Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit megy nálatok a TV...

Mennyit megy nálatok a TV "háttérzajnak", és mennyi mesét (és mit) néz 2 év körüli gyereketek egy nap?

Figyelt kérdés
2013. máj. 16. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Délelőtt általában be van kapcsolva. Reggel a kakaót mese közben issza meg. Van, amikor délelőtt jobban leragad elé, van, amikor nem. Mostanában rákattant a neten a Bogyó és Babócára, azt nézte volna nonstop, persze nem engedtem, de néha muszáj volt. Olyankor az egy órás összeállítást simán végignézte. Este is háttérzajként van mese, akkor már apa is itthon van, annyira nem köti le.

Sajnos muszáj néha bekapcsolnom, főleg, amikor etetem a 3 hónapos kis tesóját.

2013. máj. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy aktívan nézi néha azzal semmi baj nincsen, de szerintem teljesen feleleges háttérzajnak járatni, mikor senki nem nézi. Egyrészt egy valag pénzbe kerül az áram, másrészt, nem tudtok egymásra koncentrálni, harmadrészt, szerintem elég zajnak ha a 2 gyerek üvölt ti meg beszélgetni akartok...

Ha nagyon kell valami akkor kapcsolj be rádiót, ahol halkan zenét hallgassatok.


Szerintem ami megint rossz az a tv elött való evés.


Nálunk is megy a tv.

Reggel reggeli után és csak is utánna. MEgy neki míg a kistesó felébred és öt is megetetem. Ez kb 1 óra.

Aztán este változoóan, általában heti 2-3 alkalommal úgy jön ki és 1 órát nézi miközben az apja a hiradót(ö akkor számítógépröl bogyot pl).

Ha nagyon takony az idö, vagy nincs semmi programunk, vagy betegek akkor lehet délután is tv-t nézni, de ez is ritka akkor is max 1 óra körül.


Evés soha nincsen tv elött, és ha nem nézi rögtön kérem, hogy kapcsolja ki. vagy é kikapcsolom.

2013. máj. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én két éves koráig egyáltalán nem kapcsoltam be a tv-t. Mi sem néztünk semmit. 2 éves korában aztán feladtam ezt az elvemet és az eredeti Walt Disney-s Bambit megmutattam neki.

Na innentől kezdve vagy három hónapig naponta egyszer meg kellett nézni a Bambit, aztán ezt elkezdtem lassan bővíteni az Oroszlánkirállyal, a Thomas és barátaival, a Kisvakonddal és a Kockásfülü nyúllal.

Naponta egyszer valamelyiket biztosan megnéztük (a rövidekből több részt is egymás után, úgy egy-másfél óra hosszan).

Kb. 4 éves volt, amikor már úgy éreztem, hogy bekapcsolhatom a gyerekcsatornát is (eleinte a Minimaxot, majd egyre inkább csak az M2-t).


Most 6 éves és naponta három mesét néz meg este az M2-n (Maja, Nils Holgerson meg a Kacsaszárnyakont). Hétvégén szoktam még engedni reggelente is egy-egy órát...

2013. máj. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Akkor lehet, hogy én túl szigorú vagyok a mesenézést illetően? 2-3 naponta szokott mesét nézni. Bogyó és Babóca a nagy kedvenc. 1-1 alkalommal 2-3 részt néz meg(15 perc).

Ő nézne többet is, csak nem engedem, inkább könyvből olvasom neki. "céltalan" tv-zés csak este van, 7 körül kapcsoljuk be (8kor már megy aludni), de nem nagyon foglalkozik vele.

2013. máj. 16. 13:39
 5/10 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy 2 éves.
2013. máj. 16. 13:40
 6/10 krisztivan ***** válasza:
Mi hazajövünk és bekapcsoljuk a tv-t.Ritkán ragad le elötte,sokszor mi sem nézzük de rossz szokás,hogy megy.Neki a chuggington a kedvenc.Ez szokott eszébe jutni de inkább csak ha már elfáradt.Akkor nézi egy órát is akár.De heti 1x talán.
2013. máj. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok: nem biztos, hogy túl szigorú vagy. Nekem bűntudatom is van, mert szerintem sokat néz tévét a gyerekem, simán elül előtte. Ha tehetném, nálunk is jóval kevesebbet menne. Akkor engedtem az elveimből, amikor terhes lettem a másodikkal, a vége felé. Télen rengeteget olvastunk, játszottunk is mellette persze, de mióta megvan a kicsi, a mese nagy segítőtárs. A "nagy" meg vevő is rá. Most fedezi fel a világot, így miközben a kicsi eszik, néha szétszedné a lakást is a nagy. Hozza-viszi a székét, mindent felér vele. Bevallom, könnyebb olyankor egy jó mese mellett szoptatni. Ő most amúgy 21 hónapos lesz. Aztán átgondoltam, hogy amennyiben foglalkozunk vele persze a mese mellett, nem hinném, hogy károkat okoznánk vele. Én is néztem mesét, amennyit csak lehetett (bár akkor még nem voltak mesecsatornák), mégis diplomás, művelt ember lett belőlem, és nem vagyok tv-függő.
2013. máj. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló, ne legyen bűntudatod, teljesen érthető, hogy igénybe veszed a Tv segítségét egy pici baba mellett. Nem tudod a nagyobbat odaláncolni magad mellé, ameddig szoptatsz. Inkább nézzen addig mesét, minthogy a szekrényre másszon föl... Pláne, ahogy írtad is, hogy sokat foglalkoztok vele, tehát a Tv nem szülőpótlék nála.
2013. máj. 16. 14:01
 9/10 anonim ***** válasza:
nálunk is picibaba van, jó lenne ha néha lekötné a nagyot a tv, de nem érdekli, ha napi szinten 2 bogyó és babóca lemegy, az már sok. Anna Peti Gergőt "olvas" napjában többször, 27hós.
2013. máj. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az enyémek is sokat lógnak tv-én (2 és 5 évesek), de nem egésznap,sokat vagyunk udvaron és főzőcskézünk is a konyhában együtt,de ha a szobába jövünk azonnal kell kapcsolni nekik,már-már parancsolják. Bár ,most épp nem megy...épitőznek hihi
2013. máj. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!