Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogy szoktatnátok külön...

Ti hogy szoktatnátok külön szobába egy 2éves gyereket?

Figyelt kérdés

Eddig hely hiány miatt egy szobában aludtunk(anyóséknál 1szobánk volt),de most úgy helyre költöztünk ahol van a lányomnak is szobája.Csak az a gond,hogy nagyon anyás.Úgy alszik el,hogy fogja a kezem és mellette fekszek.Ha felébred és nem vagyok ott ordít és felkel.

Hogy lehet így külön szoktatni???Fogalmam sincs mi és hogyan tegyem...


2013. okt. 20. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Egyszerűen tedd külön szobába. Egy-két hétig lehet, hogy nagyon nehezen fog elaludni, és ha felkel sírni fog, neked pedig meg fog szakadni miatta a szíved, de utána jobb lesz, és idővel megszokja.
2013. okt. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem értek egyet azzal, hogy hagyd sírni, majd megszokja, de ez én (és Ranschburg - szülők könyve) hozzáállása. Van aki erre esküszik, és tényleg be is válik, én úgy gondolom, hogy ha egy gyerek elég érett, akkor idővel a szobájában marad. Ha lefektetem, és kijön vagy sír, mert hiányzom, akkor nem kínzom feleslegesen azzal, hogy cserben hagyom.
2013. okt. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűen lefekteted és megmagyarázod,miért legyen külön szobába teszel neki éjjeli fényt ha kijönne visszaküldöd ennyi,már nem csecsemő de attól még 55 percenként menj be és nyugtasd meg.Azért úgy alszik el mert ahhoz szokott,ez nem az Ő igénye.
2013. okt. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*5 percenként
2013. okt. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
21%

Továbbbra is az a véleményem, hogy ezért kell az 1. naptól a saját szobájában altatni. Akkor az lesz neki a természetes.


Így azt tudom tanácsolni, próbáld meg kis ideig, hogy te alszol az ő szobájában az ágya mellett, aztán ha így nyugodtabb már, akkor kint alszol miután elaltattad, aztán hagyd hogy ő egyedül aludjon le.

2013. okt. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem épp elég neki most az új helyet megszokni nem hogy azonnal Anya ott hagyja!

Én befeküdnék vele az ő szobájába,közben néha napján mondogatnám neki,hogy a nagylányok már egyedül alszanak!majd egyszer csak mondani neki,hogy itt egy maci,ő vigyáz rád Anya helyett,próbálj meg elaludni majd kijössz,ha sír visszafeküdni mellé és ha már félálomba van kijössz!

na szóval fokozatosság!Lehet ez eltartana hónapokig is!

2013. okt. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Türelemmel, szeretettel. Ha eddig veletek volt, persze hogy ezt igényli, teljesen érthető.


A nagyobbikam 1,5 éves volt amikor elkészült a második szobánk, amit kineveztünk gyerekszobának. Eleinte csak a délutáni alvást töltötte ott, aztán kb egy hónap múlva, amikor már nem cicizett éjjel, akkor altattam el éjjelre is ott. Eleinte ha felriadt, sírt, bementem, melléfeküdtem, visszaaludt, kijöttem. De egy idő után ő maga jött át ha hiányoztunk neki, akkor a mi ágyunkban fejezte be az alvást. Most 3,5 éves, a húga 1,5, és van hogy mind a négyen egy kupacon alszunk. Aztán van hogy hónapokig át sem jön. Az is igaz, hogy minket nem zavar, ha átjön és közénk bújik.

2013. okt. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nyáron lesz meg a 2. szobánk, abba fog átkerülni a 2,5 éves fiam.

Mást nem tudsz, csak folyamatosan magyarázni neki, hogy milyen szuper a saját oduja. Én is kissé tartok tőle, de biztos vagyok benne, hogy erőszakosan ez a dolog nem fog menni. Anyukám is azt mondta, "FEL FOG NŐNI AGYBAN" a gyerek, és megfogja érteni. EZ állítólag anno működött nálm is,és tesómnál is.

2013. nov. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!