Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy 4,5 éves...

Normális, hogy 4,5 éves kislányomnak mindent 10-szer kell elmagyararáznom ahhoz, hogy megértse amit modnok neki?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tuodm mi történt vele. Ha vamlamit megkérdez, hogy szabad-e, és esetleg az a válaszom, hogy nem, akkor még legalább 9-szer megkérdezi, és jön, hogy " de Anya". Megőrülök ettől, ha szépen mondom nem érti, csak akkor fejezi be, ha a 10. kérdésére már emelt hangon válaszolok. Eddig ilyen nem volt, most pár hónapja tart ez. A másik pedig, hogy ha valamit kérek tőle, sokszor az ellenkezőjét csinálja. Ma például felmostam a teraszt, még vizes volt, csúszott, megkértem, hogy mezítláb ne lépjen rá, erre minta mit sem mondtam volna, kiment a teraszra. Valamit nagyon elrontottuk, vagy ez elmúlik?
2013. aug. 6. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Feszegeti a korlátokat.:) Legyél határozott, legyen következmény, ha nem csinálja meg, vagy direkt mást csinál.
2013. aug. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hogy normális-e nem tudom,de az én 3,5 évesem is pont ezt csinálja!

Életkori sajátosság,gondolom én.Ilyenkor mindig azzal nyugtatom magam,hogy nyugi lesz ez még rosszabb is.

Túlélni lehet csak....

2013. aug. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez már csak ilyen... :)

Az én gyerekem 9 éves, és roppant szelektív a hallása, ha ő kér valamit és én válaszolok, azt MINDIG hallja, ha én kérek tőle, azt szinte SOSE... :)

Türelem... türelem...türelem...

Nekem se sok van :)

2013. aug. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Bíztató, hogy másnak is... és az is, hogy a türelem másnak se véges...

Mellette van egy 19 hónapos rettentő dacos fiam, hááát kemény ez így.

2013. aug. 6. 22:20
 5/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Azt sem értem,hogy mondjuk miért várja meg mindig,hogy

a)felemelem a hangom

b)büntibe megy

amíg szépen kérem 15* nem hall.Vagy pedig a "de Anya" jön nálunk is.És megmagyarázza.És néha olyanokat mondd,hogy nem bírom ki nevetés nélkül...Jaj,nehéz ez!!!

Nekem a 3 hónapos van mellette,bár nekem még könnyebb.Ő ott marad ahova rakom.Még.:)

2013. aug. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Barátnőm szinte szó szerint ezeket mondta az ö egyik gyerekéről. Ki is borulnak néha miatta..Ő már 10 múlt és még mindig ilyen. Nem nevelési hiba, ezek a gyerekek valahogy furán vannak bekötve és még nem is rosszaságból ilyenek.
2013. aug. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. Ha a gyerek nem próbálgatná a korlátait, akkor lenne baj. Akkor még most is sötétben tapogatóznánk a villanykapcsoló után, hisz senki nem talált volna fel semmit. Ugyanis ez a fajta kíváncsiság az, ami egyesekben megmarad, és űzi, hajtja őket az ismeretlen felé.
2013. aug. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!