Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesnél cumisüvegsztrájk!...

2 évesnél cumisüvegsztrájk! Tudnátok tippeket adni?

Figyelt kérdés

Azzal kezdem hogy tudom, hogy én rontottam el, már jóval előbb el kellett volna vennem tőle, de mivel első gyerek, nem gondoltam, hogy ekkora baj lesz.


Problémám a következő:

Már régebben próbáltam neki többféle itatópoharat is venni, de egyik sem kellett. Vagy megszívta és eldobta, vagy nyakon öntötte magát vele. 1.5 évesen még tél volt, ezért úgy gondoltam, nem elég érett rá, majd nyáron próbálkozunk, mert akkor járkálhat majd "nyakon öntve" és rájön, hogy ez igazából zavarja.

Azért emellett elkezdtük a poharat is, és amíg megvolt a cumisüveg, megtanult pohárból inni.

Szeptembertől bölcsis lesz (remélem felveszik, még nem biztos) és a bölcsis nyílt napon közölték, hogy max. a beszoktatás alatt lehet itatópohár, utána csak pohár.

Pluszban megemlítették, hogy előtte kb. 1 hónappal már ne érje a gyereket semmilyen drasztikus dolog, (cumielvétel, ilyesmi) mert a bölcsibe beszokás is épp elég trauma lesz neki.

Ennélfogva, mivel nagyjából ment a pohárból ivás, szépen elvettem tőle a cumisüveget napközben.

Erre az volt a reakciója, hogy inkább nem iszik egész nap semmit!

Azt hittem, egy idő után beadja majd a derekát, úgyis megszomjazik. De annyira akaratos, hogy inkább szomjan hal, minthogy pohárból, vagy itatósból igyon! Iszik 1-2 kortyot max, vagy még annyit se!

Már mindent megpróbáltunk, barackléből vagy ilyesmiből max 1-2 korty, teából, vízből még annyi se!

Vettünk gyerekitalokat, a nagyi még verdás üvegeset is szerzett, de megitta belőle az üdítőt, és tea persze már nem kell belőle neki!

Ez ment jó pár napig, mígnem benyalt egy hasmenéses vírust és akkor már tényleg muszáj volt visszaadni neki a cumisüveget, de ez csak olaj volt a tűzre. Most még rosszabb.

Attól félek, hogy jön a nagy meleg és ki fog száradni, ha erőltetem (híradóban is mondták, hogy a gyerekekre és az idősekre oda kell figyelni, SOKAT KELL INNI). Ha meg nem erőltetem, akkor a bölcsiben meg közlik majd hogy nem iszik a gyerek egész nap és emiatt esetleg nem is fog beszokni, mert nem elég, hogy nincs anya, még cumisüveg sincs!


Most mit tegyek? Elvegyem? Ne vegyem? Várjak?



2013. máj. 12. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Jó makacs a lelkem:)Szerintem vedd el,és már ne add vissza neki.Tegyél ki egy csomó helyre innivalót.Pohárba,üvegbe(kubusba vagy sport kupakosba)itatóba.Különböző italokat.Ne mondogasd neki állandóan hogy igyon .Szerintem ha látja hogy nem olyan kardinális dolog ez az ő ivása-nem ivása beadja a derekát.És inni fog.Ezeken a napokon azért sokat ne legyetek napon.De ha mentek vhová akkor is kulacsba vagy üvegbe vigyél innivalót a cumisüveget ne is lássa többé.
2013. máj. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kérlek, ne értsd félre, amit írok, de szerintem bízz meg valaki mást a próbálkozással.

Gondolok itt olyanra, akit rajtad kívül nagyon szeret, és ő próbálja itatni. Pl. adjon inni apa a saját bögréjéből, poharából, hátha az vonzó lesz. Vagy menjetek el egy nagyszülőhöz, és a papa/mama adjon neki inni. Ki tudja, hátha ez bejön.

(én pl. kizárólag nagyapámnak engedtem körmöt vágni kiskoromban, innen jutott eszembe az ötlet)

2013. máj. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem még várjál, sok idő van szeptemberig. :) Addig sokat fog változni.
2013. máj. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez volt tavaly a helyzet. A lányom szeptemberben elkezdte a bölcsit. A biztonság kedvéért mondta a gondozó, hogy legyen egy cumisüveg a szekrényben, ha nagyon nagyon dráma van, akkor odaadja neki. És nem kellett. Soha, egyszer sem kérte. Itthon még hónapokig ivott abból (mondjuk csak lefekvésnél meg ébredésnél), de bölcsiben elfogadta, hogy ott nincs. Szerintem ne vedd el még tőle, nincs még felkészülve rá.

