Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy altatjátok iker babáitoka...

Hogy altatjátok iker babáitokat? Egy kisfiam és egy kislányom van akik csak ölben hajlandóak elaludni.

Figyelt kérdés
Tippeket, tanácsokat szeretnék kérni. Tudom, valószínű mi hibáztunk, hogy ezt így szokták meg. Napközben egyedül vagyok velük és a legnagyobb nehézséget az okozza, hogy mindketten csak ölben hajlandóak elaludni, és nem is túl gyorsan. Így gyakran zajos sírástól a ház, mert mire az egyik elalszik addigra a másik már nagyon nyűgös, és ordítva. Néha (bár szerencsére nem túl gyakran) fel is sírják egymást. Köszönöm ha válaszoltok!

2013. szept. 3. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a fokozatosság elvét vallom, mi szerint is először ne ölbe legyenek csak pl. alvás előtt mindig játssz le egy zenét, akár egy felhúzható játék is lehet, ezt minden alvás előtt tedd meg és utána nincs beszélgetés nincs ölbe vétel nincs semmi, csak az amit előre eldöntöttél, első napokban/hetekben ne ölbe csak melletted legyenek és úgy aludjanak el,(1-2 hétig) ha ez megy akkor mehetnek kiságyba és simogatod elalvásig,(újabb 1-2 hét) majd ha ez is meg van akkor csak szigorú 10 percig van simogatás,(megint kb. 1-2 hét) majd csak zene van és se simogatás se öledbe se semmi, ha nem ott hagyod és alvás. A másik módszer ami be válhat, de nem mindig hoz eredményt, csak alvás van, és hagyod sírni. Bár szerintem ez ikreknél szinte kivitelezhetetlen.
2013. szept. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

Szia, nekem is ikreim vannak, bár már 3 évesek lassan. Én az elejétől fogva ahhoz szoktattam őket, hogy a kiságyukban alvás van. Volt sírás az elején, de azért ki lehetett bírni. Az volt a mázli, hogy egyszerre sírtak, és szinte egyszerre aludtak el. 1 hónapos koruktól kezdve tudták, hogyha alvás van, akkor alvás van.

Mennyi idősek? Úgy gondolom még nem késő. Hagyni kell őket az ágyukban, próbáld meg akkor ezt elkezdeni, mikor valszeg mindkettő álmos, mert akkor nem fogják egymást zavarni a picik. Tudom, hogy ez kicsit szívtelennek tűnik, én nagyon sok kritikát kaptam régebben emiatt, de most már nyugodt szívvel mondhatom, hogy két, teljesen kiegyensúlyozott gyerekem van, nem hagyott nyomott bennük az, hogy hagytam őket sírni. És nem utolsósorban én is tudtam pihenni, ami nekik egy boldog, kipihent, mosolygós anyukát jelentett.

Egy gyerekkel az ember még eltojózik, de két egykorú gyerekkel iszonyatosan nehéz. Oda kemény szabályok kellenek.

2013. szept. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nekem 9 hónaposak. 2 hetesen hoztuk haza őket. Az első hónap kiakasztó volt. Főleg éjjel. Én nagyon nehezen viselem az éjszakázást. Ha az egyik nem bőgött, akkor a másik. Amelyik sírt, az csak mellettem volt hajlandó elaludni, kislámpa fényénél. Én meg az ágy szélén, hogy nehogy agyon nyomjam a 2 kilós gyereket. Aztán egyszer azt mondtam, elég volt. (főleg miután kisfiam 2 éve 3 hetesen átaludta az éjszakákat). Este kaja után beraktam őket a helyükre. Ott is hagytam, nem vettem ki őket. 15 percen keresztül sírtak, majd elaludtak. Következő nap szintén. Aztán 3-4 nap múlva csendben lesegettek kaja után, és úgy aludtak el. Ez a mai napig is megvan. Este 8 körül fürdés-kaja, majd mennek be a helyükre. Kb 10 perc múlva alszanak, de volt már olyan is, hogy az egyik még 1 órát nézegetett.

Nemt udom, mennyi idősek a tieid, de minden egyzserre van: kaja pl. Most már ugyanankkor kelnek, de amíg kisebbek voltak, egyik sírt, hogy éhes, megetettem, majd felvettema másikat, akkor is, ha az aludt, és neki is kaja. Rövid időn belül összerázódtak. Alvás is ugyanígy van. Ikrekkel nem lehet úgy babázni, mint 1 gyerekkel, szóval muszáj kialakítani valamilyen rendszert, mert egész nap csak etetnél és altatnál.

2013. szept. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__altata..


nem vagy egyedül :) én nem tudom őket sírni hagyni, iszonyú a hangzavar, Apa meg az 5 éves fiam el is költöznének :)Persze így is van sírás, de nem direktbe.. Ja, a kisfiamat hagytam sírni! Nagyon rossz döntés volt, és 3 évesen ezt még nem láttam!!!

2013. szept. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!