Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, ha szó szerint...

Mit csináljak, ha szó szerint tombolnak itthon az ikrek?

Figyelt kérdés

Kétéves ikreim vannak, fiú-lány. Késői lombik gyerekek, szeretjük, vártuk őket nagyon. Az a gondom, hogy úgy érzem, a fejemre nőnek lassan, a környezetem is így gondolja. Úgy tűnik, hogy mások gyerekei irányíthatóbbak, szófogadóbbak. Mennyire kell a szülőt tisztelniük ebben a korban? Mennyire kell hallgatniuk rám?

Hogy konkrét legyek: az étkezés csatatér. A levest az asztalra borítják a tányérból. Mindent kiborítanak, összetörnek egy pillanat alatt. Ha valamit azonnal nem kapnak meg, szó szerint üvöltve követelik. Ha gyalog megyünk valahová, elfekszenek a járdán, kirohannak az úttestre, a boltban lepakolnak. A babakocsiban kikötik magukat, megszöknek menet közben. Alvás helyett szétdobják a szobát, lesöprik a polcokat, szétszedik az ágyat(!), ti. az ágyrácsot leszedik alul. Kirohannak a nappaliba, dobálóznak. Próbáltam szép szóval, próbáltam mérgesen. A büntetést és a verést nem próbáltam még, ellene vagyok, bár többen azt mondják, nem ártana néha a segrepacsi. De látom, hogy direkt húznak. Tudat alatt valami bajuk lehet velem, úgy gondolom. Az apjukkal jó a viszony, nyugi van itthon. (Különben ő még ennyire sem tud rájuk hatni.) Valami iker-dolog lehet, hogy egymást erősítik ebben, és az én szavam nem számít? Vagy mit rontok el? Normálisan fejlődő gyerekek amúgy, tudnak mindent, amit ebben a korban tudniuk kell, aranyosk is, de nem tudom, ez a tendencia rendben van-e így. Tapasztaltak, SOS!



2013. okt. 29. 14:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Büntisarok 2 percre! Ikres barátainknál bevált, de ők is vért izzadtak, mire elérték, hogy ott maradjanak a skacok.

mellesleg, ha látják a kis zsiványok, hogy agyilag zokni leszel, és kiborulsz, részükről tuti a győzelem! próbálj meg uralkodni magadon, és nem mutatni, mennyire kivagy....

Kitartás!

2013. okt. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha lefárasztod őket akár játszótér vagy séta motorzás az sem használ???

Hát nem irigyellek basszus:(amiket így írtál csoda hogy még talpon vagy pedig az ember azt hinné elvannak egymással édesen autóznak vagy játszanak!!

nincs valami kedvenc állatuk vagy játékuk ?? esetleg ha elveszed tőlük az sem használ?

2013. okt. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia :) -bocsánat, hogy megkérdezlek ,de miért kellett Nálatok lombik bébi program?És mennyi idősek voltatok,amikor belevágtatok?

Nálunk sajnos nincsen egy db sperma sem :( 38 éves vagyok :(

2013. okt. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Rengeteget vagyunk kint, délelőtt és délután is órákat. Motoroznak, játszózunk, intézzük a dolgainkat. Kedvenc alvóállatuk van, de még nem gondolkoztam az elvételén. Inkább készségesen keresgélem nekik a felfordulásban, ha éppen nem találják... lehet, hogy egy balek vagyok, apukám szerint abszolute rosszul csinálom, de én meg arra emlékszem, hogy ő volt túől szigorú, és állandóan szorongtam mellette (anyukám nem volt). Most visszamentem dolgozni, és a helyzet nem változott semmit, semmilyen irányban. Állítólag a bölcsiben angyalok.
2013. okt. 29. 14:55
 5/13 A kérdező kommentje:
Utolsónak: páromnál visszér miatt kevés a katona, ezért volt ICSI-lombik, harmadikra sikerült, 8 év házasság után lettek, én 37 évesen szültem.
2013. okt. 29. 14:57
 6/13 anonim ***** válasza:

