Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Írnátok egy kicsit a házasságo...

Írnátok egy kicsit a házasságotokról, hogy milyen mióta megszületett a kisgyereketek?

Figyelt kérdés
Sajnos van egy olyan rossz tulajdonságom, hogy folyton mást akarok mint ami éppen van, még akkor is ha az a valami alapvetően jó lehet, viszont ha azt hallom, hogy ez másnál is így van, akkor el tudom fogadni. Van egy 2 éves kislányunk, a férjem reggeltől estig dolgozik, alapvetően kedves, jól megvagyunk, de nincs meg az a meghittség, romantikázás, stb. Az együttlétekkel nincs gond, se a minőségével se a mennyiségével, csak ugye reggel korán megy, este fáradt, nincs annyi időnk egymásra, meg úgy nem is tudom, időnként fura az egész. Valahogy soha nem tudom magam igazán boldognak érezni, pedig annyira szeretném. Ti hogyan élitek meg a mindennapokat? Mennyit vagytok együtt? Mennyit segít, illetve mennyire figyel oda Rád? Köszönöm előre is a válaszokat!

2013. máj. 23. 07:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Èn azt gondolom, a meghittségnek semmi köze nicnsen a fáradsághoz. Söt fáradtan is össze lehet bújni, és egymás karjában elaludni.


Nálunk ez mind meg van 2 gyerek után is (a kicsi 10 hós).

Haza jön és mikor megpuszilgatta a lányokat akkor jövök én. De sokszor csak egy simogatás miközben elmegyünk egymás mellett. vagy éppen a gép elött ül, és akarok töle valamit, oda megyek bele ülök az ölébe megsimogatom.

Este együtt nézünk tv-t , vagy egymás karjában alszunk el.


Kérdés, hogy régen meg volt-e ez a kedveskedés ez a meghittség? vagy most mert neked rengeteg szeretet kell adnod ezért hiányzik a kapni is? Nálunk gyerek elött is ilyen volt, és most gyerek után is. Mi gyerek elött is az utcán sokszor átöltletük egymást, és most gyerekek után is.

2013. máj. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ezek megvannak, mármint együtt alszunk el este, simogatások, puszilgatások ezek mind megvannak, és tényleg a kedves szavak is. Napközben is felhív, ha valami történt és elújságolja, vagy csak, hogy mi újság. Az a baj, hogy saját magamat sem értem, hogy miért nem tudom magam boldognak érezni, persze a kislányom miatt boldog vagyok, de folyton azt érzem, hogy lehet mással tökéletes lenne, pedig ez koránt sem biztos. Folyton más kapcsolatával foglalkozom, hogy az övék biztos jobb, pedig koránt sem biztos, hogy az jobb vagy, hogy mással jobb lenne. Mostanában nincs veszekedés, nem csal meg, eljárni csak ritkán jár el. Valamiért nem tudom élvezni az életet, pedig tudom, hogy túl rövid ahhoz, hogy ne legyünk boldogok. Anyagilag is nem azt mondom, hogy kiemelkedő lenne, de nem szenvedünk hiányt semmiben, saját lakásunk van, amin nincs hitel, van autónk, a férjemnek munkája, ősszel én is szeretnék visszamenni dolgozni, szóval nem tudom mi kéne még nekem, hgoy jó legyen... :(
2013. máj. 23. 07:54
 3/14 anonim ***** válasza:
Szia.Neharagudj,hogy beleirok mert sajnos nekünk még nincs gyerekünk.De én totál olyan vagyok mint Te.Én állandóan más kapcsolatahoz hasonlitgatom a magunkét.Például elmegyünk a sogornomekhez.Totál idilbe látom őket és a kisbabajukat.Tényleg olyanok mint egy minta család.Valamiért állandóan irigykedek de nem rosszmájuan,hanem csak úgy hogy dejo nekik.Pedig a párom nagyon jó hozzám.Valamit változtatni kéne magunkon mert így sose leszünk boldogok.
2013. máj. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok.


Nekem is volt ilyen érzeésme, aztán ettöl a férfitöl el is váltam, de nem volt gyerekünk. Mindig hiányzott valami a kapcsolatunkból.


Aztán jött a nagy ö, már az elején nagy fellángolás volt. A mai napig ahogy írtam 2 gyerek mellett is ugyan úgy szeretem.

Elsö férjemmel mi sem veszekedtünk. talán ez is volt a hiba. Mostani férjemmel havi 1x tuti van össze tüzésünk, de gyorsan megoldjuk. Mi föleg az elején rajongásik szerettük egymást. Ö mindig szépnek tart enegm, és ezt rendszeresen mondja is, szuper bókokat mond. (habár ha valami nem áll jól, vagy most a gyerekek után az alakomra azért tesz megjegyzést, de nem sértöen) Èn pedig iszonyat büszke vagyok rá, hogy a munkájában mindig elörébb jár, hogy mindig rengeteg elismerést kap, és egyre csak jobb.

