Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz evő, válogatós kisgyerek...

Rossz evő, válogatós kisgyerek esetében melyik a jobb megoldás szerintetek?

Figyelt kérdés

1. Azt főzök neki amit szeret, és akkor eszik.

2. Addig nem kap más kaját, amíg meg nem eszi pl a főzeléket.


Nem tudom már mit csináljak :( kb másfél éves koráig szó szerint mindent megevett, minden nap gyümi, zöldség, főzelék. Aztán vége, most 4 éves, azóta nem evett főzeléket egy falatot sem, és nagyon sok mindent nem eszik meg. Az oviban sem. Sajnos a "család" (volt férjem, anyósom) egyáltalán nem az én értékrendemet követi étkezés terén, és tömik bele az édességet, már kilyukadt 2 foga :( Hiába mondok akármit, kértem szépem, kértem rondán, balhéztam, tök mindegy. Tehetetlen vagyok velük szemben, nem tilthatom el tőlük a gyereket, meg én is rájuk vagyok utalva, mert más segítségem nincs.

Én eszek mindent, látja, kínálom, de nem kell neki.

Én eddig az első megoldást követtem, inkább olyat főzök neki, amit tudom, hogy megeszik, de nem vagyok benne biztos hogy ez a jó megoldás, csak nincs szívem kegyetlennek lenni, és éheztetni. Most olvastam egy kérdésben, hogy 2 napig nem adtak enni a kisgyereknek, vagyis csak az elutasított főzeléket kapta, azt a végén csak megette. De ezt hogy lehet kibírni?

Ti mit tennétek? Köszönöm!



2013. aug. 23. 22:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
szerintem azt add amit megeszeik. én nem kinozám. örülj neki hogy van amit szeret vannak ggyerekek akik semmit nem esznek meg jó étvággyal és mindent tukmálni kell.
2013. aug. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Lehet próbálkozni, de egy idő után belátja az ember, hogy tényleg nem esznek ha nem a fogukra való..Emiatt én azokat csinálom javarészt amit szeret!Néha bepróbálkozom, mert változhat az ízlése, de elfogadom, ha az aznapi ebédet nem eszi meg! Én sem eszem meg mindent, nagyon válogatok, milyen legyen a gyerek? :)
2013. aug. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

Engem vagy tömtek, mikor gyerek voltam, vagy addig ültem ott, míg meg nem ettem, vagy el nem löktek az asztaltól, emiatt sok kajától megundorodtam. Soha nem csinálnám ezt a lányommal, márpedig lassan 1 éves én nemigen főzelékezik. Kiéheztetni sem fogom, legfeljebb aznap kevesebbet eszik, csak mást.

Meg miért is tenném, én sem főzök olyat, amit nem eszek meg, akkor tőle miért is várnám el?

2013. aug. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

Az öcsém jutott erről eszembe, és mindig direkt felidézem, ha a gyerekeim éppen "rossz evő korszakukat" élik (vannak ilyen korszakok, idővel elmúlnak, ha az ember nem erőlteti az evést). Szóval ő kb. 3-4 éves koráig az égadta világon semmit sem akart megenni, csakis a tejbegrízt! Se húst, se főzeléket, se zöldséget, se felvágottat, egyszerűen semmi mást! Anyukám kétségbeesetten rohangált a gyermekorvosunkhoz, mert azt gondolta, hogy öcsi előbb-utóbb éhen fog halni, hiányállapotok alakulnak ki nála, stb. Megdöbbent ő is, de a doki mindig azt mondta neki: "ha a tejbegrízt megeszi, akkor adja neki azt!" Komolyan mondom, azon élt nagyon sokáig!

