Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves lányom nem hajland...

Másfél éves lányom nem hajlandó beszélni még. Elég sokat beszélünk hozzá, régebben volt is egy-két szava, de már azt sem mondja. Mindent megért pedig. Van ötlet, hogy mivel gyorsíthatnám a beszédfejlődését?

Figyelt kérdés
2008. jún. 28. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom,hogy ebben a korban még nem feltétlenül kell mesterségesen gyorsítani az ezirányú fejlődését. Vannak babák, akik sokkal később kezdenek el beszélni a társaiknál, de amikor elkezdenek, majdnemhogy folyamatosan, egész mondatokban beszélnek. Ha mégis aggódsz, mindenképpen menj gyerekorvoshoz, aki ha szükségesnek látja szakemberhez fog küldeni. Nekünk a szomszédunkban volt egy olyan kisfiú, akinek majdnem három éves koráig a hangját sem lehetett hallani. Most meg olyan, mint egy kis zseni.
2008. jún. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A kisfiamnak 2,5 éves koráig csupán 8-10 szavas szókészlete volt, de mindig megértette magát. Én persze aggódtam és elvittem itt Budapesten a KORAI FEJLESZTŐBE, ahol megállapították, hogy az egyéb beszéden kívüli képességei 4-5 évesnek felel meg. Elküldtek még hallásvizsálatra is, ahol minden rendben volt a fülecskéjével. Aztán megtörtént a csoda: elkezdett beszélni 1-1,5 hónapon belül a kishugával együtt, aki akkor volt 1,5 éves. Talán, ha így utólag visszagondolok, akkor lehet, hogy a hugi születése vetette vissza a beszédfejlődését. Persze erre a kérdésemre soha, senkitől nem kaptam választ a mai napig sem, szerintem ők sem tudják, hogy mitől lehet.

A fiam már néhány nap múlva 5 éves lesz és egy igazi kis locsifecsi, akinek be sem áll a pici szája. Amit 2,5 évig kihagyott, most aztán bepótolja!

Szerintem hagyd őt, majd elérkezik az ideje, hogy a kislányod is elkezdjen beszélni.

A mi dokink azt mondta, hogy csak 4 évesen foglalkoznak azzal, hogy a gyerek még nem beszél.

A gyerekek nagy többsége 3 éves korára megtanulja a szobatisztaságot, szépen tudnak járni és megtanul beszélni is. Ne aggódj!

2008. jún. 29. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Ne izgulj a bátyám 3 éves korában még nem meszélt,csak nyöszörögni tudott.. Anyukám teljesen kétségeb volt esve,hogy: "Ez a gyerek soha nem fog tudni beszélni!" Mire a nagymamám mondta,hogy meglásd még fogod neki mondani,hogy legalább egy percre maradj csöndben fiam! És tényleg így lett! Nyugodj meg! :)
2008. júl. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem van egy barátnőm, hasonló problémával küzdött.Azt javasolta neki a beszédfejlesztős csaj az oviba, hogy tegyen úgy, mint aki nem érti mit mond a gyerek.Mindent megcsinált a gyerkőcnek a barátnőm, egy szót sem mondott a gyerek, már előtte is volt minden.(minek beszéljek, ha úgyis megértik?)2 nap után mondatokban beszélt a Lacus.Hozzáteszem ő 4 éves volt.Másfél évesen még felesleges ezen rágódni szerintem.
2008. aug. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!