Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek? Orrszívás, mint...

Mit tegyek? Orrszívás, mint rémálom!

Figyelt kérdés

Eddig nagyon ügyesen hagyta, sőt magának csinálta az orrszívást a két éves kisfiam. Most 4 napja folyik az orra-más tünete szerencsére nincs. A szokásos módon készítettem a porszívót, de olyan hisztit levágott, hogy sugárban hányt.... Próbáltam már mindenhogyan én is és az apukája is... Ha előveszem a porszívót képes úgy ordítani, hogy nem vesz levegőt!!

Segítsetek légyszíves!!


2013. szept. 16. 16:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az én lányom a kezdetektől ezt csinálja. Túl fogja élni. Téged jobban megvisel (a hisztije), mint őt az egész procedúra. Már nem kicsi. Próbáld megmagyarázni neki, hogy utána sokkal jobban érzi majd magát, jobban fog tudni levegőt venni az orrocskáján (mi ezt csináljuk, és bár van nyafi és oszkáros nagyjelenet is, ha a kedve úgy tartja de azért túlesünk rajta).

Én időnként odaadom neki az orsziporszit (akár összeszerelve is, akár porszívóhoz csatlakoztatva is, akár porszívó bekapcsolva is), hogy csak úgy játsszon vele, szokja, ne féljen tőle. Volt, amikor nyafi nélkül is ment, de aztán majd egy évig nem volt rá szükség, és akkor jöttek a nagy "balhék"!

Kitartást!

Azt tartsd a szemed előtt, hogy ez az ő érdeke, és ha nem csinálod, akkor akár kórház is lehet belőle (ha nem ürül ki és begyullad, tüdőgyuszit is okozhat), és a kórházban szadista módon csinálják! Ezt pedig ennyi kis "kellemetlenséggel" el lehet kerülni!

2013. szept. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Elemes orrszívó 3-4000 ft
2013. szept. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem hálózatra csatlakoztatható orrszívóm van és rémes így is. Sajnos le kell fogni őket .. ;(
2013. szept. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
elemes orrszívó xart se ér..nem elég hatékony!!
2013. szept. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Elemest ne vegyél, alig szív.

Sajnálom, hogy így vagytok. Nálunk is dackorszak van, eddig alig volt gond, most meg alig lehet felöltöztetni, levetköztetni, "kérsz ebédet? neeeeem! És ordít. Teszem el az ebédet, "ebééééééd" és ordít érte, stb. Nem is tudom mi lesz velünk, ha orrszívózni kell. Szerintem nem nagyon segít az előre megbeszélés egy 2 évesnél, mert akkor már percekkel előtte elkezd ordítani, elfutni, behergelni magát, csapkodni. Talán a legjobb az összehangolt csapatmunka, pl. mesét néz, apa hozza csendben a porszívót, orrszívó bekészítve, 1 mp alatt az orrához rakni, 3-3 mp-et szívni és már ki is kapcsolni. Mire felocsúdik és elkezdene hisztizni, már kész is van.

2013. szept. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Tanuljatok orrot fújni. A kádban célszerű, mert ott gőz van, meg pára, megindul az orra... megtanultok jó nagyokat fújni, egyik orrlyukat befogni, a másikkal fújni, elfújni a habot, stb... Jó hát nem a legesztétikusabb belefújni a fürdővízbe, de leöblíted és kész.

Nagyon élvezik a fújkálást, aztán zsepibe is menni fog.



Nekünk még bevált, hogy sóoldat ampullát cseppentettünk az orrocskába.

Illetve mindig párologtass, az jót tesz.


Bevallom, számomra nagyon félelmetes ez a porszívós akció, csodálom azt a kicsit, amelyik tűri. :)


jobbulást nektek és nyugalmas perceket! :)

2013. szept. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

mi a kedvenc szőrállatkát vetjük be, aki egy oroszlán.

Az oroszlán "odamegy" a lányomhoz, és elkezd sopánkodni, hogy nem kap levegőt, mert megfázott. Mire mi tanácsoljuk a lányomnak, hogy cseppentsen be, és szívja ki az oroszlán orrát.

Én mondom az oroszlánnak: Ne félj, nem fog fájni, M. is mindig sírt régen, de mióta ilyen nagy, már hagyja,mert így nem lesz beteg.

De az oroszlán sír, hogy jaj, nem akarom.

Mire én megkérem a lányomat, hogy mutassuk meg az állatnak, hogy hogy is kell ezt.

10ből x bejön, de rá kell szánjak vagy 10-15 percet erre a tortúrára...:-((

Tököm tele, remélem hamar megtanul orrot fújni, mert én is utálom már...


Jobbulást!

2013. szept. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
5.vagyok. Az orrfújást mi is tanuljuk, de fél-1-1,5 évesen nálunk még nem ment, plusz a zsebkendőt még inkább nem akarta használni. Szőrmeállat orrszívása ment néha, de aztán a sajátját nálunk is 10ből x alkalommal hagyta csak. Az meg, hogy zsebkendőt nem hagy, orrszívót mikor hogy, azok után ampullát cseppenteni az orrába, az nálunk 100% esélytelen. Ahhoz tényleg lekellene fogni, üvöltés közben a torkára menne, stb. Annyi idő alatt már végzett is az orrszívó. De minden gyerek más, mi szülők meg próbálkozunk a trükökkel:)
2013. szept. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kezd el az orrfújást tanitani vele! Csinálj papirgalacsinokat az asztalra és mondd neki,hogy csukott szájjal fújja le őket. Nekünk ez nagyon hamar sikerült és ügyesen kifújja az orrát. Az egyik orrlyukat be is foghatod,amikor fújja,úgy jobban kijön a takony :)
2013. szept. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
mi vattapamaccsal csináltuk ez az orrfúlyás tanulását...
2013. szept. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!