Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A hetedik babakocsinál tartunk...

A hetedik babakocsinál tartunk. Bennem van a hiba?

Figyelt kérdés
Az első, egy 80-as évekbeli példány tökéletesen rugózott, de kanyarodni csak úgy lehetett vele, ha felemeltem az elejét. Azonkívül külön kellett lecipelni az alvázat és külön a mózest a kapunk előtti 4 lépcső miatt. A második is kölcsönkocsi volt, kicsi műanyag kerekekkel, 2 gyereket kiszolgált már, rázott mint egy négyökrös szekét, de helyben meg lehetett fordulni vele. A harmadikról itthon derült ki, hogy ugyan baromi kényelmes a kicsinek és könnyen irányítható, de akkora, hogy nem fér be az autó csomagtartójába. A negyedik esernyőbabakocsi volt, kis helyen elfért összecsukva, könnyű volt tolni, lavírozni vele, de pár hónap múlva kettészakadt a huzatja. Az ötödiket vettük, márkás sportbabakocsi, de induláskor rendszeresen keresztbeálltak a kerekei és egyébként is baromi nehéz volt tolni. Semmi zseb a pénztárcának, mobilnak, itatós üvegnek. A hatodik kölcsönkocsi, nem bírja a már említett lépcsőket, úgy kell emelgetni, állat nehéz, egyébkénz egy kézzel irányítható. A hetediket most kértem kölcsön, mert a hatodikkal nem tudunk nyaralni menni, annyi helyet elfoglal. Nem értem, hogy az űrkorszakban hogy nem találtak még fel egy könnyű, kis helyen elférő, lépcsőjáró, könnyen navigálható, zsebes, megfizethető kocsit...
2008. jún. 29. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

De találltak ilyet. Csak éppen mindenkinek mások az igényei és módszerei. Az elszakadt huzatú kosi jól bevált? Meg lehet ám azt varrni vagy varratni. S akkor használd azt. Lehet minden kocsihoz kiegészítőket kapni itt ott babás boltokban. Csak körül kell nézni.

Nekem 2 gyerekem van és edgi 4 kocsink volt. Az első egy 3kerekű kocsi volt. Téliesítettem, mert a nagynak kellett. Kaptunk esernyőrecsukható sportkocsit ,aminek félév után széttőrt a váza, de nagypapa megcsinálkta így kicsivel szaladgálni nagyinál jó lesz. Aztán vettem még egy esernyőre csukhatót. Sokat kibírt eddig, volt hogy 20 kg felett cipeltem vele. Most a kisinek van egy vadi új mélykocsi ami több funkciós, lehet majd sport kocsi is. Széles kényelems a gyereknek igaz ez is sokhelyet foglal a csomagtartóban mint a 3 kerekű. De idén nem megyünk úgysem nyaralni. Szóval a mostanit is szeretem és ennek sem bolygók a kerekei, mint a te elsődé. S imádom könnyen lavirozok vele. Szóval amikor kocsit választunk ált úgy kell mint amikor autót veszel. Sose szeress bele az elsőbe, mert könnyen járhatsz így.

2008. jún. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Két gyerekkel ezeken vagyunk túl:

1. Tesco gagyi babakocsi+hordozó 20ezer volt kb.4 éve. A kocsi kerekéhez adtak ilyen pót kütyüket(gyanús lehetett volna) kb.3 hónapos korár az össze pótalkatrész kitört a kerékből így visszavették. A hordozót amúgy imádtuk,az jó volt.

2.Vettünk egy Pierre Cardint ami az elsővel ellentétben már esernyőre csukható volt(az elsőnél ezt nem figyeltük),így a kocsiban több hely maradt. Ez jó volt,könnyű,de iszonyat hamar nyikorgott a kereke,amit bármivel kentem nem javult.

3. Esernyőkocsi BéBéGo, az árához képest(mikor vettük nem volt még olcsó,azóta már lement)csak elmegy. Nem értem miért kell leszedni az elejét,hogy összecsukhassam, ezt már megoldhatták volna, de nagy gyereknek azért jó. (ezt már eltettük a második gyereknek is)

4. a második babának vettük. Olyan amire a nagy is fel tud állni,mert testvérkocsit nem akartunk. Ezt használtan vettük(hordozóval együtt),mert újban iszonyat áron volt. Ezt ÚTÁLTAM a legjobban. Mindent tudnia kéne (két irányból tolás,összes kerék bolygó lehet...) de nagyon nehéz irányítani. Csak a felállók miatt tartottunk meg,meg azért,mert belül jó nagy és jót alszik benne a fiam.


