Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem lehet felfogni,...

Miért nem lehet felfogni, hogy nem akarok sem gyereket, sem családot?!

Figyelt kérdés

Nemsoká 20 éves leszek, és többször jött fel a téma, néha csak úgy a 'vicc' kedvéért, mostanában viszont volt 1-2 hevesebb szóváltásom is a szüleimmel, főként anyával, mivel valahogy szóba került a téma és megmondtam ismételten századjára, hogy nem akarok gyereket, se családot, ha tetszik nekik, ha nem. Erre jött a szöveg, hogy mi lett volna ha mi is így álltunk volna hozzá anno, meg ők szeretnének unokát és hogy ilyen az élet..

Nem ezek a visszamaradott, 'márpedig akkor is szülni kell gyereket, mert ez a hagyomány' típusú szüleim vannak, de én már kiskorom óta mondogatom, hogy nem akarok gyereket és ez még most is így van és így is lesz.

A környezetemben sokan akadnak ki ezen, hogy mégis miért állok így ehhez a témához, hisz ismernek évek óta, és tudják ők is, hogy mindig mondtam, hogy nem kell gyerek, és egyre inkább nem értik.

Nekem viszont ebből már marhára elegem van, mindig azt hallgatni, hogy 'Jajj később úgyis megváltozik a véleményed' meg 'A gyerek fontos és blablabla..' Miért nem lehet megérteni, hogy nekem NEM kell gyerek, ez az én életem, az én döntésem, és ez akkor sem fog megváltozni, ha 3x fejre állnak. Nem lehetünk egyformák, és nem is vagyunk, elhiszem hogy ők szeretnének unokát, de én a hátam közepére nem kívánok egy gyereket, és szeretném ha végre képesek lennének felfogni, mint a szüleim, mint az idősebb ismerősök.

Titeket is nyaggatnak ilyenekkel?... Mit kezdjek velük, már nagyon idegesít komolyan.


2013. aug. 14. 03:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

20 sem vagy, bőven ráérsz mert nem 35+ éves vénlány vagy, minek mész bele ilyen vitákba??? Csak magadat idegesíted vele. Intézd el egy "jó, meglátjuk " legyintéssel, aztán majd úgyis azt csinálsz, amit akarsz. Vagy vicceld el, hogy oké, és ha lányod lesz akkor Leokádia lesz a neve meg hasonlók.



Sajnos ma is még sokan vannak, akik nem képesek elfogadni, hogy valaki másképp képzeli az életét mint ő. Nemcsak gyerek-nem gyerek, hanem a gyerek száma is vitaforrás. Ha egy van, akkor megszólnak, hogy egy gyerek nem gyerek, már a szülészeten kérdezik, hogy na és mikor lesz kistesó? Ha nagy korkülönbséget tervezel az baj, ha kicsit akkor az is. Ha jön a második, akkor mondják, hogy három kell a nemzetnek, ha jön a harmadik, akkor meg azt mondják, hogy azért csináltál megint kölköt meg lusta vagy dolgozni, az adófizetők pénzén vakarod otthon a s...ged. Szóval tök mindegy mit csinálsz, tervezhetsz te gyereket is vagy csak egyet, az úgyis sz...r.


Épp ezért tök fölösleges hogy hergeled magatokat, inkább csinálj belőle viccet és szórakoztasd magad, hogy sokkolod a hülyeségekkel (gyerek neve, félvér babákat szeretnél valami nigériaitól mert azok cuki babákat csinálnak és hasonlók).

Elmondanám, hogy ha most ott állnál babucival a kezedben, akkor meg azért piszkálnának, hogy van-e rajta kardigán, miért szoptatod/tápszert adsz, miért fogytál le/miért van rajtad felesleg, ha bölcsibe adnád hogy visszamenj dolgozni akkor egy karrierista önző dög vagy, ha otthon maradnál 3 évig, akkor egy láblógató lusta aki a gyerekre hivatkozik csak dolgoznia ne kelljen.


"Titeket is nyaggatnak ilyenekkel?... "


Nem, ilyenekkel nem, mert én szültem... Engem azzal nyaggattak, hogy miért és mit eszek a terhesség alatt, miért pihenek le amikor mozognom kéne elvégre csak terhes vagyok nem beteg, miért mozgok, amikor felpolcolt lábbal pihennem kéne hiszen terhes vagyok, miért nem adtam teát (jó cukrosat) az újszülöttnek, miért nem mértem, mert ezzel veszélyeztettem (!!) a gyereket, miért kapott cumit, 4 hónaposan miért nem vág már be egy tál főzeléket, miért nem volt rajta zokni augusztusban a 40 fokban (egy vadidegen fogta meg a lábfejét a babakocsiban hogy nem hideg-e, mert NEKI mindig fázik a lába) és még sorolhatnám, hogy mikor miért kényszerültem magyarázkodásra.


