Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van az, hogy az idős...

Miért van az, hogy az idős korban fogant gyermekek, az átlgosnál jobb szellemi képességgel rendelkeznek?

Figyelt kérdés
2007. okt. 1. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem minden esetben van így.

Szerintem a szülők életmódjával lehet összefüggésben. Idősebb korban jobban figyelnek az egészségükre, jobbak a körülményeik, kiegyensúlyozottabban élnek, és tapasztaltabbak.

2007. okt. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mire alapozod ezt a kérdést? Az idősebb szülők gyerekei általában nyugodtabbak, kiegyensúlyozottabbak és komolyabban veszik a kötelességeiket, de ez nem a születéskor dől el, hanem abból adódik, hogy az idősebb szülők már nyugodtabb légkört tudnak általában teremteni, mint a fiatalok, sokkal megfontoltabban tudank nevelni, stb. Ez persze nem minden esetben van így. És érdemes arra is gondolni, hogy idősebb szülők gyermekei hajlamosabbak bizonyos születési rendellenességekre, pl. a Dawn-kórra, nyitott gerincre, stb.
2007. okt. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az alapvető képességeik nem feltétlenül jobbak. Ebben az esetben a magasabb intelligencia a nevelésből adódik. Gondolj csak bele, hogy mennyivel tapasztaltabb, bölcsebb egy 35-40 éves nő, mint egy 18-20 éves. Egyszerűen többet megélt, és ezt könnyebben át is tudja adni. Azzal is egyetértek, amit az előttem válaszolók írtak a nyugodtabb körülmények megteremtéséről. Szerintem csak ezen múlik az egész. Ez persze nem szabályszerű, és nem is érdemes emiatt várni a gyermekvállalással.
2007. okt. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal. Szerintem sem alapvetően okosabbak,hanem az idősebb szülők tapasztalata,higgadtabb nevelése, kifejlődött izlésvilága hat rájuk pozitívan, ezért az ilyen gyerekeknek később is nagyobb lehet a tudás iránti vágyuk, önfegyelmük. Túl fiatal, kiforratlan szülőknél az összevisza nevelés miatt szerintem a gyerek is labilisabb lehet addig míg saját magára nem talál az életben.
2007. okt. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
81%
MERT
2013. máj. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!