Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves kislányom miért...

Másfél éves kislányom miért locsolja ki a vizet a poharából, és hogyan tudnám leszoktatni róla?

Figyelt kérdés
Szépen iszik pohárból és üvegből is,de ha olyanja van,(márpedig sűrűn van ilyen)foglya és kilocsolja ami benne van,mégpedig mindenhová,Egyszerűen nem tudjuk leszoktatni róla.Próbáltam szépen elmagyarázni neki és "meg is ígérte",hogy nem csinál ilyet,de hiába.Lehet,hogy csak játszik és kinövi?Segítsetek!Köszönöm!
2013. aug. 11. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Le fog róla szokni, de addig kihullik a hajad...ez olyan mint az ágyból annó a játék kidobálás...

nem akar idegesíteni, csak tanul, tapasztalatot gyűjt..:-))


Én azt csinálnám, hogy evésnél csak akkor adnám nki oda, mikor iszik, utána egyből elvenném..amúgy meg engedném neki, hogy pl. egy lavórban öntögessen, hátha így lenyugodna a tanulási vágya...:-))

2013. aug. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem biztos, hogy csak játszik, neki ez érdekes. Életkori sajátosság.

Kisfiam 21 hónapos, és ő is sokszor kilocsolja.

Például ebédnél iszik, utána ha nem vagyok résen, beleönti a tálcájába (néha az ebédjébe).

Ha a konyhában iszik (és nem az etetőszékbe), akkor mindig ott állok mellette, és mikor látom, hogy már billenti, gyorsan elveszem tőle.

De néha csak azért önti ki, mert elmélázik miközben fogja a poharat, és egyszerűen megdönti úgy, hogy észre sem veszi.

2013. aug. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Anyám detto mint nálunk.Tényleg lassan kihullik a hajam,de nem baj,kibírom! :D A lavóros megoldást kipróbálom hátha működik!Köszi a válaszokat!
2013. aug. 11. 12:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez nálunk is szokás volt. Ráadásul a kaját is kiönti néha a földre. Ez jellemzően akkor fordul elő, amikor már nem éhes-szomjas, csak játszik. Megelőzésképpen próbálom időben elvenni előle az enni-innivalót, de van, hogy ő a gyorsabb.

2 éves amúgy.

2013. aug. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!