Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le a pelusró...

Hogyan szoktassam le a pelusról a kisfiamat?

Figyelt kérdés
3 éves elmúlt és egyszerűen képtelen vagyok rávenni, hogy szóljon, ha pisilnie, kakilnia kell vagy már túl is van rajta. Addig már eljutottunk, hogy nem adok rá pelust, nem is hiányolja, de minden gond nélkül bepisil. Ha én nem szólok, hogy pisis a ruhája és ki kell cserélni, akkor akár száradásig játszana a pisis ruhában. Kakilni csak pelusba hajlandó, ha kell neki nem szól, inkább tekereg, görnyed, sír, visszatartja addig amíg nem kap pelust. Éjszakára még adok rá pelust, de reggelente száraz, tehát lehet, hogy ezt sem kellene. A bilire ráülni sem hajlandó még játékból sem.
2013. máj. 10. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is elutasította a bilit. Ha csak megemlítettem, hogy üljön rá teljesen kiakadt! Nem biztos, hogy nálatok működni fog-e, de én vettem egy másik bilit. Az egyik volt az én bilim a másik az övé. Levettem róla a pelust, ráültem a bilimre és nekiláttam játszani a játékaival. Gondoltam, majd utánozni fog...így is lett, igaz beletelet 2-3 napomba, hogy ráüljön, de megtörtént
2013. máj. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
sikerült hamarabb elküldenem. :) Szóval ez így ment amíg egyszer észre sem vette, belepisilt a bilibe, volt nagy boldogság és újságolás mindenkinek milyen ügyes nagy fiú már! Tudom kicsit hülyén hangzik, de nála ez vált be. Attól kezdve egy-két balesetet leszámítva mindig a bilibe pisil. Néha még most is megkér, hogy üljek mellé, ha ép produkál. :) Természetesen már nem szoktam, így legalább van egy pisilős és egy kakilós bilije..:)Esetleg megpróbálhatod a wc-t. Lehet az jobban tetszene neki, kis sámli, szűkítő..:)
2013. máj. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Kipróbálom, hogy leülök mellé bilire, talán beválik.


Már egy kisebb állam bilikészletével és szűkítőjével rendelkezünk (kék, piros, delfines, békás, műanyag, párnázott...), mert néha egy-egy fellángolása volt és mikor a boltban rámutatott, hogy ebbe akar pisilni akkor megvettük, de itthon nem akart még rá se nézni.

Attól vagyok a legjobban elképedve, hogy ennyire nem zavarja, hogy pisiben tocsog. Mindenki azt mondta, hogy majd ha zavarni kezdi, hogy becsurgott és vizes, akkor majd lesz rá igénye, erre egyáltalán nem izgaztja.

2013. máj. 10. 20:58
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos van ilyen is, hogy néhányuknak nehezebben megy, de ne aggódj nem lesz ez mindig így. Én próbáltam vele mindent megbeszélni, hogy mit miért, hogyan és mikor...szóval érted.:)Volt egy alkalom amikor boldogan belepisilt a bilibe, persze úgy, hogy gyakorlatilag futottam utána a bilivel. Nagyon büszke volt akkor is, ott rontottam el, hogy lehúztam a wc-be a pisiét. Iszonyatosan kiakadt, hogy mit csináltam. Hónapokig rá sem nézett a bilire. Aztán ezt orvosolva, megbeszéltem vele, hogy leöntjük a wc-n a pisit, kakit és ott majd találkozik az Anya és Apa "dolgaival", milyen szuper is lesz az!! Így megnyugodott és bátran önthetek ki bármit. Ilyen kis apróságokon is múlik sajnos! :) Mi úgy kezdtük az egészet, hogy közösen feltekertük a lakásban a szőnyegeket, elmondtam, hogy miért csináljuk, kértem, hogy válassza ki melyik legyen az ő bilije, döntött a másikat rám ruházta. Az első véletlen pisi után viszont magam is ledöbbentem, amikor magától szaladt és ült rá. Amúgy előtte őt sem zavarta hogy pisis vagy kakis lett, mintha észre sem vette volna. Figyeld a jeleket, mikor lesz rá felkészülve. Ő pl. mindig megleste az Apját ha pisil, bejött hozzám is és feneket akart törölni. :)Sokat kérdezett, hogy miért ide pisilünk, miéért mosunk kezet. De az is sokat segített amikor látta az egyik ismerős gyereket bilit használni.
2013. máj. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fiam is mindig elutasította hisztérikusan a bilit. El is raktam, hogy ne boruljon ki tőle. Néha elővettem - én is ráültem, ami nagyon tetszett neki. Megint elraktam. Elővettük újra 1-2 hét múlva és ráült, de nem engedte, hogy a nadrágját lehúzzam - így nadrágostul üldögélt rajta. Közben "mostam az agyát", hogy anya és apa is leveszi a nadrágját ilyen helyzetekben...stb. Sokat volt velem a WC-n is :)

...és ma: fürdés közben kérdeztem, hogy nem kell-e pisilnie, mert akkor Apa beviszi a szobába a bilijét. Bólintott! Kikaptam a fürdőkádból, és ráült meztelenül a bilire, és belepisilt!!! Közben megint agymosás, hogy milyen szuper, hogy látni fogjuk a pisit. Felállt - megnézte, és nagyon boldog volt. Utána még kb. 5-ször ült vissza, és nyomott 1-1 cseppet.

Tudom, hogy sehol nem tartunk még, de legalább boldogan és sikerélménnyel teli sikerült az 1. bilibe pisilés. ...és jó mókának fogja fel!


Akkor öntöttem ki, mikor már aludt.

2013. máj. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Én is odaültem mellé a földre, és Apának is néznie kellett őt! :)
2013. máj. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!