Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van az, hogy a lassan 2...

Miért van az, hogy a lassan 2 és fél éves kislányom minden délutáni alvásból sírva ébred és alig tudom megvigasztalni?

Figyelt kérdés
Semmi trauma nem érte, nem szoktam bántani sem és más sem. Már teljesen ki vagyok emiatt. Mi lehet a baj????
2009. okt. 21. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Változtass azon mit csináltok alvás előtt, mondjuk ne tv nézésre aludjon el!!!Általában ilyenkor rosszat álmodnak, az enyém legalábbis ezt mondja. Általában mesélek neki arról amit épp aznap csináltunk és jó volt neki. Pl séta és ott láttuk a színes leveleket. vgy varrtunk a macinak zokniból ruhát, hogy ne fázzon...talán a szép emlékekről fog álmodni. Mi 3 évesek leszünk januárban és nagyon ritkán alszik délután.
2009. okt. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is sokszor ébredt sírva a kislányom, néha még most is úgy ébred, pedig már 3 éves. Sajnos én sem tudtam rájönni miért sír. Illetve amikor ott voltam éppen a szobában amikor felébredt akkor ritkán sírt, talán félt, amikor nem látta anyát.
2009. okt. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ebbe a korban tudatosul a gyerekbe a rémálom. Azon kívűl számít miket csinál. Pl nézi a felnőtt műsorokat, vagy halja e őket, mert ez is féllelemmel töltheti el, hogy nem tudja feldolgozni a hallottakat, látottakat.
2009. okt. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindig mesenézés közben alszik el, akkor talán ezért? Pedig igazi aranyos meséket néz, nem öldöklős, verekedős stb-ket. ha álmos akkor már kéri is a kedvenc meséit , hogy tegyem be neki a dvd-t és pár perc múlva már alszik is. De akkor megpróbáljuk máshogy az elalvást, bár nem tudom, hogy fog menni.
2009. okt. 22. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!