Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elmennétek 4 es 1 eves gyereke...

Elmennétek 4 es 1 eves gyerekekkel étterembe?

Figyelt kérdés

Férjem tesojanak lesz eljegyzesi ebedjuk egy étteremben, 10en lennénk, plusz a mi 2 gyerekünk, más gyerek nem lenne! Én tartok tőle, hogy csak rohangalnank a 2 gyerek után,mert nekik nyilván nem poén egy helyben ülni,beszélgetni es enni!

Nem lenne jobb, ha arra a pár órára a papaeknal lennének?


2013. júl. 31. 07:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%

Mi rengeteget járunk étterembe a csemetékkel, most 1 és 3 évesek.

Ilyen eseményen tuti nem hagynám otthon, mert a férjed családja is látni akarja öket, és nekik is óriási élmény egy családi esemény.


De igen jól látod neked meg a férjednek ez egy nagy orhnagálás lesz. a nagy már nem lesz gond(nekem 3 évesem nem gond), de a kicsi most van abban a korban hogy mindenhova megy, felmászik, lehúz, kipakol, pincérelé lép.

Amúgy ahol a nagyszülök ott vannak, ott általában a nagyszülö rohangál utánnuk, vagy a sógorom és tesóm is nagy gyerek után loholós, így nekem sokszor nyugtom van.


Mi eddig 1x hagytuk otthon öket, néhány hónapja a férjem fönöke szülinapi partit adott, és ott nem volt helye az apronépnek, egyértelmüen otthon maradtak a nagyszülökkel.

2013. júl. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
Keressetek olyan éttermet, ami jó a gyereknek is, érdekes hely, esetleg kinti játszótérrel. Vigyél nekik játékot, papírt, rajzoljatok, vagy bármit, amit szeretnek, és nyugton tudnak lenni. Mi is nemrég voltunk, amikor nyaraltunk étterembe, amíg elkészült az étel, addig sétáltunk az utcában egyet. Nem gond. :) Meg a sok rokon is hátha lefoglalja nálatok a kicsiket. :)
2013. júl. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%
Nem vinnem el őket. Kicsik meg, nem tudnak ilyen helyen viselkedni. Nem csak benneteket zavarnanak, hanem a tobbi vendéget is.
2013. júl. 31. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Vinném őket
2013. júl. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%
Sokat járunk étterembe és most 2 éves a lányom. Bent ül az etetőszékben és nem is akar kiszállni
2013. júl. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%

Természetes, hogy vinném őket, hiszen hívtak benneteket, számítanak rátok és a családban is mindenki valószínűleg tisztában van azzal, hogy egy kisgyermeknek nem kell kihúzott derékkal ülnie 3 órán át.


Nem is értem, hogyan merülhet fel az, hogy nem akarnád, hogy részesei legyenek egy ilyen családi eseménynek.

Igen, vinni kell kedvenc játékot, ceruzát-papírt, fel kell velük állni, tenni egy-két kört- de ez a mindennapokban is csináljuk, nem?


Menjetek el és érezzétek jól magatokat, a gyerekeid meg hagy tapasztalják meg, hogy a szüleik büszkék rájuk, szívesen viszik őket bárhová és fontosabbak, mint más véleménye :)

2013. júl. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

Én nem vinném, ha megoldható, hogy a nagyszülei vigyáznak rá.

És nem csak azért mert én nem tudnék nyugodtan enni, hanem azért, mert természetes, hogy ők inkább játszani, szaladgálni szeretnének, nem ölbe tett kézzel ülni, kultúráltan étkezni, és 10 felnőttet bámulni, akik számukra tök érdektelen dolgokról diskurálnak.

Szerintem nekik is jobb lenne a nagyszülőknél.

Persze mindenki maga tudja, hogy mennyire jól viselné ezt a gyereke, de ez nekik tényleg nem egy jó program szerintem.

2013. júl. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
Az én lányaim nem bírtak ki ilyen leülős ebédlős programot, már egy cukrászda is unalmas volt, amíg kihozták a sütit. Velük csak kifejezetten olyan helyre járunk, ahol tudnak játszani, amíg elkészül az ebéd. Te ismered a gyerekeidet, milyen mentalitásúak, ha szépen nyugisan eljátszanak ülve, akkor vigyétek, ha nem, akkor szerintem inkább ne. Nekik sem jó, ha folyamatosan csak fegyelmezve lennének, hogy hova ne rohangáljanak.
2013. júl. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%
Én tuti nem vinném el a fiamat. Ő nem tud az etetőszékben ülni itthon sem, nemhogy máshol. Annak meg nincs értelme hogy egész ebéd alatt rohangáljunk utána. Neki sem jó, mert csak kínlódik. Ha meg lehet oldani, menjenek a nagyszülőkhöz. Ott biztos jobban fogják érezni magukat (rólatok nem is beszélve).
2013. júl. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 zabmester ***** válasza:
Hát az attól függ. Ha csak ketten mennénk, úgy simán elvinném őket, de ha nagy társaság van, akkor nem biztos, mert meglehet, hogy egy szót nem tudtok beszélgetni a többiekkel, mindketten a gyerekek után szaladgáltok folyamatosan. Viszont pl. nálunk ez úgy szokott lenni, amikor nagyobb családi összejövetel van, hogy különtermet foglalunk le, ott jöhetett-mehetett mindig a fiam, nem kellett egy helyben ülnie, így nem volt gond.
2013. júl. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!