Összegezve:

Naggggggyon nehéz jó kocsit találni. Örülj,hogy sokat kölcsön kaptál és tesztelhetted,nem megvenned kellett,mint nekünk. Nálunk nem volt honnan örökölni.

2008. jún. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tényleg nem csak te jártál így,és jó hogy nem kellett mindet megvenned.Én a kislányom születésekor vettem egy nagy roan kocsit,ami nagyon szupi,szeretjük is,de nem kirándulni való.Ezért vettem egy pierre cardin hordozósat,na ennél vacakabbat nem is vehettem volna,eladtam,vettem egy másik pierre cardint,a 647-es nagyméretűt.Útálltam,nehéz mint az állat,nagy helyet foglal...stb.Aztán egy bergon esernyőkocsi,ami szétesett 2 hónap után,egyszerűen összecsuklott a váz a gyerek alatt.

De problémás volt azóta,hogy a boltból kihoztuk.

Végül találtam egy frankó könnyű esernyőkocsit,nagy kupolával,a méreteihez képest nagy a belseje,fektethető,4 duplakereke van,elsők bolygósíthatóak,vagy fixálhatóak.Nem akarom elkiabálni,de fél éve nyúzzuk,semmi gond vele,nagyon szupi kis járgány,és nem utolsó sorban kicsire csukható.A napokban érkezik a tesó,neki megtartottam a nagy roant itthonra sétálni,meg maradt ez az utolsó esernyőkocsi.Hát nem egyszerű a választás,a kínálat óriási,azt meg hogy praktikus-e a kocsi csak használat közben tudod meg.

Én,ha 1 újat kéne vennem,akkor a peg-perego p3 mellett döntenék,az ernyőkocsink hasonló.Ahhoz egy csomó mindent lehet kapni,könnyű nagyon szuper járgány,csak eléggé drága.De amit már én kocsikra költöttem,abból legalább kettőt vehettem volna szuperfelszerelve:(((

Tehát nem benned van a hiba.

Most azon gondolkozok,hogy nem-e kellene vennem egy tandemkocsit is a két kicsinek,csak azok is nagyin drágák:)))


Minden jót,üdv

2008. jún. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Ha jól olvasom (bár itt árak nem voltak) itt mindenki egy kisebb vagyont fektetett kocsikba és a legtöbbel elégedetlenül kocsikáztatok....


Minket még a baba születése előtt rábeszéltek egy jó Holland márkéra, mert a rábeszélő szerint jól néz ki. Körülnéztük és végül azt a márkát vettük amit javasoltak nekünk. Akkor kb senkinek nem volt ilyen itthon, most divatkocsi.

Csinálhattunk volna jobb üzletet is amikor vettük, de így sem jártunk nagyon rosszul (Bécsben vettük meg, amikor az Euro 280 forint volt!) most legalább 26 ezer forinttal lenne olcsóbb...


Ez egy háromkerekű kocsi, elé könnyű, apró darabokra szedhető kisebb csomagtartókhoz, votl mély kocsi, most sportkocsiként üzemel. rá tudtuk tenni annó a gyerekhordozót. Van kis táskája, van hálója. úgyan jól fordul, és lehet vele lépcsőzni, De talkalmatlan nagybevásárlásokhoz, nem tudom van-e hozzá testvérfellépő, és be is kéne olajozni egye csuklóit, hogy kényelmesebb lesgyen haszálni, így lassan két év távlatában.

Most gondolkozunk valami kisebb kocsi vásárlásán, mivel fiam inkább gyalog szeret közlekedni, minek tologassam az üres kocsit, egyszerűbb volna valami kisebb amit, ha kell a hónom alá kapok.

Lehet, hogy maradunk a márkánál, és veszünk egy esernyőre csukhatót...

2008. jún. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hat het babakocsi, most mit mondjak? Szerintem a legjobb egy kenguru amiben magadra kotod es cipeled, amikor pedig mar egy kicsit nagyobb akkor belerakod egy esernyore osszecsukhato olcsobb babakocsiba.

Kulonben en graco-t hasznaltam es nagyon jo volt, csak tudni kell hasznalni is!

2008. okt. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!