Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ezek a rigolyák...

Szerintetek ezek a rigolyák még beleférnek a normális gyerek-butaságokba?

Figyelt kérdés

kisfiam 4 éves lesz. pár hete nem hajlandó felvenni semmi olyan ruhát amibe címke van mert szerinte a címke szúr, csíp és viszket tőle. de minden ruhára kiterjed ez a mániája, bugyi, póló, nadrág, pulcsi, mindent vagy átnéz és beleegyezik, hogy felveszi, vagy ha ráadom már tapogatja is és ha érez címkét, már vetkőzik is :(

másik a gomb. semmi olyan ruhát nem vesz fel amin gomb van. ez is pár hónapja indult, gombos nadrág volt rajta, pisilnie kellett, de nem tudta kigombolni, szólt, segítettem, stb. de azóta nem vesz fel semmi gombosat, pl. van olyan pólója aminek a nyakán van 3 díszgomb, azt se hajlandó felvenni.


ezek még beleférnek ekkora gyereknél? megmondom őszintén, már nagyon kivagyok ettől az öltözős mizériájától és már megfordult a fejemben, hogy nem oké valami :(



2013. szept. 18. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem simán belefér, és nem csak ekkora gyereknél.

Pár hasonló a példa a környezetemből, teljesen egészséges gyerekeknél és felnőtteknél (!):

– Családban van gyerek, aki 10 éves koráig kizárólag olyan nadrágot, aminek a dereka gumis volt, ráadásul csak hosszú nadrágot.

– Egy barátom csak olyan zoknit tud hordani, amin nincs semmilyen „varrás”, mert különben nyomja a lábát.

– A barátnőm iszonyodik a gomboktól gyerekkora óta. Nem visel semmit, amin gomb van. (Egyébként tök jó fej, és csak sok-sok év ismeretség után tudtam meg ezt róla.)

2013. szept. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
(Bocs, kihagytam az állítmányt: „…aki 10 éves koráig kizárólag olyan nadrágot volt hajlandó viselni,…”
2013. szept. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A címke engem felnőttként is idegesít, nem kell ehhez 4 évesnek lennem, teljesen átérzem a problémáját. A gomboktól meg valószínűleg fél, hogy ha te nem vagy ott, vagy későn érsz oda, akkor mi lesz vele? Szerintem ha nem is akar olyan ruhát felvenni, a gombolás gyakorlása nem ártana, játékkal akár. Az, hogy a pólót sem hajlandó felvenni, szerintem csak azért van, mert nem gondolja ezt végig, csak megfogadta, hogy "gombosat nem, utálom a gombokat, mert cserbenhagynak"... stb.
2013. szept. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Teljesen normális. Ilyen szinte minden gyereknél van, sőt sokak tényleg a felnőtt korukig viszik.

A fiam szintén az előttem szólóhoz hasonlóan a varrásos zoknit gyűlöli, nem húzza föl, mert az neki kényelmetlen. A garbó szintén, mert attól tutira meg fog fulladni perceken belül.


Szerintem egy rossz élmény elég ahhoz, hogy egy ilyen "rigolya" kialakuljon.

2013. szept. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


5 éves a Nagylányom és nem hajlandó gombos ruhát felvenni, max a nadrágon viseli el, meg az ünneplő blúzon.

Amúgy csak olyan pulóvert, kardigánt vehetek ami zip- záras, mert különben nem veszi fel.

3 éves a Kisfiam és ma mondogatta, hogy a címkéket vágjuk ki az összes ruhájából, mert neki nem tetszik.

Kinövik szerintem idővel, legalább is remélem!


Üdv két gyermekes Anyuka

2013. szept. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Óóó,szerintem belefér,én pl felnőtt 30 éves fejemmel csak úgy vagyok hajlandó zoknit húzni,hogy látszik melyik volt bal és melyik volt jobb lábamon,mert a nagy lábujjam kinyújtotta,fordítva kényelmetlen.S ez most okoz gondot igazán,mikor 34 hetes kismamaként van hogy más adja rám...és ha van olyan címke amit nem bírunk elviselni,azt kivágjuk(én a férjem és a 4,5 éves lányom)Sztem simán belefér
2013. szept. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk én nem tűröm a címkét semmilyen cuccban.A két fiam 11 és 2 szintén nem.A lányomat meg nem zavarja.Lehet, hogy én se vagyok normális.Babakorukban pl. csak vállon pataentos bodykat vettem.Iskolás korukig a farmer szinte csak dísznek volt,rengetegféle macinaciban jártak.Majd mindent kivasalok, hogy puha legyen-és sorolhatnám.Akkor én most zizi vagyok? :D
2013. szept. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

jó, megnyugtattatok :)

mondjuk nekem is vannak hülyeségeim, de kikészít, hogy állandóan pucér a gyerek mert mondjuk megérzi a bugyijában a cimkét és totál levetkőzik mert már a háta is viszket tőle... :)

feltöltődtem a válaszokon, holnap nekiállok kivágni az összes címkét

2013. szept. 18. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!