Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves kisfiamnak, az elmult...

6 éves kisfiamnak, az elmult 2 honapban,4-5-ször eleredt az orra vérre, ma biciklizés közben is. De eddig szerencsére hamar elállt, mitöl lehet?

Figyelt kérdés
2008. jún. 18. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem mikor ennyi idős voltam szintén ilyen problémám volt, akkor anyuék elvittek orvoshoz, annyit mondtak, hogy vagy kinövöm, vagy vigyenek majd vissza és kiégetik az orrom:-S De anyuék nem vittek vissza, apu is ilyen volt kiskorában, és nem akartak kinozni és maradtunk annál, ha vérzett az orrom mindig ittam egy kálcium tabit vízben oldva. Na ez volt 21 éve. 7 éves koromtól egészen 15, 16 éves koromig mintha elvágták volna. MJad a nyag melegben, tehát nyáron minden este vérzett. Ekko a házi dokim azt moindta, hogy rendszersen igyak kálcium tabit és szedjek Rutascorbint. Mikor elkezdtem ezeket inni és szedni megszűntek a gondjaim. Igaz azóta minden évben mikor elkezdődik a melegedés úgy kezdem érezni, hogy szédülők és olyan érzésem van mint régen mikor vérzett az orrom. Ilyenkor vettem egy doboz rutascorbint be szedtem és egész nyáron nem volt gondom.

Most ebben az évebn lassan közel a 28-hoz újból vérzik néha napján az orrom, mióta a gyógyi szedem megszűnőben vannak a gondjaim. Régen minidg azt mondták, hogy kinővöm, azt még sem nőttem ki.


De mivel mamár mások a dkoki, mindenképpen vidd el dokihoz a kisfiad.

Még egy jó tanács nálam bevált, ha vérzik az orra egy törülköző egyik végét hideg vízezedbe és tedd a hátra a tarkójára a másik száraz végét a nozihoz, és mindig tartsa egyenesen a buksiját. Ha már legalább 10 perce elállt az orrvérzés fektesd le egyet aludni.

2008. jún. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszod, ma voltunk gyerekorvosnál és mi is ugyanezeket kaptuk, mint te anno.
2008. jún. 19. 13:35
 3/3 anonim válasza:
Nálam elmult 16-17 éves koromra. Nagy ritkán még elöfordul ha nagyon megterhelem,de nagyon ritka. Nekem a Cal-Mag ami bevált. Sok sikert
2008. dec. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!