Amúgy a lányom sem ivott soha semmi csőrős meg ilyen olyan hiperszuper itató pohárból. Aztán nemrég a DM-Ben talált egy olyat, ami tetszett neki, közölte, hogy ő nagylány, neki olyan kell. Mondtam, hogy megveszem, de akkor el kell dobni a cumisüveget. És eldobta, szó nélkül. Azóta talán egyszer kereste, de akkor is csak játékból.

2013. máj. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szegény, nem irigyellek, mert ez az egész ráadásul egybeesik most nektek a dackorszakkal!

Azért nem iszik inkább semmiből, mert dacol, legalábbis szerintem. És minél inkább látja rajtad, hogy neked fontos, hogy igyon, annál inkább nem fog inni.

Bármilyen nehéz, most kell a sarkadra állnod, de lazíts, és ne erőltesd egyáltalán!! Vedd el a cumisüveget, de előtte magyarázd el neki, hogy a kicsi babák isznak belőle, a nagy, okos gyerekek már nem. A kicsi babák nem tudnak pohárból inni, a nagy, okos gyerekek viszont igen. Anya és apa is pohárból iszik. A cumisüveg ráadásul nagyon elfáradt, a sok használattól megöregedett, hagyni kell pihenni. :) Valami ilyesmi. A lényeg, hogy beszéld meg vele, meg fogja érteni akkor is, ha úgy tesz, mintha nem értené. :) Nagyon dacos fiam van, tudom, miről beszélek. :)

És ha megkérdezed, hogy szomjas-e, szeretne-e inni, és azt mondja, hogy nem, akkor hagyd rá. De legyen mindig számára elérhető az innivaló. Egyszer csak meggondolja magát, és inni fog, hidd el! Az ebéd mellé is odateszed a poharat, de ne mondd neki, hogy igyon, mintha abszolut nem lenne fontos, hogy iszik-e vagy sem. Készíts minden nap levest, kapjon sok gyümölcsöt, nem fog kiszáradni, nincs még kánikula. Mire kettőt pislantasz, már rá is szokik a pohárra!

Másik verzió, hogy ugyanúgy "veszed el" a cumisüveget, mint más a játszó/altató cumit. Pl. "ezt most odaadjuk egy ismerős kisbabának, mert neki sajnos nincsen, és nem tud inni, te pedig kapsz cserébe egy... akármit, választhatsz, stb." - érted mire gondolok!

Sok sikert!

2013. máj. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


leírom, hogy nálunk hogy volt a cumisüvegről való átállás, hátha ez segít neked is.

Bár mi kisebb korban küzdöttünk meg ezzel a cumisüveg témával (9-10 hó körül), ettől függetlenül nálunk sem volt jó az itatópohár, semmi.


Ezért azt csináltam, hogy észrevétlenül (este, amikor aludt) akkor amikor a napi mikrós sterilizáló után kiszedtem a cumifejeket a dobozból, egy pici tiszta ollóval lenyisszantottam egy picit a cumik végéből. Alig észrevehetőt, először épp csak egy kicsit.

Szépen lassan (nem is minden nap, hanem fogokzatosan)- lenyírtam úgy a cumikat, hogy már volt rajta egy jó nagy lyuk és láss csodát: ugyanúgy tudott belőle inni.

Amikor majdnem a karimáig ért, akkor ugyanazt az üveget odaadtam neki cumi nélkül és nem vette észre :)


Majd szépen odaadtam neki a csavarozható (cumitartó műanyag rész) nélkül- és ez már olyan, mintha pohárból inna :)

Egy darabig persze idétlenül néz ki és elég nehéz megoldani, hogy vigyél magaddal folyadékot (véletlenül se vigyél még a játszótérre se mást, csak a ronda félcumis üveget üresen!)- ha inni szeretne, akkor egy jó nagy ásványvizes üvegből tölts át neki, mert ha meglátha az ép, jól záródó cumit az üvegen, akkor kezdheted előlről :)


...esetleg szívószál? Vannak vastagabb, teljesen tekergethető menő mintás darabok is.


Ha mindenképpen küzdened kell, akkor esetleg azt is érdemes végiggondolni, hogy egy füst alatt a cukros bolti innivalók helyett sima vizet, vagy max. nagyon picit édesített (nyírfacukorral!) házi gyümölcsteát vagy valódi gyümölcsből facsart, vízzel jól felhigított innivalót adj neki. Etekintetben is könnyebb lenne a beszokása és a víz oltja csak ilyen melegben a szomjat (olcsóbb és egészségesebb is)


Remélem, tudtam jó ötletet adni, sok sikert kívánok és majd írd meg, hogy ment.

Szép napot:

2013. máj. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat, nagyon sokat segítettetek!

Mindenkinek ment a zöld pacsi!

2013. máj. 13. 15:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a bölcsi megoldja a helyzetet, mert a gyerekeket látva akik pohárból isznak, ö is inni fog :) nyugi
2013. júl. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!