Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan, akinek a gyermeke...

Van olyan, akinek a gyermeke hamarabb lett szobatiszta, mint, ahogy beszélni kezdett? Hogyan ment a kommunikáció? Voltak problémák amiatt, hogy esetleg nem tudta még kifejezni magát?

Figyelt kérdés
2013. jún. 28. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Mennyire hamar gondolod? Az én fiam 20 hónaposan lett szobatiszta és akkor még nem igazán beszélt. Viszont azt tudta mondani, hogy pisi. Ez volt a kaka is, a lényeg az volt, kell a bili. :)

Most 2,5 éves és nemrég költöztünk külföldre, elkezdett oviba járni, egyáltalán nem beszéli a nyelvet. Mégis megérti,ha ki kell mennie. Hogy, hogy mondja azt nem tudom, talán mutogat. :)

Szóval szerintem ezen ne aggódj, biztosan érteni fogod, hogy mit szeretne.

Ja! A barátnőm kislánya még nem volt egy éves, amikor már a kaka náluk bilibe ment. A kislány szépen elmászott a bilihez és mutatta, hogy használná. Ennyi! :)

2013. jún. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, nálunk. Kislányom 10hósan már nem akarta a pelust, szóval rákövetkező nyárra másfél évesen szoba tiszta lett és 2évesen éjjelre is.

Úgy ment, hogy kérdeztem tőle és ő ment, ráült. Volt hogy magától ült rá, volt hogy rátettem. Igazából láttam rajta, hogy kell neki, mert tipegett egy helyben :) ÉS akkor vittem és húztam le a bugyiját :)

Most 2.5éves, már mondja, hogy Anyu pisilnem kell és rohan :))

2013. jún. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

igen

a lányom 2 évesen kompletten az lett de a beszéd hát ...

állathangok pár szó és mutogat

2013. jún. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én lányom is 2 évesen lett szobatiszta, kb 10 szót mondott ekkor, de lehet hogy sokat mondok.

De attól, hogy nem beszélt, ő tökéletesen megértette ám magát. Nem volt gond a szobatisztasággal.

2013. jún. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3 éves kora után kezdett el beszélni. Azt hogy pipi azért már tudta mondani egy ideje. Addig amíg ez sem ment, csak felhívta magára a figyelmet valamilyen sírós, nyafogós hanggal és a nadrágja elejére mutogatott. 2,5 évesen lett szobatiszta.
2013. jún. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!