Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ez megoldás lenne...

Szerintetek ez megoldás lenne édesség gond megoldására?

Figyelt kérdés

Kikészítenek a gyerekeim. Nem vagyok híve annak, hogy a gyerek tömje magát édességgel, de persze kapnak. Az én gondom ott kezdődik, pl elmegyünk nagybevásárolni, értelemszerűen veszek több túrórudit, pudingot stb, hogy legyen az elkövetkező 2 hétre. Én gyerekkoromban be tudtam osztani, ebből kiindulva elvártam volna a gyerekeimtől is. de ők NEM! Félóránként megy ilyenkor a harc, mert a hűtőn lógnak, vagy a spejzba rohangálnak, vagy a szekrény megmásszák. Mert nekik kell. Persze hogy nem adom oda egy nap mindent, de kiakasztó az egész napos harc. Ugyanez van, pl szoktam venni ilyen 3 literes 100%-os gyümilevet. Egy hétre elégnek kéne lennie. De ők addig járnak rá, és ha nem vagyok a nyomukban megisszák.


Most arra gondoltam veszek rengeteg édességet és üdítőt és ehetik ihatják eszetlenül. Ha akarják akkor 10 túrórudit 5 pudingot, ha hányásig eszik magikat sem érdekel. Hátha utána a mindennapos harcok megoldódnának és megtanulnák beosztani.

Mert egyébként ha felfalnak mindent 2 nap alatt nem zavarja őket hogy a következő 2 hétben nem lesz semmi. Végülis csak engem bosszant, hogy képtelenek megérteni, hogy beosszák.Szerintetek?


2013. máj. 25. 13:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

tapasztalatom nincs, de én is ezt csinálnám, de már előz nap elkezdeném mondogatni nekik, hogy most ehettek, de ha nem hagytok belőle, akkor 2 hétig nem lesz semmi! és ezt be is tartanám..

mondjuk írod, hogy őket ez nem zavarja...hát próbáld meg, tényleg az a lényeg, hogy ne légy ideges ez miatt, én annyira odafigyeltem, 2 éves koráig szinte semmi cukrot, csokit nem kapott, mert azt gondoltam, hogy akkor majd nem szokik rá erre az ízre, és nem fogja úgy szeretni...hát jó pofáraestem..:-))

2013. máj. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
61%

Nem érsz el vele semmit. Nem fogják ilyen hamar megunni, talán hónapok alatt. SZerintem nem vagy elég határozott, és elölhagyod ezeket. Napi x adag van beosztva, akkor annyi. A többit zárd el. Amíg nem nőnek fel, nem értik meg, miért jó ez. Ha most megszeged a szabályokat, az életben nem tartod őket vissza. A cukor függőséget okoz. SZerintem eddig is az volt a baj, hogy megfelelő harccal elérték a célt, tehát megtanulták, hogy kitartóan kell menni utána, és megkapják az adagjukat.


(Nálunk nincs finomított cukor az egész házban. Nem is tervezzük, hogy lesz. Sajnos nagyon lazán kezelendő ez manapság, de ha megnézzük a szénhidrát betegek számát, az átlag testsúlyt és az étkezési szokásokat, nagyobb a baj, mint amennyit bevallunk belőle. A felsorolt élelmiszerek nem szükségesek otthonra. Ezen is érdemes elgondolkodni, szerintem.)


Édesség lehet gyümölcs, napi 1-2x max. napközben.

2013. máj. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Ja én is...nem ettek kicsikorukban édességet. Nagyon örültem neki, hogy nem édesszájúak és hogy imádják a gyümölcsöt. Én naív anyuka. Persze nem baj, szeressék csak, én is imádom a csokit meg az üdítőt. Egyszerűen csak bosszant az értetlenségük hogy nem falunk fel mindent egy nap. Mert 1,5 hét múlva szinte nekem esik rosszul hogy még mindig nem kapnak édességet. Utána meg persze hogy felfalnának mindent azonnal, én is benyomnék egy tábla csokit ha 1 hónapig nem ehetnék. De ha meg veszek nekik köztes időben a büd@s életben nem fogják megérteni, hogy nem lehet mindent mindig.

Lehet tényleg kipróbálom, habár nyári szünetben mert biztosra veszem hogy két nap hasmenés lesz a sok édesség után. :)

2013. máj. 25. 13:18
 4/20 anonim ***** válasza:
Nekem a férjem ilyen. Amíg van, addig eszi. Ezért én mindig annyi nassolni valót veszek, ami az napra kell. Mégsem tilthatom neki, felnőtt ember. Egyébként hiába eszik hányásig magukat a gyerekek, nem tanulnak belőle, legalábbis ha magamból indulok ki, még nem tudtam ételt megutálni azért, mert sokat ettem belőle. Esetleg egy hétig nem kívánom, de aztán kezdődik előről. Én is azt mondom, hogy próbálj határozottabb lenni, vagy ne vásárolj be előre két hétre, bár gondolom nehéz lenne megoldani gyerekek mellett a gyakoribb bevásárlást.
2013. máj. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Mekkorák a gyerekeid?

