Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ezek jelenthetnek...

Szerintetek ezek jelenthetnek valamit? Esetleg kapcsolatban lehetnek egymással és utalhatnak valamire, vagy csak túlaggódom?

Figyelt kérdés

Lányom 3 és fél éves és tejfehérje allergiás. Persze nem tudom, hogy ennek van-e jelentősége a kérdésemmel kapcsolatban.

A lényeg. Bizonyos időközönként nagyon zavarni szokta valami szag. Volt, hogy sírt a konyhában, hogy anya mi ez a szag és éppen nem főztem semmit. Vagy megyünk az utcán és egyszer csak kétségbeesetten kérdezi, hogy mi ez a szag. Számomra feltûnően sokszor zavarja valami szag. Úgy kb 2 naponta 1x, max 2x. A másik. Szokta fájlalni a hasát. Ez legtöbbször a reggeli nagy adag ital (tej, kakaó, maci kávé, stb) megivása után szokott lenni, vagy esténként, ugyanúgy az esti ital elfogyasztása után. Napközben nem jellemző a hasfájás. Én eddig annak tulajdonítottam be, hogy esetleg túl gyorsan issza meg és hirtelen eltömíti.

Valaki tapasztalt már hasonlókat? Mi lehet ez? A 2 dolog összefügghet egymással? Érdemes emiatt dokihoz vinnem?

Köszi.



2013. máj. 26. 21:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

a szagra nem tudok semmit írni, de a hasfájós dolgot nem értem.

ha tejfehérje allergiás, persze, hogy fáj neki a hasa a tejtől, kakaótól, macikávétól, miért adsz neki ilyet?

2013. máj. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha tejfehérje allergiás, miért iszik tejet és kakaót? Nagy bajt is okozhatsz neki vele.
2013. máj. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hat jo felelősségteljes szulo az, aki a tej fehérje allergiás gyerekének tejet es kakaót ad.....
2013. máj. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Milumil Pepti Plus 2-t kap tejként, abba szoktam maci kávét rakni, vagy kakaót. Gasztros doki írta fel. Nem kap tejfehérjét egyáltalán.
2013. máj. 26. 22:08
 5/11 A kérdező kommentje:
Amúgy meg nem kéne ítélkezni kedves utolsó, mielőtt nem tudod a részleteket. Mi itthon tejnek hívjuk, hogy a gyereknek legalább a látszata meglegyen, hogy ő is iszik tejet együtt a családdal. Amúgy null tejfehérjementes diétán van, mielőtt más is beszólna.
2013. máj. 26. 22:11
 6/11 anonim ***** válasza:

első vagyok. akkor tápszert kell váltani, mert arra is allergiás ha fáj a hasa. valami nem jó, vagy nem csak a tejfehérjére allergiás :(

menjetek vissza a dokihoz és mindenféleképpen mondd el neki, hogy fájlalja a pocakját!

2013. máj. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nézd kérdező, mi honnan tudhattuk volna, hogy a tej nálatok a tapszer beceneve?
2013. máj. 27. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves 1-6. Ezt azért furcsállnám, mert 1 éve ezt a tápszert issza és csak 1-2 hete vettem észre hasfájást, ami nem tart pár percnél tovább és igazából, ha elterelem a figyelmét, akkor nem is foglalkozik vele.

Kedves 7. Az igaz, hogy rosszul fogalmaztam, de attól még nem kell a másiknak esni, hogy felelőtlen stb. Ismerd meg a körélményeket mielőtt ítélkezel.

Szagokra tudtok valami ötletet?

2013. máj. 27. 06:41
 9/11 A kérdező kommentje:
Amúgy a héten kell telefonálnunk a gasztrós dokinak időpontért kontrollra.
2013. máj. 27. 06:42
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy valami még ismeretlen allergia miatt fáj a hasa? Mentek kontrollra ott erre kérdezz rá, s ne hagyd magad.

És a szag, nem lehet, hogy valami "rohad" a hasijában, lehet pont egy allergia miatt. (vírusos betegség miatt volt, hogy visszabüfögve istentelen szagot éreztem)

A kettő összefügghet. Dokival konzultálj.

2013. máj. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!