Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit meséljek a 2,5 éves...

Mit meséljek a 2,5 éves kisfiamnak?

Figyelt kérdés
Egyéves kora óta rengeteg mesét olvastunk, nézegettünk könyvből /Boribon, Anna és Peti, Kisvakond, stb./ Most szeretnék neki fejből mesélni egyszerűbb, rövidebb népmesét, tündérmesét, állatmesét. Van ötletetek?
2008. jún. 21. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Én ha fejből mesélek, kitalálok mesét a napi történés alapján. Nagyon szereti ezeket a meséket, lehet belefűzni tanulságot is (pl ha irigy volt a játszón, a kismackó is lehet irigy, aki jobb belátásra tér stb).
2008. jún. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

A gyerekek nagyon szeretik a fejből történő mesélést.De ha úgy egyszerűbb vannak jó könyvek, pl: magyar népmesék, akkor van a Cini-cini muzsika című könyv, ami nagyon jó még.De hát van sok ezeken kívül is.

Egy a lényeg, hogy a mese legyen ötletes,keltse fel a kicsi érdeklődését, de ne legyen ilyesztő számára, és legfontosabb, hogy a vége boldogság, móka kacagás legyen.Le kell a végén vezetni, ezér vannak pl a népmesék végén a boldogan éltek, míg meg ne haltak. A kisgyermek számára fontos, hogy biztonságba érezze magát a mese közben, és hogy azt érezze, hogy a törénet végén minden a helyére került.Mindenki boldog.

Bocsánat a hosszúságért!

Egy leendő óvónéni :)

2008. jún. 22. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mesélheted a Boribont meg a Kisvakondot is fejből, gondolom már menni fog könyv nélkül is :)


Ezeken kívül nálunk a legnagyobb kedvencek a Kiskakas gyémánt félkrajcárja és a Három kismalac rövidebb változata (a végén már nem ugrik ki a farkas a fazékból, hanem megfő és a malac megeszi...nincs forró vizet a kopaszra!)

A nagyobbik fiam 3 és fél éves, újabban szerti a Piroska és a farkast is, csak azt én nem annyira (nagyon hosszú...).


Ja, meg jöhetnek még a láncmesék is: A kóró és a kismadár, Répamese, A kis gömböc...

2008. jún. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

szia, én is a napi történéseket szoktam elmesélni este, vagy simán azt ami történt, vagy tündérmese formájában, vagy állatmeseként.

Hol volt hol nem volt, volt egyszer egy kismackó, aki reggel olyan korán kelt, hogy még a reggelije sem volt készen....

ezekben könnyen tud azonosulni a főszereplővel :)


én azt olvastam valahol, hogy a mesék végén nem szabad tanulságot levonni, mert az pont agyonvágja a történetet. Jó, ha egy mesében vannak jók, és rosszak, és a jó elnyeri jutalmát, a rossz a büntetését, de ha a végén megmagyarázod nem fog jobban a helyére kerülni a dolog. Hidd el a népmesék is azért olyanok amilyenek, mert ezekből egy kisgyerek már maga leg tudja szűrni a tanulságot, nem kell abba nekünk felnőtteknek még beleszólni.

2008. jún. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"A kisgyermek számára fontos, hogy biztonságba érezze magát a mese közben, és hogy azt érezze, hogy a törénet végén minden a helyére került.Mindenki boldog. "

- ehhez csak annyit sezretnék hozzáfűzni, hogy akkor ne olvassunk a gyerekeknek Lázár Ervintől, vagy ne olvassuk neki a Kis Hercegről ??


A gyerek igenis fel tudják dolgozni azokat a töréneteket is, ahol nincs Happy End. nem kell elmenni amerikai stílusba ahol egy történetnek csak boldog befejeződése van.

Én nem szoktam előolvasni a meséket mielőtt a felolvasom este, és valóban meglepő vége van egyik másik történetnek, de nem hiszem, hogy jót teszük azzal, ha mindent csak rózsaszínben tüntetünk fel számukra.

- ez az én véleményem.

2008. jún. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!