Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti melyik ovis különórát...

Ti melyik ovis különórát hagynátok ki a felsoroltakból? Nektek ez már túlhajszolást jelentene?

Figyelt kérdés
Most középsős a lányom. Tavaly szeptember óta jár balettozni (ortopéd orvos javaslatára), úszni (mert addig én is úszhatok a másik medencében) és hétvégén lovagolni (babakora óta lórajongó), mindet heti egyszer. Augusztus eleje óta eljárunk korcsolya órákra is (igen, van olyan jégcsarnok és csoport, ahol már augusztus elején kezdődik az oktatás). Nagyon szeretné mindet folytatni, és én is szeretem ezeket, mert vele párhuzamosan én is korizok, lovaglom és úszom ilyenkor. Nem is megterhelő a hétköznapokban, mert csak a balett és úszás van hétköznap délután, a kori és lovaglás hétvégi elfoglaltságunk. Viszont a múltkor szóba került a zeneovi (egy óvódai szórólap kapcsán), és ő nagyon szeretne zenés foglalkozásra járni. Én örülnék neki, de szerettem volna inkább ovis angolra iratni, mert terveim közt szerepel, hogy mondjuk 2 éven belül külföldre költözzünk, és bár tudom, hogy nem fog megtanulni angolul egy különórán, de legalább kicsit megbarátkozik magával a helyzettel, hogy nem magyarul beszélnek hozzá. Az angolra nincs saját motivációja, de eljön egy próbaórára, és majd meglátjuk. Szerintem szeretni fogja, mert könnyen lelkesedik. Ám aztán megláttam egy szuper 4-8 éveseknek tartott képzőművészeti foglalkozást is, amit a Magyar Nemzeti Galériában tartanak heti egyszer, és ez is nagyon tetszik mindkettőnknek, akárcsak a zeneovi. Nem tudom, mitévő legyek, melyiket hagyjuk ki. Ha mindet beiktatnánk (de nem fogjuk, nyugi), így nézne ki a hét: hétfőn zeneovi és balett (a kettő együtt 16-18). Kedd-szerda-csütörtök: egy úszás, két szabadnap. Pénteken ovis alkotóműhely (15:30-17:00) és angol (18:00-18:45). Szombaton lovaglás, vasárnap korizás. Nyilván ez így túl sok, de nem tudok választani, hogy mit hagyjak ki. A zeneovit a lányom maga választotta saját lelkesedésből, azt nem szeretném kihagyni. Az angol és az ovis alkotóműhely a legkevésbé fontosak. Ne járjon egyikre sem? Ti mit tennétek?
2013. szept. 3. 09:16
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Most középsős a lányom. Tavaly szeptember óta jár balettozni (ortopéd orvos javaslatára), úszni (mert addig én is úszhatok a másik medencében) és hétvégén lovagolni (babakora óta lórajongó), mindet heti egyszer. Augusztus eleje óta eljárunk korcsolya órákra is (igen, van olyan jégcsarnok és csoport, ahol már augusztus elején kezdődik az oktatás). Nagyon szeretné mindet folytatni, és én is szeretem ezeket, mert vele párhuzamosan én is korizok, lovaglom és úszom ilyenkor. Nem is megterhelő a hétköznapokban, mert csak a balett és úszás van hétköznap délután, a kori és lovaglás hétvégi elfoglaltságunk. Viszont a múltkor szóba került a zeneovi (egy óvódai szórólap kapcsán), és ő nagyon szeretne zenés foglalkozásra járni. Én örülnék neki, de szerettem volna inkább ovis angolra iratni, mert terveim közt szerepel, hogy mondjuk 2 éven belül külföldre költözzünk, és bár tudom, hogy nem fog megtanulni angolul egy különórán, de legalább kicsit megbarátkozik magával a helyzettel, hogy nem magyarul beszélnek hozzá. Az angolra nincs saját motivációja, de eljön egy próbaórára, és majd meglátjuk. Szerintem szeretni fogja, mert könnyen lelkesedik. Ám aztán megláttam egy szuper 4-8 éveseknek tartott