Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyerek hajnali 4-5...

2 éves gyerek hajnali 4-5 között mindig felkel és sír?

Figyelt kérdés
Az altatással mindig is voltak problémáink. 6 hetes korától kezdett el majdnem minden éjszakát végigaludni és ez tartott egészen 7 hónapos koráig. Utána egy olyan időszak következett 15 hónapos koráig, ami mindannyiunknak nagyon fárasztó volt. Minden éjszaka 2-kor felkelt (mintha órára kelt volna) és hajnali 4-5-ig nem volt hajlandó visszaaludni. Beraktuk közénk a nagyágyba, de ott meg hancúrozott velünk, miközben mi kettőig nem láttunk az álmosságtól. Akkor még a mi ágyunkban altattuk este és később tettük be a kiságyba. Egyik nap aztán megelégeltem és a kiságyban kezdtem altatni. 2 és fél óra kimerítő sírás és hiszti árán el is aludt ott, másnap már könnyebb volt, harmadik nap már szinte rögtön elaludt, és innentől kezdve megint minden éjszakát átaludt. Kb. 3 hete mondta a párom, hogy milyen régen aludt már köztünk a gyerek és láss csodát, onnantól kezdve megint mindig felkel hajnalban és be kell tenni közénk, mert nem alszik vissza, csak engem hív és sír. Annyi most a különbség, hogy nem hancúrozik már köztünk, hanem egyből elalszik, de mi akkor sem tudunk így nyugodtan pihenni. Az esti altatás is borzasztó, nem akar lefeküdni, áll az ágyában és sír, pedig ott vagyok mellette. A furcsa az, hogy minden pénteken anyóséknál alszik már kb. fél éve és ott soha, egyszer sem ébred fel! Ott mindig 12-13 órát alszik! Álmában honnan tudja, hogy most nem otthon van, nem kell felkelni, amikor meg nálunk van, akkor meg mintha órára kelne? Volt valaki ilyen helyzetben? Mit csinálunk rosszul?
2013. júl. 17. 09:29
 1/4 gabszem ***** válasza:
Mintha én írtam volna :) 6 hetes korától kezdett el majdnem minden éjszakát végigaludni és ez tartott egészen 7 hónapos koráig. Utána egy olyan időszak következett 15 hónapos koráig, ami mindannyiunknak nagyon fárasztó volt. Minden éjszaka 2-kor felkelt (mintha órára kelt volna) és hajnali 4-5-ig nem volt hajlandó visszaaludni. ez nálunk teljesen ugyanígy volt, annyi különbséggel hogy én sose tettem be közénk, mert egyszer megfogadtam hogy nem teszek ilyet inkább éjszakázok mellette, ha nem alszik. most 17 hónapos és éjszakánként többször sír, most van az anyás korszak. Hát szerintem vissza fog szokni az ágyába, vagy esetleg nem tudsz odafeküdni mellé a szobájába?
2013. júl. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs külön szobája, a mi szobánkban alszik...elég kicsi a lakás :-( Szeptemberben lesz 2 éves és mivel még nem beszél, nem tudja elmondani, hogy mi a baj. Nem értem, hogy 15 hónapos korától egészen idáig miért aludt megint jól és most miért nem? Én nem látok változást az életünkben, ami megzavarhatta volna. Most már 3 hete kizárólag velem hajlandó este elaludni, az apjával nem. Ez úgy néz ki este, hogy berakom az ágyába és én lefekszem mellé a nagyágyba és megfogom a kezét. Ezt mondjuk megelőzi egy kb. fél órás hiszti, amikor ki akar jönni az ágyból. Bár elég temperamentumos természetem van, Vele nagyon türelmes vagyok, mindig szép szóval, öleléssel próbálom jobb belátásra bírni és a kiságyból nem kivenni közben. A végletekig szeretem Őt és ezt nagyon kihasználja . Kezdő anyuka vagyok és tartok tőle, hogy a fejemre nő majd, de szerintem a hangos szó, kiabálás és ha nagyobb lesz a tettlegesség nem vezet semmi jóra.
2013. júl. 17. 09:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért csak veled hajlandó pihenni és aludni, mert ragaszkodik hozzád. Akkor érzi magát nyugodtnak mikor az anyukája a közelében van.. ez teljesen normális. Rengeteg türelem kell egy kicsihez. Nagyon jól csinálod azt, hogy próbálod vissza szoktatni a kiságyába. Hidd el ez sikerülni is fog. Kitartás kell és türelem. Azt, hogy a maminál alszik otthon nem az lehet azért is, mert vágyik már most piciként a figyelmedre, arra, hogy az anyja vele foglalkozzon. Nincs ott semmi gond idővel változni fog:)
2013. júl. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Ebben a korban O mar tudatosan csinalja ezt veletek. Rossz beidegzodes es szokas nala! 2 evesen nehogy mar meg mindig ejszakazni kelljen vele ne haragudj. Meg kell nevelni Ot mert szivja a vereteket! A legroszsabb hozzaallas az hogy beveszitek az agyba Ot! Legyen sajat helye ami az ove. Es akkor tessek kikelni onnan ha reggel van! Ha nem tudsz aludni szorakoztassad magad amig el nem aludsz.. Az en kislanyom 2.5 eves, de be nem jon a szobankaba reggel amig fel nem kelunk vagy en bemegyek hozza. Van egy kis oraja ami be van allitva hogy a napocska feljon rajta fel 8-kor. Ha a napocska feljott reggel van es fel lehet kelni es be lehet jonn a szobaba! Ha a holdacska van az oran akkor meg ejszaka van es nem kelunk fel. Ez a rend! es rend a lelke mindennek. Igenis tanitsd meg! Tobbre kepes agyilag mint amit te gondolsz!
2013. júl. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!