem kell félni...ha már így alakítottátok eddig...

2013. máj. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az is egy megoldás lehet, hogy viszel egy matracot a szobájába és ott alszol vele egy kicsit, aztán 2-3 óra múlva visszamész a férjedhez. Nekem anyukám így csinálta, délutáni alvásnál is odafeküdt egy fél órára, amíg el nem aludtam. Ha esetleg felsír akkor pedig mostantól semmilyen körülmények közt se engedd az ágyadba, az elején nehéz lesz, de egy idő után megszokja,hogy hol alszik. Éjjeli fény, sok plüssállat, állandó altató zene segíthet még.
2013. máj. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tudom nehéz, fáradt az ember, de gondolj bele, ha átmegy hozzátok biztos ott érzi jól magát. A matracos tanács tényleg jó. Egyébként azt olvastam 6 éves koruktól már nem járnak át. :)
2013. máj. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#3, egy 2 éves gyerek már ne aludjon az anyjáékkal!

2 évvel a szülés után a nő gondoljon a férjére is.

Csodálkozik a sok kismama, hogy elhidegül a férjük. Hát persze, ha csak ilyen lopott szexek vannak, amikor éppen nincs ott a gyerek. Eltűnik a spontanitás.

2013. aug. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Hát mi hárman vagyunk testvérek és mi mind a szüleinkkel aludtunk kb 6 éves korunkig, és mivel nem álltak meg egy gyereknél, köszönik szépen, a szexuális életük is rendben volt/van.

Az én lányom 1,5 éves, mellettünk van az ágya, és még nagyon sokáig így is lesz ahogy látom, de egyáltalán nem bánjuk. Van a lakásban másik szoba, és nem kell lopott órákat keresni, hiszen minden este mikor a gyerek elalszik, azt teszünk a másik szobában, a kihúzhatós kanapén, (egyén helyeknek pedig csak a fantázia szab határt) ami jól esik. Ha akarja az ember megoldja, ha meg nem, akkor meg hiába fekszik mellette 5 cm-re a férje, és nincs velük a gyerek, úgy se csinálják...

Erről ennyit...

2013. aug. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#7 Látod? Nem tudjátok a hálóban csinálni, hanem át kell titokban osonni a zúgszobában. Úgy hangzik, mint amikor az iskolai vécében nyomnak egy menetet a fiatalok.

Sajnállak titeket...

2013. aug. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

:)

Hát ez jó :)

Miért osonnánk, a gyerek elalszik, mi még fenn vagyunk, összebújva tv-t nézünk, és közben megkívánjuk egymást, és egymásnak esünk. Ez szerinted sajnálatra méltó? No comment :)

2013. aug. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!