Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek engedjem vagy ne...

Mit tegyek engedjem vagy ne engedjem az iskolába?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy korai még erről beszélni,de mit tegyek?A gyerekem jővő évben iskola köteles lesz,ahogy hallom nagy a követelmény délután 16óráig iskola aztán a 3-4oldal házifeladat.Félek,hogy nem fogja bírni szelemileg.Februári születésű mehetne iskolába nagyon ügyes,pontosan megoldja feladatait,de én úgy gondolom,hogy jóbb lenne még ráhúzna egy évet a nagy követelmény miatt. Érettebb is lenne talán könnyebb lenne neki az iskola.
2008. jún. 17. 12:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Iskolaotthonos rendszer működik az iskolában vagy a napközire gondolsz 16-ig?

Ha iskolaotthonos akkor nem adhatnak fel házit, maximum saját érdekében kell gyakorolnia, ha napközis akkor pedig a napköziben "elvileg" megírja a házit. A te feladatod, hogy koordináld, finomítsd a gyereket, és ha elakad akkor több figyelmet fordítsatok arra a részre.

Az a plusz egy év nagyon nem árt a gyerekeknek, főként ha az osztálytársait is visszatartották. Ebben az esetben nagyon nem jó az akár egy év korkülönbség, hiszen a tanító néninek majd a többséghez kell alkalmazkodni.

Másrészről viszont azon érdemes még gondolkodni, hogy ha visszatartod akkor hány évig fog még tanulni?.... 8 év az ált.isk., 4 év a gimnázium, ha nyevi előkészítős(ezek vannak túlsúlyban) akkor 5 év, ha szakközépiskola, akkor az 4év + 2év a szakma megszerzése, és ha nyelvi előkészítős akkor plusz egy év.... szal húsz éves elmúlt mire középfokú szakma van a kezében, és akkor jelentkezhet továbbtanulni.

Szempont lehet még, hogy ált.isk.ban mennyire jó egy 15-16 éves nagykamasz....

Szörnyű, hogy ennyi lehetőség között válogathatunk:))))

egy tanár néni:)

2008. jún. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!
2008. jún. 17. 13:25
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg választhatnál alternatív iskolákat is, ahol nem a töménytelen házival meg fölös információval tömik a kisgyerek fejét, hanem kreatívan és emberközpontúan állnak a dologhoz. Szerintem nézz utána, megéri. Azt amit leírtál hogy mennyi a követelmény, szerintem egy év múlva is sok, minden zseni gyereknek. De ez csak az én véleményem... Ennyi idősen játszania kellene délután..
2008. jún. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg jók az alternatív iskolák, csak az a hátrányuk, hogy leginkább fizetősek.

Egyébként még az sem szól mellettük, hogy a középfokú iskolák, és a felsőoktatás általában a hagyományos rendszerre épül, bár a waldorfnak van gimnáziuma is.

Szerintem ha a ygerek jó képességű, simán bírja majd a "normál" sulit, viszont a waldorf pl. biztosan szabadabb. Az élet meg milyen?

nagyon nehéz.

próbálj érdeklődni, és elkezdheted nézni a sulikat, de a legjobb ha tanítónénit választasz, mert a legjobb suliban is kifoghatsz olyat aki nem szimpatikus, és fordítva.

jó tanakodást kívánok:)

2008. jún. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2008. jún. 18. 08:48
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha kicsi jó képességű nyugodtan el lehet engedni.Ebben a korban a gyerekek nagyon simulékonyak, könnyen hozzászoknak a sulihoz, hiszen az ovi utolsó évében végig erre készülnek.Nagyn fontos az is tényleg, hogy milyen suliba fog járni, érdemes körülnézni!

Sok sikert!

Egy leendő óvónéni :)

2008. jún. 22. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nagon szépen köszönöm a választ!
2008. jún. 23. 13:50
 8/15 A kérdező kommentje:
Kimaradt az y bocsi és kétszer klikeltem rá.
2008. jún. 23. 13:51
 9/15 Csizmár Kata válasza:
100%

Kedves Anyuka,

Óvodapszichológusként gyakran találkoztam ezzel a kérdéssel. Fontos, hogy a gyerek iskolaérett legyen, amikor iskolába megy, ezt általában tudjuk. Viszont az is fontos, hogy, ha iskolarett menjen iskolába. Vagyis az a logika, hogy nem árthat, ha marad még egy évet, nem teljesen igaz. Az iskolaérett gyerekben vágy van a tudás megszerzésére, a kihívásokra a teljesítményre, ha arra kárhztatjuk, hogy még egy évig "unatkozzon" az óvodában, azzal nem teszünk jót vele.Az óvónénik sokat tudnak segíteni abban, hogy vajon iskolaérett-e a gyermek. Javaslom halgasson rájuk ebben a kérdésben!

Ha mégis bizonytalan a Nevelési Tanácsadókban kérhet tanácsot!

Csizmár Kata (pszichológus)

2008. jún. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!
2008. jún. 29. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!