Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hordja valaki a gyermekét...

Hordja valaki a gyermekét drámapedagógia foglalkozásra?

Figyelt kérdés

Bizonytalan vagyok merre induljak el, szeretném ha 9,5 éves gyermekem kicsit könnyebben megnyílna, nem lenne olyan zárkózott, amikor nem az otthoni környezetben van. Ezért gondoltam, hogy a drámapedagógia foglalkozás jót tenne neki.

Valaki jár hasonló cipőben, van tapasztalata?



2013. aug. 6. 10:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Tapasztalatom nincsen ilyen téren, de drámapedagógia szakirányon végeztem el a fősulit. Sajnos nem dolgoztam/dolgozom ebben, de nagyon jó dolognak tartom. Sok olyan játékot játszottunk mi is (mármint a tanár vezetésével, tanórákon) amik segítettek megnyílni. Érdekesek, jók voltak-a gyerek észre sem veszi de megnyílik :) Szerintem segítene.
2013. aug. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én mondhatni Kaposi Laci és a Kerekasztal szárnyai alatt nőttem fel. Nagyon-nagyon sokat köszönhetek nekik, rengeteg élménnyel, tapasztalattal és készséggel lettem gazdagabb általuk... szerdától szerdáig számoltam a perceket(akkor voltak a foglalkozások) aztán meg a táborokat és a későbbi életemet is elég jelentősen befolyásolta az, hogy részese lehettem ennek a közegnek :) és alig várom ,hogy a gyerekeim megfelelő korba érjenek, hogy az itteni drámaped foglalkozásokra beírathassam őket!

Szerintem menjen csak el a gyerek néhányszor (de ne csak 1-2x )ha azt látod , hogy élvezi, várja, akkor hajrá! Egy biztos: ha jó a drámapedagógus, akkor tulajdonképpen nincs vesztenivalótok, csak gazdagodhat a gyerek. Ezerszer többet ér, mint valamilyen konkrét tantárgyra irányuló szakkör, arra pedig tökéletes, hogy oldódjon a gyerek és magabiztosságot ,sikerélményt merítsen a társas érintkezésekben során is.

2013. aug. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!