Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szokás a " fiús anyuka"...

Szokás a " fiús anyuka" tipizálás. De mi a különbség egy lányos és egy fiús anyuka között? Van egyáltalán?

Figyelt kérdés
2013. aug. 3. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem nincs gyerekem de elég fiú voltam egész életembe így fiús anyukának gondolom majd magam. Valahogy el sem tudom képzelni, hogy babázzak meg rózsaszín ruhákat vegyek.
2013. aug. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, nekem van fiam is, kettő is és lányom is.
2013. aug. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom ,nekem van fiam is van lányom is van
2013. aug. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Régebben azt gondoltam, fiús anyuka leszek, mert én magam is lazább, vagányabb, merészebb vagyok. Erre kaptam egy édes kislányt, és el sem tudom képzelni, milyen lenne, ha fiam lenne. Nem hiszem, hogy változtam, csak más kapott hangsúlyt.
2013. aug. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mikor elolvastam a kérdésed nekem elsőre az ugrott be a fiús anyukáról, hogy az "anya pici fiacskája". Néhány fiús anyuka hajlamos a fiát mindenben kiszolgálni, babusgatni még akár kamasz vagy felnőtt koráig, ami tarthat akár 30-40 évig vagy még tovább. Tehát ez nem a kisgyerekesekre vonatkozik elsősorban, hanem később jön elő. Amikor a férfi még 30 évesen is otthon lakik az anyjával, anyuci főz-mos-takarít rá és keményen beleavatkozik abba (befolyásolja a fiát), hogy kivel járjon a fiacskája, nem akarja hogy fia elköltözzön a szülői háztól 2 km-nél messzebbre stb, mert hát meg van győződve arról hogy a pici fiának az ő gondoskodására van szüksége, hiába 30 éves felnőtt már...

Ez egy ilyen sztereotípia, ami persze csak pár esetre igaz, de szerintem mindenki ismer ilyet.

2013. aug. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy lányos anyuka sokkal nőiesebb, többet hord szoknyát, magassarkút, többet sminkel, szépítkezik, meg úgy általában finomabb a mozgása, a beszéde stb.

Akiket én ismerek csak lányos anyukákat, mind ilyenek.

Én a 2 fiammal mindig olyan tramplinak érzem magam mellettük, de egész egyszerűen máshogy kell bánni a fiúkkal, már kicsi korban is. Pl. egy fiúgyerek után többet kell rohanni, meg amúgy is szeleburdibbak, bevállalósabbak, így a szoknya és a magassarkú felejtős, amikor pl. nem tud lemászni egy fáról.

Őket nem köti le annyira, amikor sminkelek, hajat csinálok, míg egy lány érdeklődve figyeli, ergo a fiúk mellett kevesebb idő jut rá.


Persze ezek csak általánosságok, mindkét oldalról láttam már ellenpéldát is :)

2013. aug. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!