Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor tanult meg pótkerék...

Mikor tanult meg pótkerék nélkül két keréken biciklizni fiad/lányod? Használt előtte futóbiciklit? Mennyi idő után tudott elindulni? Kellett "seprűnyél"? Minden érdekel.

Figyelt kérdés
2013. aug. 2. 13:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

asszem mind a két nagy olyan 4 évesen tanult meg

előtte pótkerék volt

és kb 30-40 perc alatt ráéreztek a dologra szal nem kellet seprűnyél


nem volt futóbicikli -- akkor még nem lehetett kapni ilyet

2013. aug. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
4 éves szülinapja előtt 3 hónappal.kb 5 percig kellett a "seprűnyél",de előtte nagyon sokat futóbiciklizett,így már az egyensúlyozás megvolt.
2013. aug. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyik gyerekem futóbringát használt majdnem 2 évestől majdnem 3 évesig, utána pótkerekezett egy darabig.

Picit több mint 4 évesen vettük le a pótkereket (ekkor lett tavasz, kb 4 év 3-4 hónaposan) és egy órán belül már ment a pótkerék nélkül. Fékezni és megállni normálisan csak másnap tanult meg, de gurulni egyenesen és kanyarodni egyből tudott.

Seprűnyél nem kellett és a derekam sem szakadt le, nagyon ügyes volt. De őt érdekli az ilyesmi, szerintem ez sem mindegy. A másik gyerekem majdnem 3 éves, és utál bringázni, motorozni és minden hasonló tevékenységet, ő tuti nem fog megtanulni hamar bringázni. Tud menni a futóval, de nem szeret, pedig a másik gyerek ilyen korában már a pótkerekessel ment.

2013. aug. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

3 évesen kapott 14-es pótkerekes biciklit a nagyobbik fiam.

4 évesen próbáltuk meg levenni, de nagyon sokat próbálkoztunk az egyensúlyozással, rengeteget futottunk mellette seprűnyéllel, egyszerűen nem tudott ráérezni. Majdnem 5 éves volt, amikor vettem neki egy futóbiciklit, csakis azért, mert hátha azzal könnyebben megtanulja az egyensúlyozást. 3 alkalommal voltunk sétálni a futóbiciklivel, majd mikor láttam, hogy a lejtőn felemelt lábbal gurult, ráültettem a biciklijére és 5 percen belül tudott vele menni. A kisebbik fiam 2 éves korában kezdte a futóbiciklizést, most 2,5 éves és a lejtőn felemelt lábbal szépen gurul lefelé, szerintem ha lenne 12-es biciklink, amin leér a lába, már tudna vele is menni.

2013. aug. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
9 evesen, mert akkor kapott bicajt. Elotte roller volt, kicsi gyerekkent meg kismotor.
2013. aug. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2,5éves korától bő 3 éves koráig futóbiciklizett. kapott egy 12"es biciklit ekkor két hónapig pótkerékkel ment, majd kétkeréken félóra alatt.szóval 3,5 éves kora óta kétkerekűn. idén pedig 14"-es biciklivel megy kétkeréken, 4 éves kora óta.
2013. aug. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

3 évesen kapta, idén tavasszal a 16os bicaját. pótkerékkel használta, aztán most pár hete levettük, férjem tett egy próbát seprűnyéllel, de anélkül jöttek haza :D

mondjuk 2 perc alatt megtanult bicajozni kis túlzással, 3,5 évesen

2013. aug. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az én fiam most 4 éves, júniusban a szülinapjára kapott futóbiciklit, használta egy hónapig, aztán átült a két kerekű pedálosra. 3-4 éves kora között használta pótkerékkel, de ritkán, mert nehezére esett hajtani. Most meg ügyesen megy már pótkerék nélkül.

2013. aug. 3. 08:04
 9/11 anonim ***** válasza:

Pár hónapja tanult meg,egyik pillanatról a másikra,akkor volt a fiam 4,5 éves.

Előtte volt futóbicaja,de kinőtte,utána tavaly kapott nyár elején egy rollert,már azzal is nagyon profin ment,akkor leszereltem a bicaja pótkerekeit,felült,pár kört fogtam hátulról,utána meglöktem,és bicajozott egyedül.

Ehhez az is kellett persze,hogy a legjobb barátja is abban az időben tanuljon meg,és az inspirálta erősen:)

2013. aug. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
3,5 evesen tanult meg potkerek nelkul biciklizni,futobiciklink nem volt,seprunyelet sem hasznaltunk.Mi feljebb emeltuk a potkerekeket,igy lattuk,hogy mikor nem tamaszkodik ra.Amikor levettuk a potkereket csak az indulas volt nehezkes,de nehany perc alatt megszokta, rendesen biciklizett.
2013. aug. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!