Amúgy abban igazuk van, hogy bárki megváltoztathatja a véleményét. Vannak, akik tényleg soha egész életükben nem akartak anyák lenni, de a nagy többség tényleg változik. Sőt, nekem 2 gyerek és viharos válás utáni fogadkozás is volt, hogy soha többet, felmerült, hogy legjobb, ha elköttetem magam... Komolyan fontolgattam a műtétet, hiszen a 35 is elmúltam. Egy új kapcsolatban mégis megfontoltam, hogy hajlandó lennék mégiscsak szülni még egyet... De van még ilyen a környezetemben, úgyhogy már én se mondom semmire, hogy soha többet.

Viszont te még nagyon fiatal vagy, a kérdéssel egyszerűen nem kéne foglalkozni.

2013. aug. 14. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Majdnem 20!!!

Ha nem akarsz gyereket, hat nem akarsz! A te eleted! - Mellesleg en is kiakadnek ezen ha a fiam bejelentene: nem lesz unokam..!!!!

Gyerekkori b.nomnek sincs, pedig iden lesz 40...

Masok beteg gyerekeivel foglalkozik. Azt mondta neki nem kell nyalcsorgos vinnyogo kolyok...azonban szereti a macskakat....ha erted mire gondolok.

Eszembe jutott errol egy film is mikor a venlany meghal es a macskai nyalogatjak az elettelen testet mert senki sem nyit ra ajtot...

Persze ha az embernek gyerekei vannak az sem garancia semmire....!!!!

Szerintem ne haborogj. Hagyd az idot mulni. Soha nem mond, hogy soha. Aztan ha 45 leszel is azt mondod nem akarsz egy vinnyogogepet akkor beteljesult az almod: utod nelkul hagyod itt a Foldet.

2013. aug. 14. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%
Ne búsulj, mindenből van selejt.
2013. aug. 14. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mintha csak magamat olvasnám :) 28 évesen még mindíg ez volt a véleményem, szüleim beletörődtek hogy részemről nem lesz unoka. 24 éves korom óta van egy komoly kapcsolatom, és 30 voltam amikor rájöttem hogy nem lenne rossz egy gyerek (főleg hogy az összes barátom és bnőm házasodott, szült), jó lenne nem magányosan megöregedni, és ha lenne értelme annak hogy dolgozom, pénzt keresek, amit nem a péntekenkénti kocsmázásra költünk, hanem valami értelmesebbre. Szóval csináltunk egy gyereket, kisfiú, nagyon hasonlít mindkettőnkre, és nagyon jó gyerek. Ha még létezik ez az oldal 10 év múlva, és még regisztrálva leszel, majd írd meg hogy mi a helyzet veled gyerekvállalás terén! Ha nagyon idegesít hogy nyaggatnak, mondd hogy nem lehet gyereked, megvizsgált az orvos. Egyik bnőm is így nyomta, közben (33 éves) megváltozott a véleménye, most szeretne gyereket, de tényleg beteg lett és most meg nem jön nekik össze. De ez a "beteg" sztori bevált, nem piszkálták.
2013. aug. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

Én nem értem...20 éves vagy, minek jön ez egy szóba?? Miért nem az iskoláról beszélgettek?

20 évesen az emberek nagy része nem akar még gyereket. Jobbat mondok, én még 30 évesen sem akartam. Semmi furcsát nem találok benne.

35 évesen szültem, pont jókor, se korábban se később nem lett volna jó .-)

2013. aug. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
Csakis magadnak generálod a feszültséget, hogy belemész ilyen vitákba. Miért nem zárod le annyival az ilyen kérdést, hogy még fiatal vagy, majd meglátod, mi lesz, most a munkára/tanulásra kell koncentrálnod. Akkor békén hagynak. Én 20 évesen azt sem vettem észre, hogy léteznek gyerekek a világon, nemhogy akarnék egyet. 30 évesen már vágytam rá. Írásod alapján azt látom, hogy még a lázongó korszakodat éled. Nincs ezzel semmi baj, még sokat fogsz változni. Vagy akarsz majd gyereket, vagy nem. De elég gyerekes dolog, hogy 20 évesen ezen bosszantod magad. Légy okos, és zárd rövidre a témát. Ha később sem akarsz majd gyereket, majd észre fogják venni, ne aggódj.
2013. aug. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

20 évesen még én se akartam gyereket, akkor még egyetemre jártam, nem nagyon foglalkoztatott a gondolat.

