Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti is elvittétek volna az...

Ti is elvittétek volna az orvoshoz vagy csak én reagáltam túl?

Figyelt kérdés

Fiam 2 éves volt imád rohangálni, és tegnap rohanás közben megbotlott és lefejte az ajtó szélét. Azonnal akkora pukli keletkezett a fején, hogy csak na, a férjem azonnal tett rá neki hideget, aztán úgy döntöttünk bevisszük megnézetni a fejét erre a szüleim lehurrogtak, hogy minek...? Meg minden esésnél rohangálni fogunk..? és ehhez hasonló szövegeket mondtak. Nem vagyok az a Para mami, de lendületből lefejelni egy ajtót ráadásul akkorát szolt, mind ha becsapta volna izom a szél.

Természetesen szerencsére nem lett komoly baj, és mára a pukli is lejjebb ment csak kék maradt. Ti is elvittétek volna? Esetleg mesélnétek hasonló sztorikat?



2013. júl. 2. 15:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2,5 éves lányom havonta lefejel valamit. Vagy 3x tortén ilyen, hogy nagyon nagyot szólt. Tesóm a sebészeten asszisztens és azt mondta, hogyha nem volt eszméletvesztés, nincs hányás stb. akkor bent sem kezdenek vele semmit. Csak figyelni kell a gyerek reakcióját. Nem vittuk még egyszer sem be.
2013. júl. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az elsőnél még aggódva hívtam az ügyeletet, kell e rohanni. Már két kicsi volt.

Azóta csak ha vérzik rohanunk, amúgy telefonos segítségkérés.

Egyszer mindenki átesik ezen is:)

4éves a fiam, igazi tornádó, mire egy tipli-lila-seb elmúlna jön a következő. Fejbúbtól a talpáig mindenét szétkapja. A húga csak akkor szeleskedik, ha fárad, szintén bibik jönnek mennek.

2013. júl. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha először éltem volna át biztos én is elvittem volna.

Nyugi, ezen ne emészd magad. Még jó hogy nem nyílt szét a seb.

Én egyszer szúnyogcsípésekkel vittem el, mert azt hittem bárányhimlő.

A fiam 1,5évesen esett akkorát fejjel a járólapnak hogy azt hittem kitört a foga elől mert ömlött belőle a vér, fogakat nem láttam. Azonnal mentünk befelé az ügyeletre. Meg is röntgenezték. Utólag kiderült "felcsúszott" a két fogacska, kiidegelte az ütés, lehet többet is, majd vissza fog szépen nőni. Vissza is nőtt. Most három és fél éves. Azon csodálkozom hogy még meg vannak a fogai.

Mindig történik vele valami:(

A lába szárán nincs szabad hely ahol ne lenne folt. Most a derekán is van, és a bal oldalát teljesen lehorzsolta az arcának, mert a kismotorral is elesett a járdán, ráment egy hepehupára és csatt.

Múlt héten a kaput fejelte le teljes erővel.

Ahogy telik majd az idő jobban fel tudod majd mérni hogy orvosi eset-e vagy sem, de kívánom ne legyen több baleset! Csak kívánom, de tudom hogy biztos lesz :)

Minden jót nektek!

2013. júl. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mi elvittük volna. Para Mami és Papi vagyunk, de minket ez nem érdekel. Ha baja van, utólag bánnánk, így meg tettünk egy kört. Inkább száz kör feleslegesen, mint egy, ami fontos lett volna, de nem vettük komolyan. Mi ilyenek vagyunk, és nem hiszem, hogy ezért szégyellnünk kellene magunkat.
2013. júl. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Első három alkalommal én is rohantam vele ügyeletre/korházba.

Aztán már fel tudod mérni hiogy tényleg kell-e menni.


Teljesen normális hogy elvitted,el fogod még párszor mire rájössz hogy mikor felesleges,mikor szükséges.


Halgass az ösztöneidre.


(ha nem viszed,akkor meg felelőtlennek mondanak,úgyhogy hagyd őket)

2013. júl. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Telefonálj be, hogy mit tegyél. Ha láthatóan semmi baja, akkor ott sem csinálnak semmit, ha minden "bevert fejű" gyermeket megröntgeneznének, sosem kerülne sorra az, akinek tényleg probléméja van. Meg kell tanulnod felmérni a helyzetet. Ha nem látsz rajta semmi furcsát, agyrázkódás jeleit, akkor nem lehet probléma!


Persze a baleset mértékétől is függ. Szerintem emlékeztek az esetre, amikor a kissrác kiesett(???) a másodikról, a barátai felvitték, láthatólag semmi baja nem volt egy ideig, aztán rosszul lett, és azt hazudták a szülőknek, hogy leesett az ágyról. Majd a kórházban nem csináltak semmit, mert ugye egy ágyról leeséstől nem lehet komoly baja egy kamasznak. Aztán belehalt a belső vérzésekbe, bár ott perelték a kórházat is, de ha jól tudom nem nyertek.

2013. júl. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A fiam is kb 2 volt, mikor ment (nem rohant) a járdán, elcsúszott egy kis kavicson. Csak azt láttam, hogy a lábai égnek állnak a feje meg koppan a betonon.... a fejéből ömlött a vér, mert egy kő átszúrta a fejbőrét... nálunk nagyon messze van az ügyelet, így én felhívtam őket, hogy mi történt, mit csináljak, stb. Annyit kérdeztek, hogy esés után rögtön felsírt-e, keresett-e engem, megtudtam-e nyugtatni, tud-e egyenesen menni, és hányt-e... mivel mindenre "jó" választ adtam, így mondták, hogy sebaj, lesz még ilyen, ezeket vegyem szépen végig, és ha másnap sem látom, hogy változik a viselkedése, szokásai, akkor nincs baj. Ha bármi fura, akkor viszont hívjam őket, jönnek, vagy menjünk be.

Én nagyon paráztam, csúnya volt a vérzés is, meg a látvány is, de a gyerek 5 perc múlva játszott a másik gyerekkel.

Én azt mondom, hogy ha úgy érzed menni kell, hát menjetek, inkább feleslegesen többször, mint egyszer későn... Az meg ,hogy ki mit mond, miért hurrognak le, nem fontos, vannak emberek, akik senkivel és semmivel nem elégedettek. Ahogy írták már, ha meg nem viszed, akkor azt tették volna szóvá.

2013. júl. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én inkább rohanok ügyeletre százszor feleslegesen,mint egyszer ne menjünk amikor tényleg kell.

Nekem ő az egyszem gyerekem,nekem (és az apjának persze) a legfontosabb,nem érdekel más mit mond,nem ő vesztené el,ha mégis orvos kellett volna.


Inkább hivjanak paramaminak minthogy a gyerek ne tudjon anyának szólítani,mert már nem tud...

2013. júl. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is messze van az ügyelet,ha nem vérzik,nem megyünk(figyelem azért a reakciokat)Majd egy idő után el tudod dönteni kell-e mennetek,de inkább telefonálnék először,lehet megnyugtatnak akik szakértők,hogy nem lesz baj.
2013. júl. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Esett már el, és verte már be a fejét, , de ez nagyon nagy volt most. Neki is tiszta kék folt a lába, hisz gyerek rohangál felmászik, kergeti a kutyánkat :).
2013. júl. 2. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!