Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz anyának érzem magam?...

Rossz anyának érzem magam? Mit csinálok rosszul, miért nem találom a megoldást?

Figyelt kérdés

Két lányom van, 1 és 3 évesek. A kicsi sem piskóta, de most a nagyobbik okoz kemény fejtörést :( Mindig is akadt nála hiszti, de ezzel soha nem érte el a célját. Tehát hisztizett boltban egy csokiért, nem vettem meg csak azért,hogy hagyja abba.

Pár hete viszont hiszti hisztit követ, egy normális mondatot nem tud elmondani,mert már rögtön visítva hisztizve kommunikál. Az ovi úgy érzem kicsit rontott a helyzeten.

És az otthagyom,megölelem, nem reagálok módszerek nem válnak be, mert mindenért hisztizik.

Ma is itt volt a mama, szólt neki a lánykám,hogy fogócskázzanak, de a mamának még ideje sem volt válaszolni, a lányom már hisztizett is,hogy mama nem megy játszani :(


Mit csinálunk rosszul,vagy hogyan kell egyáltalán ezt a korszakot átélni, túlélni, hogy ezek a szituációk jól legyenek lereagálva, kezelve???


2013. okt. 11. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Mintha az én lányaimról írtál volna.


A kicsi hisztizik már?


Nekem a nagy 1-2 éves kora között élt meg egy óriási nagy dackroszakot, de tudatosan nevelve szépen leszoktattam róla, és elég kezelhetö gyerek lett.

A tesóval igazán soha sincs féltékenység, persze harc van, de inkább szeretet mint rosszindulatuság.


Ès akkor most szeptembertöl két dolog jött be. elkezdte az ovit+a kicsi is bele esett a dackorszakba. Elöször az ovira fogtam, biztos ott tanulja stb... De rájöttem, hogy ez a kicsitöl van. A kicsi ha mérges és nem kell már az ennivaló akkor lesöpri az ételt maga elöl. A nagy minap pont ezt csinálta, ugyan azzal a mozdulattal. A kicsi azzal játszik, hogy a cumisüvegböl rázza a vizet az asztalra. A nagy ma ugyan ezt játszotta el.

A kicsi elkezdett földön fekve hisztizni, már a nagy is csinálja. Pont 1 évet fejlödött vissza a nagy, mindent elöröl kezdhetek a nevelésében.


Most úgy avgyok vele, hogy kb 0,5-1évet kell így átvészelnünk, és következetesnek kell lennem, és nagyon oda figyelnem rájuk. Majd max 1 év után ez már sokkal jobb lesz.

2013. okt. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

semmit nem csinalsz rosszul, csak eld tul ep esszel ezt az idoszakot.

kb 3 ev mulva lesz sokkal jobb, en mar orulok, hogy igy alakult a korkulonbseg

egyutt jatszanak, tanulnak, programot szervezni isjobb.

kitartas!!!!!

2013. okt. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

3 év??? addigra az összes hajam kihullik :(


De egyébként ilyen téren valóban visszafejlődött ő is, én nem tudom ki utánoz kit :) A kicsi brutál hisztis, földön fekvős üzemmódban nyomja, cumisüvegből locsolás szintén van, a nagy újra etetőszékben akar enni :(

2013. okt. 11. 13:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én lányaim között is ilyen korkülönbség van, csak amikor a kicsi nem egész 3 volt, született egy harmadik is. :)


Én annyit csinálnék most a naggyal, hogy megpróbálnék csak vele külön programot szervezni, amennyire ez megoldható, hetente legalább egyszer a kicsit vagy nagyira vagy apára hagyni. Neki most nagyon nehéz, hiszen látja, hogy már nem körülötte forog minden, mint ahogy régebben volt, ez indirekt módon való féltékenység.


És próbálj meg kisebb feladatokat rábízni, olyanokat, amiket a kicsi nem tud megcsinálni, és kihangsúlyozni, hogy milyen ügyes nagylány már.

(Pl. adhatsz neki felnőtt üvegpoharat, ha eddig nem ivott még olyanból, vagy bármi ilyet, amitől a felnőttekre "hasonlít" jobban.)


Fél év múlva remekül tudnak majd együtt is játszani már, legalábbis nálunk így volt.

2013. okt. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha csokit szeretne, kapjon csokit, viszont szabj feltételeket ezekért. Pl: kaphatsz egy csokit, de akkor egy almát is kell enned utána, vagy minden nap reggel mosass vele fogat es mondd meg neki, hogy ha szeretne dolgokat akkor bizony csinaljon is erte dolgokat, meg ha ez pl. a kesobbiekben hasznos rutinok elkezdese is.
2013. okt. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!