Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korban érdemes...

Hány éves korban érdemes elkezdeni feladatlapozni?

Figyelt kérdés
Ovis feladatokra gondolok, színezős, összekötős, bekarikázós jellegűre, semmi erőltetés, csak ameddig a gyerek élvezi, de mégis, hogy szokja a feladatmegoldást mint élethelyzetet, hogy tudja, mi az a "bekarikázni", tudja értelmezni az utasításokat stb.

#feladatlap #iskola-előkészítés
2013. okt. 28. 10:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


a kisfiam 3 éves.

Nekem az jutott eszembe, hogy nem direkt feladatlap, de már 2-3 éves kortól vannak aranyos matricás vagy színező füzetek- érdemes ezekkel kezdeni.

3 éves kortól mi már használtuk a LOGICO PRIMO és LÜK Bambino rendszereket. Ezek is inkább játékok, mint feladatlapok, nem kell semmit karikázni (ennyi idősen még persze hogy nem elvárás!)- nagyon játékos, élvezetes és színes rendszerek.

Különböző logikai feladatok, párkereső, színeket, formákat lehet vele tanulni, állatokat, közlekedést- számtalan téma van mindkettőben és 3,4,5,6 éveseknek (később is folytatódnak ezeka rendszerek, csak akkor már nem Primo és Bambino a család neve).

A Tessloff-Babilon kiadó és a Dinasztia kiadó honlapjain tudsz utánaolvasni ezeknek. Pedagógusok fejlesztették, direkt az ovis korosztálynak.


Nekünk még nagyon tetszenek az ugyancsak matricás Vonalvezető sorozatok és a Csillagszem sorozat (ez is Tessloff-Babilon-os).

Illetve ami még eszembe jutott és a kisfiam nagyon élvezi: a VTECH my first laptop gyereklaptopja, amiben egyszerű feladatok, párkeresők, fény-árnyék párok, betűk, számok stb vannak. Igaz, ez angol nyelvű (mi kétnyelvű család vagyunk)- de azt vettem észre, hogy a kisfiam kis barátja is simán és örömmel játszik vele, pedig ő nem beszél angolul.


A lényeg szerintem az, hogy JÁTÉK legyen elsősorban és ne érezze a feladatkényszert. Játsszátok őket együtt, ragasszatok együtt matricákat stb.- és mindig dicsérd meg. Ha nem tudja a jó megoldást, akkor semmiképp nemérje őt hátrány vagy szidás, hanem vezed rá vagy ugorjátok át azt a feladatot vagy térjetek rá vissza később.

Szóval 3 éves kortól már bőven- ha az játék.

Iskolaelőkészítő céllal pedig 5 éves kortól, de az oviban is már csinálnak ilyesmi feladatokat minimum 5 éves kortól.

Remélem, ilyesmire gondoltál.

Szép napot.

2013. okt. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi, igen, ilyesmire gondoltam. Februárban 5 éves lesz, szóval akkor szerinted épp itt az ideje. Az összekötős-karikázós- színezős módszer nálunk nem gond, mert szívesen rajzol és színez, és mivel már most várja az iskolát, a tankönyv-szerű dolgok sem okoznak ellenérzést benne. Gyerek lapotopot nem akarok venni, de ezeket a LÜK és hasonló sorozatokat érdekesnek találom, úgyis jön a karácsony.


Érdekelnének más vélemények, akár ellenvélemények is!! (Szerintem nagyon durván elment a mai gyerekek világa, és egyben az anyukáké is, a teljesítménykényszer és az egymásra licitálás felé, ebből a szempontból is szívesen megkapirgálnám a kérdést.)

2013. okt. 28. 10:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindenféle erőltetés nélkül, mi már 3 éves korában játszottunk ilyen foglalkoztató füzetekkel. A labirintus, pont összekötögetés, matrica ragasztás, színezés stb. nagy kedvencek nálunk :) De barkácsolhattok is sok mindent Mikulás/Karácsony alkalmából, az is szépen fejleszti az ügyességét. Szerintem a legfontosabb, hogy minél tovább letudd kötni a figyelmét, hiszen hamarosan iskolába megy ahol 45percig meg kell ülni egy helyben, lehetőleg odafigyelve. Sok sikert hozzá :)
2013. okt. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!