Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek a kislányánál nuni-össz...

Akinek a kislányánál nuni-összenövés történt? Hogyan szedték szét, érzéstelenítéssel vagy anélkül? Sebészeten vagy gyermeknőgyógyászaton?

Figyelt kérdés
2013. júl. 21. 08:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Kb 10 másodperces beavatkozás. Előtte bekenték érzéstelenítő krémmel. Gyerek nőgyógyászat rendelőjében.
2013. júl. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnak kétszer csinálták, két különböző kórházban, természetesen két külön orvos. Egyszer sem kapott érzéstelenítőt. Megfog egy eszközt, és szétválasztja. Nem szikét kell elképzelni mert nem vág hanem szétválaszt. Egy hosszú fém valami, de a vége nem éles, inkább csak egy sarka van. Először jobban sírt, másodszor már alig-inkább az volt a baj, hogy le kellett fogni. Icipicit vérzett. Az elsőnél az volt rossz, hogy két napig sírt pisi közben mert csípte. Már félig újra összetapadt, de sajnos ez belefér. Majd amikor indul a menstruáció, akkor többet nem tapad össze. Gyermeknőgyógyászaton. 3éves lesz.
2013. júl. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja... és tényleg egy pillanat, nálunk 10mp sem volt. Inkább csak 2 mp.
2013. júl. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az én lányom is már többször átesett a dolgon, több helyen, sehol nem volt érzéstelenítés, megint mennünk kell sajnos és azon gondolkozom, lehet, hogy jobb lenne, ha érzéstelenítéssel csinálnák.
2013. júl. 21. 10:17
 5/9 anonim ***** válasza:

Húú, én erről most hallok először! (szerencsére) Viszont 2 kislányom van, 2 évesek és szeretek felvilágosult lenni.

Leírnátok hogy mi ez? Mitől van, hogyan lehet észre venni? Köszi.

2013. júl. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2 éves mult a kislányom,sajnos megint kell mennünk...1 évesen érzéstelenítés nélkül választották szét és utána minden pisinél ordított kb 3 napig.maga a beavatkozás pár másodperc,de nekem elég megrázó élmény volt,mórákig meg sem tudtam szólalni,csak sírtam a kicsimmel együtt.most megint összetapadt,csütörtökre kaptunk időpontot.de azt olvastam erről,hogy nem mindig muszáj szétválasztani,mert állítólag 6-9hónap alatt magától is szétválik,meg vannak rá krémek,amitől lassan szétjön.elviszem csütörtökön,és megmondom a dokinak,ha nem muszáj akkor ne válassza szét ha igaz hogy magától is szétjön,akkor inkább várok....
2013. júl. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyszer olvastam, hogy akár 5-6 éves korig előfordulhat.
2013. júl. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A második vagyok...egészen addig előfordulhat amíg nem kezd menstruálni. A doki aki a másodikat csinálta, mondta hogy volt egy gyerek akinek 8szor csinálta már meg.


Ismerek valakit-az Ő kislányának is sokszor összetapadt már. De asszem kórházban egyszer csinálták meg, mert otthon anyuka pár napig kenegeti krémmel majd széthúzta kézzel. Többször megcsinálta így. Visítás nincs. Nekem ez nem megy... :(

Hallottam olyat aki azért vette észre, mert annyira összetapadt minden, hogy már pisilni sem tudott a gyerek.

A doki egyébként mondta nekem, hogy húzogassam szét minden este fürdés után. Pelus már rég nincs, de akkor is megcsináltam és láttam hogy napról napra egy kisebb a lyuk. Ezt a doki nem nagyon hitte, úgy tűnt.

Valaki kérdezte, hogy mi ez a ... annyit nézz meg, hogy a hüvelybemenet megvan-e, elég nagy-e. Vagy hogy a gát felé nincs-e olyan rész (pár mm amiről beszélünk) ahol látszik maga a lyuk, de mintha egy hártya lenne rajta, szétnyitni nem tudod. Van aki a popsikrémet hibáztatja az összenövésért (mert hámosító), de pl. nálunk sincs popsikrém. Nem tudom mitől lehet, talán egyszerűen csak a hajlam megvan aztán ennyi. Menszesz, hormonváltozás után elmúlik.

Ennyi jutott eszembe, lehet hogy kicsit kusza lett :)

2013. júl. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os, írd majd meg légyszi, mit mondott az orvos, hogy X idő után megától szétválik.

Mi félévente megyünk kb., annál tovább nem vártunk még soha, mert nem mertem, addigra már igencsak összenől.

Én már nem is csinálok semmit széthúzás után, mert bármit próbáltam, nem használt, hiába húzogattam, tornáztattam neki, betadinos gézlap a nuniba,A vitaminos kenegetés, semmi nem segít, egyszerűen látszik már pár nap alatt is, hogy mennyire kezd neki visszatapadni.

Még nem próbáltuk mondjuk az Ovestint, az ösztrogénes kenőcsöt, igazából felvetik a dokik, de aztán mégis azt mondják, ne próbáljuk pont a hormontartalma miatt.

2013. júl. 23. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!