Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kislanyom 27 honapos es 20...

Tenaj kérdése:

A kislanyom 27 honapos es 20 honapos kora ota gagyaraszik, nem akar beszelni. Milyen egy logopedia i vizsgatal ilyen kis gyerekeknel? Hogyan zajlik? Mit csinalnak? Van e valakinek tapalasztala vagy esetleg jart mar ilyen vizsagalaton?

Figyelt kérdés
es 20 honapos kora ota gagyaraszik, mar mond ki szavakat de meg mindig sok szonak csak az elotagjat mondja.Nem akar beszelni.Igaz mi kulfoldon elunk igy 2 nyelven nezz tv hallgatt zenet es beszelunk hozza. Agusztus vegen megyunk haza par hetre es arra gondoltam hogy ha addig nem kezd el beszelni teljesen el viszem logopedushoz. Tudom 3 eves kortol ajalot de most leszunk otthol. Milyen egy logopedia i vizsgatal ilyen kis gyerekeknel? Hogyan zajlik? Mit csinalnak? Van e valakinek tapalasztala vagy esetleg jart mar ilyen vizsagalaton?

2013. júl. 31. 01:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi is kulfoldon elunk, 2 nyelvu csalad vagyunk. Kisfiam 29-30 honaposan kezdett el beszelni. Most 33 honapos es szepen erthetoen mond 3 szavas mondatokat magyarul. Szerintem ne surgesd az idot! Minden rendben lesz vele.
2013. júl. 31. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kulfoldon elunk. Apja is mas nyelven beszel, en magyarul a helyi nyelv meg a nemet. Fiam pont 2 es fel eves. 20 honaposan mondta ki az elso szavat... kb 2 havonta tanul ket uj szot.ugyhogy ha utanna szamolsz nem egy szo szatyar..10 szot mond erthetoen. Vegyesen az apja nyelven es magyarul is. Az elmult honapban nagyon sokat fejlodott.. most kezdte el mondani nehany szonak az elso szotagjat.. kesz kabare az eletunk mert mindent csak mutogat, ha meg nem ertem meg akkor megy a hiszti.. nyugodj meg majd eljon az a nap mikor azt kivanjuk hallgasson mar el csak 5 percre:) erdekesseg hogy ugye eleg gyakran hallja egy kisgyermek azt hogy Nem! Az apja nyelven is meg magyarul is hallotta millioszor de ez a kis luke ha valami nem tetszik neki csak visit es mondja nekem hogy NEin,NEIN! Fogalmam sincs hogy hogy ezt nemetul mondja mikor a kutya se beszel neki nemetul.
2013. júl. 31. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi nem élünk külföldön. :)

Nekem az unokaöcsém egy árva szót sem volt hajlandó mondani 3 éve koráig!Már az egész család ki volt..pedig beszélve volt vele, érték ingerek stb..Mentek dokihoz is, aki azt mondta hogy 3 éves kor után probléma ez.Szerencsére megszólalt..3 évesen szépen elkezdett beszélni.Ma már 4,5 fél éves, és annyira édesen tudja ecsetelni hogy kibe szerelmes az oviban, hogy végem van!! :-D

Úgy hogy szerintem ne aggódj.Az hogy már gagyarászik, és megpróbálja megértetni magát az jó jel.Mindig mikor érdeklődik akkor magyarázd el neki az adott dolgot, vagy szituációt.Beszélj hozzá sokat, akár folyamatosan..bármiről..

2013. júl. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kell még aggódnod.

Mi is kétnyelvűek vagyunk, itthon élünk, én (az édesanyja) magyar vagyok, így e a domináns nyelv, az apukája angolul beszél.

Bennünket is sokat piszkáltak 2,5 éves koráig, mert nem mondott semmit hónapokig, csak mindenféle mozgó járműre hangosan ordította, hogy BUS (angol kiejtéssel- így néztek is páran csúnyán) :)

Sokat mondókáztunk, énekeltünk, zenét és hangoskönyvet hallgattuk és egyszer csak megszólalt- szép egész szavakat mondott, aztán jött egy nagy bumm és beindult.

Most 3 éves, néha le sem lehet lőni :)

A mondókáknak meg nagy haszna volt, most folyamatosan mondja őket- tehát tényleg volt haszna, csak ajánlani tudom.

A kétnyelvű gyerekek kicsitkésőbb kezdenek beszélni, de ez a "verseny" nem időre megy, nem kell összehasonlítani másokkal- a saját tempójában fejlődik.

Szép napot

2013. júl. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az nagyon jo ha az elso ket betut mar mondja, azok a szavak mar a szokincsehez fognak tartozni, csak meg a kiejtessel van egy kis gondja. Lanyomnal is igy volt, mar mondott alap mondatokat csak elso ket betujet minden szonak, es aztan egyik naprol a masikra elkezdte az osszes addig hasznalt szot egeszben kimondani.
2013. júl. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Koszonom mindeny egy kicsit kinek a valaszt,megnyugodtam egy kicsit.Akkor a logopedus kihuzzva.AZ egyik valaszadonak szeretnem meg jegyzni,hogy probalok vele mondokazni de mindig vagy otthagy vagy bezarja a konyvet es mondja nem nem.Meset mindennap van csucsu elott es zenet meg folyamatosan hallgatunk.Van egy kedvenc dvdje amin enekelnek es tornaznak az ovisok azt imadja mar 1 eve csak azt hallgatjuk egesznap es probalja utanozni oket,de az angol nyelvu.Ha atcserelem a dvd hiszti van.:(

Nem eroltethetem ra a mondokazast,ha nem akarja.

Koszonom meg egyszer.Szep napot

2013. aug. 1. 01:42
 7/8 anonim ***** válasza:
2es vok. Az en fiam is utalja a mondokazast..neha ha a mondokaba az o nevet rakom bele pl hinta palinta hintazik az xy-ka akkor elviseli de max 3szor "engedi" hogy elmondjam utanna jelzi hogy eleg is volt. Ha enekelek attol meg "rosszul van" teny hogy nincs tul jo hangom:)
2013. aug. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A 4. (mondókás) válaszoló vagyok.

Az jutott még eszembe, hogy nálunk hasznos volt, a kisfiamat sokáig lekötötte és később, amikor beszélni tudott láttam, hogy valóban "megragadt" nála a mondókázós könyvekből "tanult" dallam vagy mondóka.

Sok ilyen interaktív könyvecske van angol és magyar nyelven is, nálunk a Vtech vlt a befutó a fisher price könyvekkel szemben.

Villognak, énekelnek, mondják a szöveget, ami le is van rajzolva és a könyvecskében ha megnyomott egy gombot, elfordított egy állatkát stb. akkor utánozta annak a hangját, elindult a dal vagy a szöveg stb.

Esetleg ilyenen gondolkoztál?

Nem baj, ha a kicsi még nem ül meg a mondókázáshoz, nem is kell neki. Autóban, buszon utazva, takarítás, főzés közben is lehet mondókázni :) Szinte minden témára van versike.

Sok sikert és fel a fejjel.

2013. aug. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!