Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van más 2,5 éves aki nem tud...

Van más 2,5 éves aki nem tud egyedül elaludni?

Figyelt kérdés

Kisfiam soha nem tudott egyedül elaludni, néha hagytam sírni,sokmindent kipróbáltam de nem ment.

Most az a baj, hogy ha nem alszik akkor estére nagyon kivan,viszont 1-2 körül meg sokszor nehezen alszik el,egyedül egyáltalán nem.

A baj csak az,hogy van egy 6 hónapos öcsije(aki szintén zenész,ordít,ha altatásról van szó)és nem tudok a nagy mellé feküdni.

Ma konkrétan 1 óra altatgatás után meguntam,kijöttem,kb negyed órát bömböltek,de nem aludtak el,és most kimarad a délutáni alvás....de sokszor kezdek ettől kikészülni...

A nagyot nagyon megviselné,ha most már egyszer sem feküdnék be mellé??


2013. máj. 28. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Én 20 éves vagyok, szinte soha nem aludtam egyedül, testvéreimmel volt közös szobánk, utána pedig a párommal aludtunk együtt, így még most is ha éjszakás, sokszor nehezen alszom el, nyugtalanul alszom, és félek. Szerintem csak idő kérdése, majd megszokja.
2013. máj. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ismerős helyzet, nekünk van egy 2 éves, és egy 5 hónapos lányunk , pár hete kezdte a nagyobb, hogy nem mindig alszik , ill. teljesen változó, hogy hány órakor... pár napig totál kivoltam , aztán elengedtem ezt a "muszáj" aludni dolgot, ha nem alszik, hát nem! Viszont emiatt nem fürdetem este korábban, mert akkor a pici napirendje is borulna, szóval ha nyűgös, hát nyűgös...Mondjuk picúrral szerencsém van, ő ha álmos, egyszerűen csak elalszik a játszószőnyegen, vagy ha látom, hogy majd leragad a szeme beteszem a kiságyba... igaz, nem ragaszkodom görcsösen időpontokhoz, alszik amikor álmos, nem erőltetem, így sokkal könnyebb, mert ne idegesít, hogy én altatnám, ő meg nem akar... feküdjetek be együtt a szobába , a picit még le tudod foglalni egy csörgővel-játékkel, a nagy meg vagy elalszik, vagy nem, de legalább meg van a pihizés.
2013. máj. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ez a baj, hogy a pici nincs el csörgővel!Deles szopi után megetetem a nagyot,aztán megyünk aludni,de ekkorra már a kicsinek nincs türelme kivárni míg elaltatom...sír,ha nincs az ölemben és nem alszik el akárhogy:(

De lehet én is lazítani fogok,nem tudok mit csinálni,mert tényleg lassan kikészülök.

2013. máj. 28. 15:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a nagy így szokott le a délutáni alvásról 2,5 éves kora körül. Mellé kellet volna feküdni, de kicsi már nagyobb volt annál, hogy be tudjam tömni a száját a cicivel, ha a szobában volt, akkor egymást szórakoztatták, ha kivittem bömbölt. A nagy meg, ha ott hagytam, kimászott a rácsos ágyból. Elegem lett, feladtam. Előre hoztuk az esti fektetést, most már 8-fél 9 között elcsendesül a ház.

Ja, most 3 éves, még mindig mellé kell feküdni, de mivel az egész max. 10 perc este, már nem is zavar, sőt szeretem. :)

2013. máj. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

lehet nálunk is ez lesz...mert ha 3után is alszik még délután akkor este fél10 előtt nem alszik el.De úgy elaltatni,hogy 3kor már ébredjen elég nehéz...

csak azt hittem még nagyon pici ehhez,de akkor lehet nem fogok kínlódni!

2013. máj. 28. 16:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én öcsém másfél évesen kiharapta a cumiját, másikat nem fogadott el helyette, nélküle meg nem aludt el délután, itt lett vége nála a délutáni alvásnak.:D Én viszont még akkor is aludtam egyet ebéd után, amikor elsősként az iskolából hazajöttem.

Minden gyerek alvásigénye más, ha nem nagyon nyűgös és láthatóan nem igényli a délutáni alvást a nagy, akkor fölösleges erőltetni. Ha ovis lesz, úgyis korábban kel, lefárad a sok gyerek között, lehet, hogy majd akkor visszaszokik rá. (Ismerek olyan gyereket, aki az oviban jól alszik, hétvégén viszont egyáltalán nem alszik nappal.)

Úgyis látod majd rajta, hiányzik-e neki. És csak lazán!:)

2013. máj. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi:)

lehet jó is lesz,mert míg a pici alszik tudok vele kettesben időt tölteni!:)

2013. máj. 28. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!