Nálunk mondjuk megoldható az, hogy nincsenek túl nagy készletek, hanem 1-2-3 naponta vásárolunk, és nem feltétlen van mindig ilyesmi, mert szerintem fölösleges. Nasinak pont jó vmi gyümölcs is, és ha abból zabálják túl magukat, az nem akkora gáz. Tudom, nem ez a kérdés. :)

Ahogy visszaemlékszem, mi 3-an voltunk tesók, a nagyobbik öcsém képes volt a Mikulás csomag darabjait húsvétig őrizgetni, míg mi ketten a kisöcsivel ettük amíg volt.

Ha felfaltak mindent, akkor tényleg semmit se kapnak a következő 2 hétben? Lehet, az segítene, ha nem állna otthon a készlet, hanem minden nap akár, de vennétek vmi, bár ez talán nem túl kifizetődő. Nálunk pl rengeteg bolt van a közelben, szóval ezért nem szoktam nagybevásárlást tartani, mert 10 percen belül eljutok bármelyik üzletbe. Így mindig tényleg csak pár napra spájzolok.

2013. máj. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Tényleg nem kapnak semmit a következő nagybevásárlásig. Elég következetes vagyok, de mégsem ér semmit. Nem követelőznek, vagyis úgy van, hogy a nagy felfalások utáni napokban kívánják, de aztán nem érdekli őket. esetleg ha ovitársnál látnak, akkor megkérdik van e otthon túrórudi, én mondom nincs, megettétek. Ennyi. Nem tanulnak belőle. Talán nem is az zavar, hogy utána nincs itthon semmi, most át gondoltam, mert a mai nap is olyan, hogy 10 percenkétn járnak a konyhába, kamrába, hűtőbe. Megesznek valamit 10 perc után már mennek vissza mert nekik kell más. Na, ez idegesít! Hiába nem engedem, a vitatkozás zavar, hogy nemigaz nem értik meg, ha 10 perce nem engedtem, akkor 10 perc múlva sem fogom. Ha ma nem vitáztunk össze vagy 8-szor akkor egyszer sem. És az előbb megint kellett valami. Ez a bosszantó.

Tudnák kisboltba menni, de nem adok 110 ft-ot egy túrórudiért, amit megvehetek kéthetente 60 ft-ért. Ugyanez van a többi édességgel. 450 ft egy sió üdítő. Hát nem veszek.

Hagyjam őket, had egyék...majd megtanulják hónapok múlva. Vagy sohase?

2013. máj. 25. 13:43
 7/20 A kérdező kommentje:
Kimaradt ovisok a gyerekek. 4 és 5 évesek.
2013. máj. 25. 13:44
 8/20 anonim ***** válasza:

az üdítő tönkre fogja vágni a fogaikat... szerintem arról le kéne szoknotok...


amúgy meg a következetesség a fontos. ha valamit mondasz, hogy ez van, akkor az legyen. ez a jó és a rossz dolgokra is vonatkozzon. (mellesleg ne járjon bünti olyanért, amiért előre nem tudható, hogy ez a következménye. ez komoly frusztrációt vált ki. és tanult tehetetlenséghez vezet). legyenek meg a keretek, hogy ahol tudható mi mit vált ki. ne legyen kiszámíthatatlanság.


szóval azzal értek egyet, aki azt mondja, hogy ha azt mondod, hogy x naponta vesztek csak ilyesmit akkor tényleg ne vegyetek sűrűbben. szerintem te vagy a ritkább valaki, aki nem falja fel ha van otthon. a legtöbb ember, ha van édessége otthon addig eszi amíg van. felnőtt is! én pl nem vagyok egy édességes(szinte soha nem veszek), de ha kapok valami alkalomra akkor felfalom, pedig nem is egy nagy öröm... ezek a cukros cuccok ilyen függőség szerű dolgot váltanak ki.

2013. máj. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
jah és próbálj ne bosszankodni csak lazán :) ez szerintem tényleg nem az ő egyedi gondjuk, hanem a fél világé :D
2013. máj. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nálunk elérhető helye van az édesség.

Lányom napont oda megy, elvesz 1-2 Kinder csokit, vagy kekszet, nyalókát, chipset, de nem fal fel mindent egyszerre!!!

Na a szomszéd kisfiú ha átjön, kiszolgálja magát, és két pofára tömi!!!

Lányom van hogy megeszik 2 csomag Pez cukorkát, de akkor szólok neki ha a harmadikért menne, hogy majd krsőbb esszük meg, mert akkor nem marad máskorra! Megérti, pedig 4 éves korára nincs még csak 3 éves szinten....

Ez személyiség függő szerintem!

El kell dugni, s beosztani nekik!

Mikor kicsik voltunk, Mami hozott 1-1 uacskó édességet, én beosztottam, Húgom mindd megette, utánna jött, felhúzta a pólóját, s mutatta milyen sovány, adjak neki, én meg mindig megsajnáltam:)

2013. máj. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!