Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig lehet elhitetni a...

Meddig lehet elhitetni a gyerekekkel, hogy a jézuska és a télapó hozza az ajándékot?

Figyelt kérdés
Mennyi idősen jöttetek rá és hogy?
2009. nov. 11. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Ez sok mindentől függ. Én 5 éves koromban tudtam meg, hogy nincs télapó. Anyu öltöztetett, ovis ottalvás után, és mellettünk egy másik gyerek anyukája és apukája épp azt beszélte meg, hogy mikor mennek el a mikuláscsomagot megvenni és mi legyen benne... Hát napokig oda meg vissza voltam, anyuék hiába próbáltak meg mindent, hogy megnyugtassanak, igenis van Mikulás.
2009. nov. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Semeddig! Én utáltam kb 2 évesen, hogy hülyének néznek!

Az én kislányom 3 éves és tudja, hogy se Jézuska, se télapó nincs, sőt a szomszéd kislányt még arról is felvilágosította, hogy nem a gólya hozta, hanem elmondta, hogy születik a baba.

Nem hülyék csak gyerekek!!

2009. nov. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves második válaszoló!


A gyerekeket nem hülyének nézzük ezzel, hanem az életkori sajátosságaikat vesszük figyelembe.

Egy gyerek mesei világban él, nagyon gyakran összemosódik a valóság és a mese, és ez nagyon jól is van így.

A realitásokkal ráérnek akkor foglalkozni, ha majd iskolások lesznek. Addigra nyílik ki az értelmük ahhoz, hogy valósághűen lássák a világ történéseit, és ezt nem éri meg siettetni, hiszen pont ez (is) a szép a gyerekkorban, hogy minden csoda, minden szép és jó, a meséken keresztül tanulják meg az értékeset elválasztani az értéktelentől. MIÉRT KELLENE EZEKET ELVENNI TŐLÜK???

Ha megvannak ezek a "mesék" a gyerek életében, megtanul bízni, vágyakozni, hinni, szüksége van erre.


Kedves kérdező!

A gyerekek jellemzően az első osztályban jönnek rá maguktól, hogy egyik sem létezik, akkor, amikor az iskolában ajándékot készítenek karácsonyra a családtagoknak, amikor egy üzletben járva "összerakják" a képet, hogy miért is vesznek a felnőttek Mikulás-csomagot.

Egy egészségesen szocializált és nevelt, nem ingerszegény környezetben nevelkedett gyerek már ilyenkor tudja, csak az esetek döntő többségében nem "akarja, hogy véget érjen az álmodozás és a hit ezekben".

Általában ilyenkor már nagyon sok kérdést tesznek fel a gyerekek azzal kapcsolatban, amiben kezdenek "nem hinni", és a kapott válaszokból sikerül összeállítaniuk a reális valóságot.


Hagyjuk meg a gyerekeket ebben a világban addig, amíg csak lehet, ez a gyermekkor és a boldogság egyik velejárója számukra! Csak bele kell nézni a gyerekszemekbe, amikor a Télapó ajándékoz, vagy a Karácsonyfa alatt megtalálják az ajándékukat: meglepetés, áhítat, csillogás és csoda van az arcukon. Nincsenek ennél értékesebb pillanatok.


Egy óvodapedagógus

2009. nov. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Oviban még azt hittem létezik, de mire elsős lettem rájöttem, hogy mégsem. De hogy hogyan azt már nem tudom, elmosódott, meg nem ért trauma ezzel kapcsolatban.
2009. nov. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az óvodapedagógus mindent leírt helyettem,csak egyetérteni tudok,addig maradjon a pici gyerek amíg lehet:)

Te meg kettes,biztos indigó gyerek vagy:D


Ada és Abigél:)

2009. nov. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
kedves óvónéni válaszoló! Teljesen igazad van, szerintem is ez a gyerekkor egyik legszebb része! Nagyon fontos a gyerekeknek ez a CSODA!
2009. nov. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szerintem is kell nekik ez a csoda!

Én másodikos lehettem.Éjjel mikor a szüleim azt hitték,hogy már alszok beosontak a szobába,hogy a cipőmbe tegyék a csomagot de annyira izgultam,hogy mit hoz a mikulás,hogy nem tudtam aludni és hallottam ahogy elhelyezik az ajándékot.Kicsit rossz volt az,hogy nem is létezik a télapó de a sok csoki kárpótolt mindenért!:D

2009. nov. 11. 19:52
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az óvódapedagógus nagyon jól leírta a választ.

Én örülök, hogy a gyermekeim még hisznek a mikulásban és a Jézuskában. Nincs nagyobb öröm, mint látni pl. Szenteste a csillogó szemüket.

A lányom második osztályos, a fiam nagycsoportos. Mindketten hisznek benne. Már meg is írták a levelet a Mikulásnak és alig várják, hogy jöjjön.

Suliban nálunk nem készítenek karácsonyi ajándékot, csak díszeket. A tanítónénink pedig mikuláscsomagot is készít mindegyiküknek, amit a "Mikulástól" kapnak meg.

2009. nov. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen,kell nekik a csoda,az biztos:)Remélem ha megszületik a kislányom én is áttudom neki adni ezt:)Mi nagyon mesélős család vagyunk,szeretünk álomvilágban élni,legalábbis párom családja és anyué:)Szerencsére,úgy alakult,hogy a gyerekkori barátom lett a kislányom apja,a szívkirály:D és mamiék 100m-e laknak tőlünk.Ezt most azért írtam le,mert amikor kicsik voltunk,unokatesómmal ő nála mikulásoztunk és azt akarom,hogy nála legyen a mikulás,majd Abinak is:)

Egyébként nálunk minenkinek volt saját mikulása,volt egy mama mikulása,anyáé,apáé,másik mamáé,kész főnyeremény volt:D

Emlékszem,amikor 5én este elmentünk mamihoz és kipucoltuk a hótaposótXD,kitettük az ablakba és reggel ott volt a csomag benne,volt nagy visítás:DMondjuk ha meglesz Abi,akkor apamacit(mármint az én apumat),beöltöztetem mikulásnak és majd ő fogja becsempészni a csomit a kiscsizmába:DTényleg olyan mint egy mikulás,majd adok neki kis csinget Abi biztos felébred majd rá és néz,hogy jéééééé itt a mikulás:D


A karácsony is olyan jó volt,nálunk a jézuska hozta(tudom h sokan a mikuval hozatják) és a nagy barna szobában volt a karácsonyfa.Üvegajtó volt és anya eljátszotta h bement h letesz valamit a jézuskának kijött akkor már ott volt az aji,de eskü én láttam h szikrázik a fény és jön a jézuska.DKitudja lehet jött:D


Ada és Abigél:)

2009. nov. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!