Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szükséges egy 4 éves gyereket...

Szükséges egy 4 éves gyereket betűelemekre, betűfelismerésre tanítani?

Figyelt kérdés
2013. júl. 9. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem szükséges. Lehetséges.
2013. júl. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ha a gyereket amúgy érdekli, akkor érdemes?

Nem a sajátomról van szó, én korainak tartom és feleslegesnek...vagy én tévedek?

2013. júl. 9. 22:13
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha érdekli, akkor miért fognák vissza? Én nem hiszem, hogy korai, ha ő maga érdeklődik iránta. Akkor korai, ha kivenné a játékot a gyerek kezéből és inkább ezt tanítaná neki. Ha a gyerek kérdez, akarja ismerni, akkor szerintem teljesen belefér. Van, aki a nevét megtanulja leírni bőven ovi előtt, és ezzel "játszik" :) baja nem lesz tőle, szerintem.
2013. júl. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3,5 éves a fiam, olyan 15 betűt ismer fel kapásból, és még egy 5-6 betű van amin gondolkodnia kell és felismeri.

nem tudom hogy lehet megakadályozni, hogy tudja :D bárhol látott írást, betűket, mindig kérdezte, hogy milyen betű.

ha itthon látja, pl. a pólóján van, akkor egyből ül le és próbálja leírni :)

szerintem minden gyerek idővel elkezd érdeklődni a betűk vagy a számok iránt, nem kell ezt se sürgetni, se megakadályozni :)

2013. júl. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az egyik legrosszabb dolog amit egy gyerekkel tenni lehet elfolytani az érdeklődését. Tanárként rengeteg életunt, semmi iránt nem érdeklődő, nem lelkesedő gyerekkel találkoztam. Ha az ember megfeszül sem tudja megmozgatni bennük újra az érdeklődés, kutatás, felfedezés, megismerés szikráját sem. Ami viszont fontos, az a játszva tanítás.
2013. júl. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tanítani külön nem, de ha kérdez, akkor nem szabad hátráltatni. nekem kis korkülönbség van a két gyerek között, amikor a nagyobb elsős volt, a kicsi nagycsoportos. Végighallgatta, ahogy betűzünk, szótagolunk, az utcán a tesója mutatja a betűket, hát persze, hogy őt is érdekelte, csak akkor tudtam volna meggátolni, hogy iskolakezdés előtt megtanuljon olvasni, ha bekötött szemmel és füllel járt volna.

Ha a gyerek igényli a tanulást érdekli, akkor szerintem ugyanolyan hiba ezt nem teljesíteni, mint ha elhanyagolnák.

2013. júl. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha érdekli, miért ne? A négy éves fiam a babalaptopon autodidakta módon (értsd a közelében sem voltunk, csak játszott) tanult meg kibetűzni egy csomó szót. A gyerekek őrült gyorsan tanulnak, és ha ezt játéknak éli meg, nem tehernek, annak örülni kell.
2013. júl. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A 18 hónapos lányom egyik nap úgy döntött, hogy mostantól ő is szeretne wc-re járni. Apa ott szokott keresztrejtvényezni. Mikor a lányunk meglátta az újságokat, kérte, hogy nézegesse. Én a képeket kezdtem neki mutogatni, őt a kezdőbetűk érdekelték. Kérdezett, válaszoltam.

Kb. 1 hét alatt "megtanulta" (saját magától, a maga örömére) az ott látott betűket. Most ha bárhol (újságban, játékon, rendszámon, vagy csak egy öblítőn meglát egy betűt, már örömmel mutatja: "baba" =B betű.

A tv-re is csak akkor figyel, a írást lát benne.

Szóval ami érdekli, arra szerintem lehet "tanítani" - de legalábbis ha kérdez, akkor válaszolni.

2013. júl. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
az én fiam is 4 éves,és sok betüt felismer.azért mert kérdezte,elmondtuk neki,megint kérdezte és megint elmondtuk neki,aztán ő maga mutatta szerinte ez milyen betű,volt hogy hibázott kijavítottuk megmondtuk a helyest és ennyi.nem ülök e vele délutánonként 1 órát betűt tanulni,de ha kérdezz válaszolunk,ha érdekli elmondom.erről is szól a szölői feladat.Direktbe tanítani viszont kifejezetten káros lehet bármi ami nem az ő korosztályának való.
2013. júl. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem szükséges, és felesleges is. Ha a gyerek kérdez, természetesen kell válaszolni. De rendszeresen tanítani felesleges.
2013. júl. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!