Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fejtetűre mi a legjobb, mi...

Fejtetűre mi a legjobb, mi vált be nektek?

Figyelt kérdés

Pedexet próbáltam, semmit nem ért.:(

Ilyenkor orvoshoz, vagy védőnőkhöz kell vinni a gyereket?



2013. okt. 23. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Nittyfor-t próbáld ki, az jó szokott lenni. Orvoshoz, védőnőhöz nem kell vinni. Az oviban, vagy iskolában egyébként is megnézi majd újra a csoportot/osztályt a védőnő 1-2 hét múlva.
2013. okt. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vegyél Paranitot...nem tùl olcsó, de használni szokott. Mosd meg a gyerkőcöd haját. Még vizes hajra fújd rá a szert és szárítsd rá hajszárítóval. A serkéket mindenképpen!!! húzzátok le, mert ha egy is túléli a kezelést, kezdhettek mindent elölről. Moss ki magas fokon mindent, amivel érintkezhetett a gyerkőcöd és amiben megbújhat a tetű (ágynemű, plüssök, sapka, kabát stb.) A kezelést a fent leírt módon az első kezelést követően 7-10 nappal ismételjétek meg! A kezelést a család összes tagján érdemes elvégezni!

A védőnőhöz mindenképpen el kell vinned, mert ő ad igazolást, hogy sikerült a kezelés. Ezzel az igazolással 3 napot igazol a védőnő a gyerkőcnek, ami idő alatt otthon kikezelheted a gyereked hajából a tetveket.

Minden jót!

2013. okt. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Illetve még javaslom a NYDA-t! ( 2. válaszoló)
2013. okt. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Paranitról én is sok jót hallottam, de tegnap csak ügyeletespatika volt, és ilyenkor elég gorombák a gyógyszerészek.

Nemsokára viszem is a védőnőhöz.

2013. okt. 24. 07:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Remélem sikerül minél hamarabb megszabadulnotok a nem kívánt állatoktól! Ugyan nem tudom, hogy mekkora a gyerkőcöd, de érdemes lenne az ő szintjén beszélni vele, hogy ne cserélgessék a társaival a sapkát, hajpántot, fésűt stb. Lehetőleg, ne nagyon bújjon össze a társaival. Iskolás, óvodás időben a tetű kérdés sajnos sok helyen felmerülő probléma, ezért érdemes hetente hajmosásnál átnézni a kisgyerekek haját, hogy időben el lehessen kapni a ``betolakodót``. A legtöbb tetűirtó a hajra rászárítva a következő hajmosásig védelmet nyújt -persze ez sem holtbiztos-illetve ha érzékeny a gyereked fejbőre, akkor a szer sajnos ki is kezdheti, ekkor abba kell hagyni és pihentetni kell a fejbőrt!
2013. okt. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tegnap este már el is tűnt az összes az én hajamból is.

Paranittel kezeltem, de alig bírtam kimosni az olajos folyadékot a hajunkból.

Remélem már nem jön vissza egy bogár sem!:)

Ma már volt oviban is, de ott senki sem tetves.

valószínű múlt héten kaptuk el az orvosi rendelőben, mert múlt héten pedig aftás vírusunk volt.

Esküszöm a sűrű fogú fésű többet ért mint maga a szer, előtte egyesével szedegettem a hajáról.

Köszönöm a válaszokat!

2013. okt. 25. 20:44
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, az ember bárhonnan összeszedheti a tetveket sajnos!

Örülök, hogy rendeződött a dolog! :o)

2013. okt. 26. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!