Szerintem úgy 5 évente térjetek vissza a kérdésre...

2013. aug. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, én is úgy gondolom, hogy 20 évesen nem kéne ezekkel fárasztaniuk, ha akarok szülök, ha nem akkor meg nem, és ez van.

Próbáltam nem foglalkozni vele, de eleve nagyon gyorsan fel lehet engem idegesíteni, és mikor nekem szegezik már vagy századjára a kérdést konkrétan, hogy hány gyereket akarsz, tehát még csak nem is az, hogy akarsz-e egyáltalán, hanem hogy mennyit és közlöm, hogy egyet se, akkor kikerekedett szemmel lesnek, hogy hát de miért?.. Azért, amiért más szülni akar, én épp az ellenkezőjéért nem. Nem nehéz felfogni szerintem, nekem nem kell gyerek, idegesítenek és irritálnak, egy ideig-darabig jajj de aranyos, de cuki, de ez olyan fél óra max, utána köszönöm de elég is volt.

Volt mikor rájuk hagytam, de ezt azért már nem bírtam szó nélkül hagyni, mintha kötelező lenne szülni, meg mikor elmondják 250x hogy úgy is fogsz egy pár év múlva, vagy jönnek azzal, hogy én is ezt mondtam fiatalon, na attól egyenes a falnak tudnék szaladni. Egy kicsit sem érdekel, hogy ők hogy gondoltál fiatalan, én ezt kisgyerekkorom óta mondogatom, hogy nem fogok szülni, mert nem akarok, ez nem fog megváltozni egyik napról a másikra, sőt egyik évről a másikra sem, ha most ennyire irritálnak a gyerekek, és a hátamon áll a szőr a szülés és gyereknevelés blabla téma hallatán, akkor ennek oka van, és nem kell erőltetni a dolgot, én eldöntöttem hogy nem kell gyerek, és ebben senki sem tud befolyásolni, csak annyit szeretnék, ha képesek lennének végre felfogni és elfogadni, azzal hogy cirkuszolnak semmi sem fog megváltozni!!

Amúgy meg olvastam itt azt hiszem a 4.válaszolónál, hogy az egyik ismerőse azt mondta nem is lehet gyereke a vizsgálat alapján, és ez 'működik', mert utána békén hagynak. Én azért kicsit erősnek tartom, hogy ezekről hazudozzak, csak hogy békén hagyjanak. Mármint nem maga az zavarna, hogy hazudtam arról, hogy nem lehetek terhes, hanem nehogy már még nekem kelljen hazudnom, hogy leálljanak a témáról.. Én vállalom, hogy tudnék szülni, de nem fogok, és nem fogok a sok szűk látókörű ember miatt hazugságba menekülni, ha tetszik nekik jó, ha nem, nekem úgyis jó, csak ne piszkáljanak.

De szerintem, ha legközelebb feljön ez a téma, akkor szépen leültetem őket, és elmondom mi a helyzet ezredjére is, mert az utólsó ilyen 'Jajj hány unokánk lesz' című dologgal nagyon felhúztak, össze is vesztünk, mert tudják jól hogy hirtelen haragú vagyok, de hiába mondtam el 5x szépen, hogy hagyjuk mert úgy se fogok szülni, csak mondták a magukét, jöttek azzal hogy ők is ezt mondták fiatalon stbstb, és erre elborult az agyam és közöltem velük, hogyha rajtam múlik nekik az életben nem lesz unokájuk.. Lehet, hogy kemény volt ez a megszólalásom, de kicsit sem izgatott, mert ők hisztizték ki maguknak, végülis ez a lényeg, nem akarok gyereket, tehát tőlem unokára hiába várnak, csak kicsit erősebben fogalmaztam meg.

Na mindegy nem húzom itt tovább a szót, ígyis kisregényt írtam, köszi az eddigi válaszokat.

2013. aug. 14. 15:06
 9/13 anonim ***** válasza:

1.ne mérgelödj

2. miért nem mondod azt mindenkinek hogy előbb tanulsz ,dolgozol ,gyüjtesz egy kis pénzt,ez nem lenne hazugság ,még se idegesitenének többet a témával,ennyi idősen én még nem is foglalkoztam ,ezzel a témával.

2013. aug. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%
Még mindig nem értem, miért pörögsz fel ennyire ezen a témán? Miért nem tudsz egyszerűen egy "majd meglátjuk"-kal válaszolni, és továbblépni, másra terelni a szót. Szándékosan húzod fel magad? Nincs más, amin kihőzöngheted magad?
2013. aug. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!