Most 36 éves, nagy, magas, egészséges férfi két fiúgyermekkel megáldva, és megeszi a vasszöget is! :) Semmi baj az étvágyával. Na az ő példájából kiindulva nem aggódom az evés miatt...:)))

2013. aug. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

Az én kisfiam is nagyon válogatós. Húst szinte semmilyen formában nem eszik, max. sonkát,egy-egy szeletet, kb havonta egyszer. Csak tésztát (üresen!, esetleg sajttal,tejföllel), krumlit, vagy üres rizst eszik. Néha levest, de azt is csak a zöldség,vagy a húslevest, semi mást. Ezeknek is csak a levét tésztával, esetleg egy kis répát.

Környezetemben rengeteg anyuka mondta, hogy a gyereke, virslin, vajas kenyéren, krémtúrón nőtt fel. Szóval nem aggódom. Majd eszik mást, ha kedvet kap.

Természetesen időről időre felkínálok neki olyasmit,amit elméletben nem szeret, hátha mégis megkóstolná.

Nem hiszem, hogy az éheztetés jó megoldás lenne. Nagy eséllyel azt éred el vele, hogy az életben soha nem fog normálisan táplálkozni. Légy türelmes!

2013. aug. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%

Orulj neki, h megeszik valamit! Az en, evesem semmit nem akar enni! !n rettenetesen sovanynak is látom, s az orvos azt mondja egészseges, eletvidam, eleven, tehát semmi baja, ilyen etvagyu és testalkat! Odáig jutottunk, h most már a virsli is igergetessel megy le neki este /minden falat után 1 ígéret plusz 1 korty tea!/ gyümölcsök semmi, néha egy kis banán! Szóval, egész nap szó szerint megtudnam számolni hány falatot eszik!

Szerintem, ne eroltesd van amiből eszik es ez jó!

2013. aug. 24. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%
Evés szel nem büntetünk es nem jutalmazunk - ez az en elvem. Az en gyerekem is valogatos, nem szeret a fozelekeket. Nem szereti? Akkor nem tömör bele. En sem eszk olyat, amit nem szeretek. Miután a gyerek nem eszi me a főzeléket megkapja a zöldséget mas formában: répa a vajas kenyérre reszelve, uborka saláta, belepuresitve a tészta martasaba, felcsikozva valami krem be martogatva, ra tv, sütőben sütve.
2013. aug. 24. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne csinálj ebből ekkora problémát. Ha valamit nem eszik meg, akkor nem eszi meg. Éhen halni nem fog, főzzél olyanokat amiket szeret. Majd idővel változik a dolog, ne stresszelj rá.

A családi "etetést" én úgy oldottam meg, hogy az esedékes fogászati kezelésre a nagypapát küldtem el. Azóta nincs édesség nyakra-főre.....

2013. aug. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Főzzél neki azt amit szeret. Az én fiam már 6 éves, a világ legfinnyásabb gyereke. Ha tehetné csak joghurtot és édességet enne egésznap. Kisebb korában én is kínlódtam a nemevése miatt, ami mára sem javult, de most már inkább főzök neki külön, minthogy ne egyen semmit. Az én fiam a finomságokon kívül hús szinte semmit nem eszik, csak a halrudacskát, vagy fasírtból 1-2 falatot, de azt is finnyáskodva, a füstlit éppen megeszi. Levesek közül csak a húslevest, szigorúan zöldség nélkül. Zöldséget semmilyen formában nem eszik, csak a rántott tököt. Ja és a fehér, natúr rizs a kedvence. Ezek mellett gondolhatod milyen változatosság van az étkezésében.
2013. aug. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%

Állítólag én túrórudin és tejbegrízen nőttem fel,anyám és nagyin is azt mondják.

Nem is csodálkozom,hogy a lányom is válogatós,keés félét eszik meg,de volt honnan örökölnie,párom is ilyen,én is.

Egyetlen kikötésem van,édesség csak ebéd után.Az ebédet ő választja.Ha harmadik nap is rántott csirkecomfilé kell neki krumplipürével,akkor azt kap harmadik nap is.

2013. aug. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!