képzőművészeti foglalkozást is, amit a Magyar Nemzeti Galériában tartanak heti egyszer, és ez is nagyon tetszik mindkettőnknek, akárcsak a zeneovi. Nem tudom, mitévő legyek, melyiket hagyjuk ki. Ha mindet beiktatnánk (de nem fogjuk, nyugi), így nézne ki a hét: hétfőn zeneovi és balett (a kettő együtt 16-18). Kedd-szerda-csütörtök: egy úszás, két szabadnap. Pénteken ovis alkotóműhely (15:30-17:00) és angol (18:00-18:45). Szombaton lovaglás, vasárnap korizás. Nyilván ez így túl sok, de nem tudok választani, hogy mit hagyjak ki. A zeneovit a lányom maga választotta saját lelkesedésből, azt nem szeretném kihagyni. Az angol és az ovis alkotóműhely a legkevésbé fontosak. Ne járjon egyikre sem? Ti mit tennétek? Amúgy mielőtt a torkomnak esnétek: van bőven kötetlen játékra is ideje a lányomnak, sokat játszunk együtt is, és nem kényszerítem egyik különórára sem. ha nincs kedve menni, akkor azt felelem, hogy rendben, nem kell járni rá, úgyhogy ha nincs kedve hozzá, kiiratkozhatunk, és akkor nem kell többet mennie. erre azt feleli, hogy de ő azt nem akarja, hogy soha többé, csak ma nem szeretne menni. erre pedig azt mondom hogy nekem semmi bajom azzal, ha egyáltalán nem járunk el úszni, az viszont nem járható út, hogy olykor megyünk, olykor nem. ha szeretne úszni tanulni, akkor el kell járni az úszás órákra. ha nem szeretne úszás órákra járni, akkor nem kell úszni tanulni, abbahagyhatjuk az egészet. ilyenkor mindig azt választja hogy rendben, menjünk. szerintem ez nem túlzott szigorúság. igyekszem arra nevelni, hogy megtanuljon olyan döntést hozni, ami mellett ki is tud tartani valamilyen szinten: legyen az egy tevékenység elkezdése vagy épp befejezése.
2013. szept. 3. 09:16
 2/35 A kérdező kommentje:
bocs, véletlenül kétszer ment el....
2013. szept. 3. 09:17
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
hát mit mondjak... játszani mikor szokott? Egyébként ha tervezed a külföldre költözést akkor nem árthat az ovi angol.De szerintem nagyon sok program van beiktatva a hetetekbe. Néha együtt is kell kettesben leülve olvasni vagy babázni. Egyébként ha te tudsz valamennyit angolul inkább tanítsad te és legalább akkor együtt vagytok!
2013. szept. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
sokat vagyunk kettesben, egyedül nevelem, szinte mindig együtt vagyunk. 15 és 16 óra között megyek érte az oviba. egy különóra 45 perc szokott lenni, ezen kívül miénk a nap. bár a fent vázolt órarendben a hétfő és péntek gáz, dehát épp azon töröm a fejem, mit hagyjak ki. hazafelé beugrunk játszótérre, otthon babázunk, és eljátszik egyedül is, amíg a vacsit melegítem. A főzést-takarítást letudom reggel, délutánra már nem hagyok teendőt, vele vagyok. este 20:30-kor alszik el, előtte mindig olvasok mesét legalább 20-30 percet. az usziban pedig mindig játszunk kettesben az óra után (Dagály fürdő, kellemesen meleg víz). Szóval szerintem nem szenved hiányt a szabad játékban és anyai törődésben. Amúgy az angol nyelvtudásom elég passzív, évekkel ezelőtt nyelvvizsgáztam, sokat felejtettem, én nem merném angolra tanítani.
2013. szept. 3. 09:39
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem heti 2-3 foglalkozás bőven elég egy ilyen picinek, neki még fontosabb a szabad játék. Valamint ha majd iskolás lesz úgyis el kell hagyni pár foglalkozást mert ideje sem lesz ennyire.
2013. szept. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
66%