Az jó ha a bölcsiben angyalok, csak gondolom téged meg le nulláznak :( férjed nem segít ebben? együtt kéne megoldani mert így nem fognak hallgatni rád, nekem csak egy lányom van 1éves de nagy csipész.oda megy a tvhez kikapcsolja direkt, beszökik a fürdőbe ha csak egy pillanatra is megyek be már ott van, leállítja a mosógépet,felmászik mindenre most épp a púrhabot próbálja meg kiszedni a szegőlécek mögül szóval megértelek maximálisan:)

valami büntit ki kell találni mert később már késő lesz!!!!

2013. okt. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
huha-akkor reményt adtál nekünk :) nálatok sem volt egyáltalán sperma,vagy azért volt valamennyi???
2013. okt. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

OK, de milyen bünti? Sarokbaállítást nem tudom elképzelni, szerintem nem értenék, mi van. Bezárni sem akarom őket (apu ezt ajánlotta). A popsiraütés: egyszer megcsíptem az egyiknek a nyakát, de úgy megbántam, hogy ott bőgtem, a gyerekek vigasztaltak. Szóval nem megy ez nekem, ez a fegyelmezés. De nem értem, miért akarnak kicsinálni, mi az a rejtett bajuk velem? Hogy túl öreg vagyok, és így csekkelnek, vajon bírom-e még? (Ne nevessetek!) Apjuk teljesen vaj, de őt is kiborítják. Csak még ha próbál, akkor sem tudja felemelni a hangját velük.

Attól félek, a Supernanny-ben kötünk ki!

OFF-nak: volt sperma, csak kevés, és nem mozgott, azért volt ICSI - persze, vágjatok bele. Tök jó terhességem volt 37 éves fejjel, 40 hétig húztuk, 3 kilósak voltak. Gondolom, nektek donor lesz, ilyet is ismerek, két donor spermás fiú van náluk, ők nem ikrek. Hajrá!

2013. okt. 29. 15:32
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem csak verve lehet büntetni, de valahogy muszáj megtanítanod nekik, hogy vannak határok és "ki mint vet, úgy arat". Gondolj arra, hogy később (oviban, iskolában, munkahelyen) is jár büntetés a szabálytalan, nem elfogadható viselkedésért, így mindenki jobban jár, ha otthon kapják az erkölcsi alapozást. A komoly, pl. életveszélyes dolgokért univerzális megoldás lehet a sarokba küldés vagy büntiszékre ültetés - mindig valami olyat találj ki, amivel kivonod őket a "forgalomból", átgondolhatják a viselkedésüket és nem mellékesen megtaníthatod a bocsánatkérést is. Legjobb viszont, ha a büntetés kapcsolódik a bűntetthez, pl. ha a kismotorral nem áll meg, nem jöhet, csak kézenfogva, ha dobálja a játékot, elrakod, ha kiöntötte direkt a levest, éhen marad... stb.. Nem rögtön fog hatni, bármit alkalmazol, de ha tényleg mindig következetesen betartod, amit ígérsz, akkor pár hónap, és elég lesz a szóbeli figyelmeztetés (nálunk működik már, hogy 3-ig számolok vagy a "ha még egyszer ilyet csinálsz..."). Ettől még lehetsz velük empatikus és kifejezheted feléjük, hogy sajnálod, hogy szomorúak lettek és ha lejárt a büntiidő, meg lehet ölelgetni egymást és megbeszélni, mi miért történt.
2013. okt. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Túl engedékeny vagy velük annyi biztos... Az enyémek, nem ikrek csak gyorsan egymás után jöttek, akkor viselkednek így, amikor olyasvalaki vigyáz rájuk, aki nem akar vagy nem is tud még csak erélyesebben sem rájuk szólni, ők pedig kihasználják ezt nyilván. Vmiféle szankciókat bevezetnék a helyedben. Azt viszont neked kellene kitapasztalni, hogy mi válik be, mert egyik módszer sem általános érvényű.
2013. okt. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!