Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet összehangolni a...

Hogy lehet összehangolni a tesók napirendjét?

Figyelt kérdés

A "nagyfiam 2,5 éves, a pici 4,5 hónapos. Őrült ritmus- és napirendkülönbség van köztük. Amikor a picit altatni kellene, a nagy fix, hogy vasutat akar építeni. Amikor a pici igényelné a játékot, a nagy tiszta hisztis, nyűgös. A pici 4x alszik napközben, a nagy egyáltalán nem, mikor végre kifullad, este eldől, és pihenhetnék, már kelek a picihez szoptatni. A nagy pörög egész álló nap, a kicsinek kellenének az elcsendesedő időszakok, jobb híján a hagyot a tv elé ültetem, mert nem lehet altatni, összebújni, ha ott sertepertél és csivitel körülöttünk. Van segítségem, a párom sokat van itthon, anyukám is besegít, de így is attól félek, nem sokáig bírom már a strapát. A naggyal egyre türelmetlenebb vagyok, és a picinél is azt várom, mikor alszik már el. Mikor lesz egy kicsit már jobb?!




2008. júl. 7. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz kérdés!:)Ha van aki segítsen, akkor menjen el a naggyal, míg a kicsi alszik, te is lepihenhetsz. Én ilyenkor otthagytam a lakást (megvár:)), és ledőltem. Pihenten több a türelem! Nekem a kicsi 8 hónaposan már csak 1X-szer aludt, letettem a nagyot is vele egyidőben. Kitartás! Okosat nem írtam, de talán megnyugszol! Nehezen bírtam én is, és jön a harmadik!:)))
2008. júl. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nálunk is ez volt, de aztán valahogy maguktól összeszoktak.A lányom 31, a fiam 7 hónapos, nekem olyan 2-3 hónapja működnek jól úgy-ahogy.Az ritka ha egyszerre alszanak, mert ugye teljesen mások az igényeik, ezt nem igazán lehet összefésülni.Nálunk a kicsi délelőtt alszik olyan másfél-két órát, mire fölkel a nagy pont akkor ebédelne meg aludna.Most is a dolgozószobában ülök, a fiam elvan a járókában, a lányom meg két csukott ajtóval odébb remélem alszik.A nagyfiad csak azóta nem alszik hogy a kicsi megszületett?Mert ha igen, szerintem valahogy rá kéne venni, én pl.ledőltem egy kicsit mellé,és úgy tettem mintha aludnék, általában bejött.Azért még egy ekkora gyereknek szerintem szüksége van a nappali alvásra.És türelem, szerintem már nem sokáig lesz ilyen húzós.
2008. júl. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, a nagy azóta nem alszik napközben, mióta a picit hazahoztuk. Már mindent megpróbáltunk, most ott tartunk, hogy 2 óra körül apa elviszi kocsikázni, amibe belealszik - mint a régi szép időkben. Iszonyú eleven gyerek, szinte küzd, hogy ne aludjon el, véresre dörzsöli a szemét és közben azt mondogatja, hogy nem vagyok álmos, nem megyek aludni... Akkor vagyok teljesen kész tőle, ha a páron 24 órázik, én meg nem vezetek, így 2 órától a gyerek kezelhetetlen, mondjuk 8-kor meg már alszik, ami azért jó...
2008. júl. 8. 13:52
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A fiam 19 hónapos volt, amikor a lányom megszületett.Nekem sikerült "összefésülni" az alvásukat, de amikor a fiam elmúlt 2 éves, minden megváltozott! Nem akart aludni!!! POnt akkor beszéltem a játszótéren egy hasonló korú kisfiú anyukájával és náluk is ugyanez volt a helyzet! Én nem hagytam neki, hogy ne aludjon, mert borzalmasan hisztis lett estére. Volt olyan, hogy du Apával elmentünk sétálni, akkor ő a "babakocsi tetején ülve" utazott (a pohárttartós részen )és csak azt vettük észre, hogy dől oldalra a gyerek, mert elaludt.

Szóval, én a gyerekeket mindig lehúzott redőny mellett, sötétben altattam, de egy kicsi írányfény mindig volt a szobájukban. AS lányommal nem volt gond, megszoptattam, ágyba tettem, elaludt. Én meg a fiam mellé feküdtem egy matracra a földön és FOGTAM A KEZÉT!!! amíg el nem aludt. Így aztán sikerült őt elaltatni. Később én is a szobájukban aludtam, mert csak így volt hajlandó elaludni, de amikor elaludt, azért én olykor kilógtam tőlük. Ahogy telt az ídő és egyre nőttek, már csak az ajtó előtt csücsültem egy puffon, mert hallgatózni kellett, hogy mit is művelnek odabent. Mostmár a fiam 5 éves, a lányom 3,5, behajtom rájuk az ajtót, puszit kapnak, de így is többször be kell mennem, mert vagy legóznak, babáznak, könyvet olvasnak alvás helyett. Bemegyek és rendet rakok köztük, mondom nekik, hogy nem lesz fagyi, ha nem alszanak el, stb. Nálunk ez bejön és így a lányom könnyen, de a fiam nehezen, de elalszik. Az oviban is a fiam csak feleannyit alszik, mint a többiek, dehát ez van. Már én sem tudom sokáig alvásra kényszeríteni a fiam, mert már "nagy". Hétvégén, ha olyan a program, akkor azért most a nyáron már megengedem nekik, hogy ne kelljen aludni délután.


A fiam egész pici korától kezdve már reggel 5-6 között kel fel. Régebben nekem azt monták, hogy ha később fektetem a fiam, majd akkor később is fog kellni. Nálunk ez nem igaz, mert ha a fiam 10-kor alszik csak el, akkor sem tud reggel 1/2 7-nél tovább aludni. Ez van, én is mindig korareggel kelltem, amikor gyerek voltam, mit is várjak hát tőle?

21 hetes kismami

2008. júl. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!