Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1.5 éves ikreimnek le van...

1.5 éves ikreimnek le van tapadva a kukijuk. Fürdésnél húzkodjuk-kevés sikerrel. Nem akarom hogy felvágják nekik. Mit tehetnénk?

Figyelt kérdés
2009. nov. 5. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mennyire van letapadva nekik. Mutasd meg a háziorvosnak, és Ő megmondja, hogy mi a teendőd. Van egy krém amit pont erre találtak ki, teljesen felpuhítja a bőrt a "pisztolyon":). Az én kisfiamat egyszer be kellett vinni a kórházba mert leesett a teraszról, és jobbnak láttam megmutatni egy orvosnak. Ott aztán teljesen csupaszra vetkőztették, és közölte a doki, hogy a fejének (amit beütött) nincs baja, de a fütyije nem az igazi, úgyhogy ha már ott vagyunk, akkor gyorsan visszarántja rajta a bőrt. Bekente érzéstelenítő kenőccsel, és miután visszajöttünk a koponyaröntgenről pillanatok alatt visszahúzta a bőrt. De esküszöm kettő másodpercnél nem volt több. Nagyon ügyes volt. Budapesten a Madarász Viktor úti Gyermekkórházban volt. Nem tudom hol laktok, de ha közel Budapesthez, akkor megadom a doki nevét.
2009. nov. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Vas megyeik vagyunk,úgyhogy a doki kilőve,de köszönöm.Remélem nálunk is így fog menni,mert pár ismerős elmodásából felénk egy kampós végű fémmel piszkálják fel:(
2009. nov. 5. 16:10
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Megoszlanak a vélemények, orvosa válogatja, hogy mit tanácsol. Nekünk például azt mondták, hogy 2-2,5 éves kor alatt nem szabad húzgálni, mert attól is letapadhat a bőr. Amikor 2,5 évesen bölcsibe került akkor nézték meg neki először, hogy rendben van-e és tényleg, jól volt.

Egy barátunk kisfiának viszont szintén másfél éves kora körül már rendbe tették a kukiját.

Ezt csak azért írtam, hogy ne ijedj meg, bármit mondanak.

2009. nov. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondák 3 éves koráig nem műtik. Addig van egy krém ftorokort azzal kell kenni, az felpuhítja a bőrt annyira, hogy csak egy kis húzás kell vagy még az se.
2009. nov. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk azt mondta a doki,majd másfél évesen"rendbeteszi",addig huzogassuk,mert az egyik oldal le van tapadva.
2009. nov. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2009. nov. 5. 20:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekünk bár nincs ilyen gondunk, a doki azt mondta, nem nyúlna hozzá 2 éves korig. A váróterem tele van kis kukik képeivel, amik a szakszerűltek húzogatás miatt berepedtek és elfertőződtek.

Dokijukkal mindenképp beszélj erről! Hidd el, még a szakszerű műtét is jobb, mint hogy véletlenül kárt tegyél bennük, aztán magadat okold!

Egyébként szombathelyi vagyok, ha érdekel a dokink, írj priviben!

2009. nov. 7. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2éves és 3 hós a kisfiam,dec.3-án műtötték a kukiját,mondjuk neki szűkülete is volt...nem volt egyszerű az első pisilés,de hamar túltette magát rajta.ma volt varratszedés,minden oké,ráadásul 3.napja szobatiszta nappal KOPP-KOPP:D
2009. dec. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!