Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A férjem ma azt mondta nekem,...

A férjem ma azt mondta nekem, hogy tisztel azért ahogy nevelem a 3 gyermeküket, viszont neheztel rám azért, mert nem akarok dolgozni, hanem hivatásos anya vagyok, igaza van?

Figyelt kérdés
9 , 7 ,5 évesek és imádok róluk gondoskodni,nem hinném,hogy nekem kellene anyagilag gondoskodnom családról . A ,férje az t emlegeti,hogy nem ezt ígérem amikor a 3. Gyerekre rábeszéltem,de hol van az már akkor még nem tudtam ,hogy teljesen lefoglal majd a gyereknevelés és nem fér bele a munka is.
2013. júl. 6. 20:08
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Hát én azt mondom hogyha anyagilag szükségetek lenne arra h dolgozz akkor teljesen igaza van.Nem kicsik már annyira a gyerekek.Oke h lefoglal a nevelesük,de ők már oviban suliban vannak egesz nap.Gondolom legalabbis.
2013. júl. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő kérte a segítséget akkor segíts neki. Menj dolgozni, különben felőrlődik a házasságotok. Szerintem egy fizuból 5 embert eltartani nem igazán megy. Gondolj arra, hogy segítséget kért!!!
2013. júl. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha eredetileg nem ebben állapodtatok meg, akkor jogosan neheztel rád. Az anyagiakról való gondoskodás mindkét szülő felelőssége és kötelessége. Egyébként van egy pár anya aki munka mellett is képes a gyerekeiről gondoskodni.
2013. júl. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

Érthető a férjed reakciója. Nem akart 3. gyereket, te rábeszélted, ám legyen, és akkor még dolgozni sem akarsz menni. Mondhatni, átvágtad. A gyerekeid nem kicsik. Nem kell otthon lenni velük, iskolában és óvodában vannak. Szóval ne mondd, hogy lefoglal a gyereknevelés, és nem fér bele a munka. Havi 25.000 Ft-ért vagy otthon. Ez tényleg kevés. Az, hogy dolgozol, nem azt jelenti, hogy te támogatod anyagilag a családot. Miért csak a férjed dolga??? Kettőtök gyerekei, kettőtöknek kell gondoskodni róluk.


Nekem 4 gyerekem van, szóval nem a levegőbe beszélek. Mondjuk, én alig várom, hogy visszamehessek dolgozni.

De 3 év múlva úgyis lejár a főállású anyasági. Akkor mi lesz?

2013. júl. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is három gyerekem van (9,6,4) és mégis dolgozom.Mindhárman óvodába,iskolába járnak,nekem fél 9-től 3-ig tart a munkaidőm,nem hiszem,hogy ettől rosszabb anya lennék,vagy nem törődnék velük,esetleg kevesebb szeretetet kapnak,ezt tartom normálisnak (persze,kinek mi),egyébként a legkisebb tavaly szeptemberben kezdte az ovit,előtte végig otthon voltam,elég nehézkes volt a visszatérés,de már nem bánom,a gyerekek nőnek,idővel kirepülnek,vagy kamaszkorukban nem mi szülők leszünk az "elsők",és akkor én meg ott állok,tök egyedül.


Ha neked ez az álmod,én nem bánom,de figyelj arra,hogy ez ne okozzon gondot kettőtök között,a pénz nagy párkapcsolati zűröket tud kiváltani.

2013. júl. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Már mindent elmondtak előttem.

Én is imádnék sok mindent, de a mai világban az embernek sajna dolgoznia kell. Akkor is ha nő, akkor is, ha gyerekei vannak. Ez van.

2013. júl. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 intrepid ***** válasza:
100%
Volt már két gyereked, mikor megigérted a férjednek, tehát volt tapasztalatod, hogy mivel jár a gyereknevelés. És mégis megigérted, hogy dolgozni fogsz. Most, hogy számonkéri rajtad az akkori igéretedet, igaza,van, Nem úgy mennek a dolgok, hogy igérünk összevissza mindenfélét, azután majd lesz valami. Szerintem te nagyon megszoktad az otthonlétet, és mostmár lusta vagy dolgozni járni.
2013. júl. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

Ennek közös döntésnek kell lennie. Ha neki így nem jó és ráadásul nem is így beszéltétek meg, akkor mindeképpen kell találni más megoldást. Részmunkaidő mondjuk.

De azt is tisztázni kell, hogy akkor nyilván neki is sokkal jobban ki kell vennie a részét a gyereknevelésből és a háztartásból, mint most.

2013. júl. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
78%

Nem neked kellene anyagilag gondoskodni a családrol?

Hát ez szép, gondolom ezt az ő fejéhez is hozzávágod...no komment...

Milyen felnőtt vagy te?? És melyik században élsz?? Ma már nem egyszerű eltartani 5 embert ráadásul 3 nem kicsi gyereket. Én szégyellném magam ha idáig eljutnánk h kb. könyörögnie kell h dolgozzak. Valószìnű h nem azért szeretné mert irigyli h te otthon vagy, hanem mert lehet h neki is könyebb lenne egy kicsit és elfáradt.

Szállj magadba egy kicsit sztem.

2013. júl. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Szóval amikor rábeszéltek a harmadikra, megígérted neki, hogy dolgozni fogsz, s most azt kérdezed, hogy jogos e a kérése. Igen, egyrészt mert így egyeztetek meg, másrészt meg neki egyedül eltartani a családot nehéz. Azonkívűl már letelt a gyesed, gyeded, kereseted nincs, ráadásul így hogy gyűlik ki az éved a nyugdíjhoz?

Mikor akarsz visszamenni dolgozni? Vagy nem akarsz egyáltalán? Mondjuk visszamész, mikor már az eleje kicsit tud segíteni, most nem tudom hány éves vagy, de hány éves leszel akkor? Kellesz e majd akkor valahova? Akkor hány éve vagy már otthon? Pár órás melót elvállalhatnál legalább. Én elhiszem, hogy jó így valamilyen szinten, meg könnyebb is, de ha 4 órában dolgoznál, már hozzátennél kicsit. Egyezzetek meg, hogy ha visszamész dolgozni, kicsit besegít otthon ő is. Ha jelenleg is besegít, akkor meg főleg jogos a kérése.

2013. júl. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!