Én az angolt hagynám ki. leírom azt is, hogy miért.


Én éltem külföldön kisgyerekként is. Ha most megy középsőbe a lányod akkor olyan 4-5 éves lehet. Ha két éven belül kiköltöztök, akkor gondolom, hogy ne egyből a mélyvízbe dobd ott is fog egy évet oviba vagy attól függ hova mentek iskolai előkészítőbe járni. Szóval ha elkezdi az ovis angolt, akkor max. két évet járhat heti egy órában. Ez alatt valószínűleg tanul méhány mondokát, mondjuk a színeket, esetleg a napokat, számokat, de főleg angolul játszani. Ha pedig kiviszed az angol nyelvű közösségbe azt amit itt két éva latt tanult, azt ott maximum egy hónap alatt megtanulja. Borzasztóan fogékonyak a nyelvre a gyerekek. Még egy 16-18 éves is ha bekerül anyanyelvi környezetbe (egy ilyen szervezetben önkénteskedem) akkor négy hónap után igaz hibásan, de már tud beszélgetni és rengeteg dolgot megért. Szerintem nem nyer vele annyit, nem szerez olyan nagy előnyt.


Én a ti helyetekben megtartanám az uszást, lovaglást, korizást, hiszen erre már beállt, ezeket szereti. A zeneovit és az alkotóházat meg elmennék megnézni kipróbálni és ha tetszik, akkor járnék rá.


Az én lányiam novemberben elsznek 3 évesek, de úszás, tánc, kézművesszakkör a program és mi is most láttuk a zeneovit, ahova ők mint nagy bölcsiek is mehetnek már, úgyhogy kipróbáljuk azt is.

2013. szept. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Ez a program nekem is soknak tűnik, főleg az lenne riasztó számomra, hogy van két olyan nap is a héten, amikor egymás után van két program- nekem ez már sok lenne és a gyereknek is.

18.00-kor, sőt van olyan, amiknek majdnem 19.00-kor van vége valaminek, mire hazaértek, megbeszélitek, vacsora, játék, mese, fürdés stb.- nem lesz kicsit késő?


Az ovis angolt váltsd ki egy mozdulattal úgy, hogy bevezeted azt, hogy pl. a kocsiban menet mindig angol nyelven hallgattok zenét, mondókáztok és te csak angolul beszélsz ilyenkor- ez nagyon jó móka. Ha ki szeretnél költözni, akkor gondolom nem okoz gondot átváltani azonnal.

Mi így csináljuk (bár kétnyelvű család vagyunk, én magyar anyanyelvű, de vannak szituációk amikor váltok a 3 évesemmel és nagyon szereti).


Ami még eszembe jutott: miért nincsen a családban soha egy olyan hétvégi nap a program szerint, amikor nem kell menni valami foglalozásra?

Mikor van együtt a család "csak úgy" vagy mikor tudtok együtt kirándulni, biciklizni, esetleg kimenni a kis barátokkal egy játszótérre, füves területre vagy "csak otthon" lenni?

Ezek is nagyon fontos dolgok- nem csak a folyamatos programok és fejlesztés.

Mondom ezt úgy, hogy számomra is fontos, hogy a kisfiam ha kedvet érez rá tanuljon zenét is, sportoljon is stb.

Hajlamos vagyok - gondolatban szerencsére- kicsit túlzásokba esni és a leírásodból nekem úgy tűnik, te is ilyen típusú anyuka vagy.

Beszéld ezt meg otthon valakivel: esetleg apukával, barátnővel és hallgasd meg, mit mond erről a lányod óvónője, valamint a jelenlegi hobbik vezetői, oktatói is.

Pl. simán lehet, hogy az ortopéd orvos sem ajánlaná a heti balettot, ha tudná, hogy mellette még úszás, lovaglás és x dolog van (ez csak egy példa volt tényleg)


A gyerekek hajlamosak 2 perc alatt mindenért lelkesedni, az is szerintem becsülendő, hogy ennyire igyekszel figyelni a lányod nevelésére, fejlesztésére, igényeire- de azért legyenek "üres járatok" is, nem kell még ennyire betáblázni a mindennapjait.

Biztosan neked is mondta gyermekorvos vagy védőnő a kisautós példát amikor baba volt: néha csak fekszenek a földön és tologatják ezredszerre is a kisautót a lejtőn. Számunkra már unásig ismételt, monoton dolog, ami messze elmarad esetleg az aktuális fejlettségi szintjétől- de ilyenkor is fejlődik, feltöltődik, a rutinos, "semmitmondó", kötetlen játékaival megnyugszik és ezalatt épül be, ülepszik le a sok ismeret és új dolog.