2013. máj. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Egész egyszerűen nem vagy szerelmes a férjedbe!

Szereted mint ember, tiszteled mert rendes, de amit keresel az a SZERELEM!

Éltek egymás mellett mint 2 társ, 2 barát.

Ezen gondolkozz el.

Mi lassan 15 éve élünk együtt a férjemmel, 2 gerek, nagyon kevés szabadidő mellett is boldogok vagyunk. Szoktunk veszekedni, vitázni, ami szerintem szükséges rossz. :)

Emellett borzasztóan szeretjük egymást (lelkileg és fizikailag is)

Nem attól boldog valaki, hogy mennyit segít neki a párja vagy mennyit bújnak össze hanem ezek érzelmi töltésétől.

Lehet valaki éjjel-nappal együtt úgy mint 2 szobanövény, az természetes hogy nem boldog.

2013. máj. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
13 éves házasok vagyunk és nem vagyunk minta család. 2 gyermekünket imádjuk, egymást tiszteljük, szeretjük, de nincs romantika és nagy érzelmi fellángolások! Ez elmúlt, de nem fogunk elválni! A gyerekeknek család kell, mi pedig jól kijövünk, kiegészítjük egymást minden téren, számíthatunk egymásra jóban, rosszban! Az a nagy érzelmi töltet ami egy kapcsolat elején van szerintem az nem tartható fenn végig! Az én véleményem, hogy azért van ez a rengeteg válás, mert az emberek önzőek és csak az áhított rózsaszín ködre vágynak, nem néznek semmit, gyereket, családot! Nekem nem adatott meg, hogy normális családban nőjek fel, így nekem ez nagyon fontos!!!
2013. máj. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Hajlamos vagyok,én is többre vágyni,mint ami van,nem a párommal kapcsolatban,mert még mindig nagyon szerelmes vagyok belé,meg van a meghittség,ölelkezések,puszik,simogatások,a házasélettel sincs gond,időnk is van egymásra,bár hiányzik,hogy gyerek előtt spontán lehetett bármit bármikor csinálni,most nem lehet.Lassan 4 éve vagyunk együtt,úgy már aludni sem tudok,ha nincs mellettem,elég sokat vagyunk együtt szerencsére,ha látok barátokat,ismerősöket mindig kicsit irigykedek,nekik milyen könnyen megy, a gyerekkel milyen jól bánnak,bár nekem a legnagyobb bajom az anyagiak tiszta stresszes ideges vagyok miatta,és látom a környezetemnek milyen jól megy,nekünk most nem annyira egyelőre és tiszta depi leszek,pedig örülnöm kéne annak ami van.

2013. máj. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nincs már meg az a szerelem ami régen volt, de azt sem tehetem meg, hogy mindent feldobok, azért, hogy hátha mással jobb lesz és hátha ott tovább fog tartani a szerelem. Itt van a kisfiúnk, akinek családban kell felnőnie, nem akarom, hogy ne éljen együtt az apukájával akiért rajong és nagyon szeretik egymást, csak azért, mert én több szerelemre vágyok. Igazából szerintem nekem ezt kéne elfogadnom, hogy a szerelem elmúlt és átvette a helyét a szeretet és tényleg társak vagyunk, mert figyelünk egymásra, úgy érzem lehetnék boldog, de folytok azok jár az agyam, hogy talán lehetne több is. Nem tudom mit csináljak. Tudnátok valamilyen tanácsot adni, hogy mit lépjek, mit tegyek, hogy szebbnek lássam az életünket?
2013. máj. 23. 13:22
 9/14 anonim ***** válasza:
sajnos én is igy vagyok.de nálunk talán igy is van a helyzet.már nem olyan mint regen.12 éve élünk eggyütt,van egy 3 éves fiunk.nálunk talán tényleg kihalt a szerelem.de élek igy inkább,h a fiam családban nöjön fel.de titokban én is igaz szerelemre várok,titokban
2013. máj. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mióta a kislányunk megvan egyre csak távolodunk egymástól...nem tudom mit szúrunk el, de én azt érzem, hogy a gyerek, a munka, a háztartás annyit kivesz belőlem, hogy képtelen vagyok tovább osztódni..én egyre boldogtalanabb vagyok...sajnos.

Én lehet elmegyek a családsegítőbe, és kérem, hogy beszélhessek egy pszichológussal, mert nem szeretnék válni, de azt is érzem, hogy hosszú távon ez nem fog menni nekem....pedig a férjem ugyanúgy szeret, csak vhogy én lettem hidegebb minden téren, vagy nem tudom....

esetleg te is megpróbálhatnád kibogozni magadat egy pszichológusnál...


Sok sikert!

2013. máj. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!