A programodban kevés ilyen "ülepítő" időt látok.

Szép napot.

2013. szept. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Először is kérlek ne haragudj, nem áll szándékomban megbántani, tényleg csak a véleményemet írom le, remélem nem veszed rossz néven. De! Szerintem már ez is több mint elég egy ekkora kisgyereknek, semmiképp nem tennék ehhez hozzá. Az az igazság, hogy a gyerek maga is akarja és szereti, ez nagyon csalóka dolog. A gyerekek nagyon képlékenyek és alkalmazkodóak ebben a korban, szeretnek megfelelni, ha ő (tudat alatt persze) érzi, hogy te örülsz, amiért csinálja, akkor ő csinálni fogja, és ha kérdezed, mondja is, hogy szereti, de ettől még nagyon fárasztó és sok ebben a korban! Azt is figyelembe kell venni, hogy a túlfáradás sem feltétlenül azonnal rajta, adott esetben egy alkalmazkodó,jó kislány esetén, alig van jele, vagy olyanban nyilvánul meg, amit az ember össze se köt a túlterheltséggel.

Én heti kettő-háromnál többet semmiképp sem csináltatnék vele, még akkor sem, ha ő mondja, hogy szeretné. Az angol szerintem is felesleges, egyetértek a 9.58-cal, azt odakint pillanatok alatt magára fogja szedni, és sokkal természetesebb módon, mint itthon. Nekem fura a balett (tényleg ortopédorvos javasolta?), a korcsolyát pedig biztos elhagynám, rendszeresen űzve nagyon egészségtelen ilyen kis korban. Szóval én biztosan egynek pl. választanám az úszást, meg egynek a zeneovit és hétvégére mondjuk a lovaglást. A korcsolya, képzőművészet megmaradhatna időnkénti szórakozásnak.

Ha megengedsz még egy gondolatot, akkor miért ne tehetné meg egyszer egyszer, hogy kihagy egy foglakozást?(hiszen, mi felnőttek is így csináljuk, ha ma fáradt vagyok, nem megyek, de ettől még nem akarom abbahagyni.) Serintem igenis ez túl szigorú hozzáállás egy ilyen pici gyereknél:-). Nem hiszem, hogy attól mondjuk kevésbé felelőségteljes felnőtt lesz belőle. Ráadásul, jó mutató is lehet, ha valamelyik órát túl gyakran kihagyná, akkor azt szépen ki lehetne iktatni.

2013. szept. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

úgy írtok, mintha nem írtam volna le egyértelműen, hogy NEM FOGUNK MINDRE JÁRNI. hiszen épp azon filózok, mit/miket hagyjak ki! pl. eszembe sincs pénteken mindkét órára vinni úgy, hogy csak este hétre érjünk haza (valamelyik válaszoló ezen ütközött meg).

amúgy meg attól, hogy hétvégén délután 17-18-ig korizunk és lovaglunk (amúgy ő csak 30 percet van lovon), még ott van az egész napunk csavarogni, játszani, kirándulni. az egyik válaszoló azt írta, miért nincs együtt a család egy teljes hétvégi napot. a család két fő, mint írtam. össze is vagyunk nőve szinte (apa egyáltalán nincs a képben, nagyszülőket látogatunk kéthetente). és két hétköznap is van, amikor semmilyen programunk nincs. ezek a különórák is inkább szabadidős elfoglaltságok, mint megterhelő oktatások.

2013. szept. 3. 11:45
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Én is az angolt mindenképp kihagynám. Szerintem a maximum heti 2x délutáni/esti különóra (télen az 5 óra más aste...), + heti 1-2x napközbeni különóra (ami oviidőben, az oviban van) +max 1 órás hétvégi különóra. Értem én, hogy ő is akarja ezeket, és szuper klassz, hogy érdeklődik (és hogy ennyi pénzetek és még ráadásul időtök is van), de az óvodás gyereknek az a dolga, hogy szabadon játsszon - hogy szabadon is tudjon játszani, irányítás nélkül, önfeledten, jó sokat, lehetőleg más gyerekekkel.
2013. szept. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!