Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire tanitod a gyermeked...

Mennyire tanitod a gyermeked az allatok szeretetere?

Figyelt kérdés
Engeded, hogy ijesztgesse (pl. dobbantassal) a galambokat? Vagy mondjuk letepheti a gyikok farkat? Esetleg feloltoztetheti a regi polojaba a csalad hazi kedvencet? Ezeket csak peldanak irtam, hogy ertsetek mire gondolok, de minden hasonlo erdekel, hogy nalatok ez hogy megy.
2013. nov. 1. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nem engedem egyáltalán ezeket. símogatni, szeretgetni, etetni szabad őket.
2013. nov. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Kisfiam 11 hónapos. Mi minden cicának és kutyának integetünk, megnézzük a madarakat. Mindig mosolyog, ha lát egyet. Már próbálta megsimítani a cicánkat, élvezi,ahogy megcsikizte a szőre a kis kezét! Mi is szeretjük az állatokat, szeretnénk, ha ő is ilyen lenne.
2013. nov. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szeretetre neveljük. Még ha csúnya állat is, pl. pók vagy bogár, azt sem bántjuk. Kikerüljük és kész.
2013. nov. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

ilyesmit nem engedek neki...

A bogarakat néha megnyavargatja, ha nem vagyok résen, de olyankor is elmagyarázom neki, hogy mi van, ez élőlény, nem bántjuk, fáj neki, és fontos része a föld élővilágának..ilyesmi szöveget nyomok neki...amúgy így is gondolom, pedig nagyon undorodom a bogaraktól...:-)

2013. nov. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem engedem, hogy bántsa az állatokat. Arra nevelem, hogy tisztelje az életet, jelenjen meg bármilyen formában (pl. növények levelét sem tépkedheti.)
2013. nov. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólókhoz, én is az élővilág tiszteletére nevelem. Egész kicsi korától rácsodálkoztunk minden élőlényre, figyeltük a rovarokat, hangyákat. Ahogy a „Nálatok laknak-e állatok?”-ban van: mi a sárga lámpavirágra betévedt lepkét gyengéden kitessékeljük. Imád is minden állatot, főképp a rovarok érdeklik, ami nagyon praktikus, mert én azért nem szívesen fogom meg a pókokat, viszont ha találok egyet mondjuk a kádban, a gyerek rohan, és „megmenti”.

Más pozitívumai is vannak az ügynek, pl. az, hogy egy gyerek meg tud fogni egy hangyát is úgy, hogy annak nem esik baja, remekül fejleszti a finommotorikáját. No meg a suliban sem gond neki a környezetismeret, sőt, többet tud a tanítónőnél. :) Ja, és egész kicsi korától boldogan elvolt bárhol, ahol volt egy kis fű, vagy egy pocsolya, hiszen ezek ezer kalandot rejtenek.

Nagyon sok olyan könyvet olvastunk/olvasunk, ami az élővilággal foglalkozik (a Micsoda pók a vízipók!-tól kezdve Gerald Durellig), ezeket én is nagyon élvezem – viszont ő mindenre emlékszik is belőlük. Mókás, mikor bizonygat valamit egy állatról, amit én nem hiszek el, hogy tudja, majd közli, hogy én olvastam neki. Ma már nem kételkedem az állításaiban.


Egyébként a gyíkok farkát azért sem szabad letépkedni, mert védett állatok! ;)

2013. nov. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom mindenki valaszat, orulok, hogy ilyen pozitivak! (fel is pontoztam am mindenkit :) )

Azert kerdeztem, mert nekem ugyan nincs gyerekem, de sokat vigyazok ismeros gyerekekre. Volt, hogy a fent emlitett dolgokat csinaltak (sok gyik meg is halt, mert dobozban taroltak) es meg az anyjuk haborodott fel, hogy rajuk szoltam. Aztan nagyon zavar, amikor az utcan latom, hogy ijesztgetik a galambokat, az anyjuk meg nyugodtan setal mogottuk. Ezekbol azt hittem en vagyok "defektes", megnyugtatott, hogy nem igy van. Koszonom nektek!

2013. nov. 1. 19:45
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom 1 éves lesz.Vannak itt a játszótéren kóbor cicák akik itt laknak.És van egy kedvence,mert Ő mindig odajön hozzá.Csak az a baj,hogy dádázza,fogom a kezét,mutatom neki hogy nem dádá,hanem hejte hejte.:)A cica tűri,hogy simogassa,ugy vettem észre kedveli a lányomat.:) Én nagyon állatbolond voltam,meg vagyok is,próbálom Neki is mutatni hogy az állatokat szeretni kell,nem szabad bántani.Bemegyünk az állatkereskedésbe,megnézzük a jószágokat,pillangót nézünk kint. csak mindig meg akarná fogni őket.:)
2013. nov. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Állatot nem bántunk , nálunk van különbság bogár és bogár közt a hasznos bogarakat,pl (katicákat ) nem bántjuk de a vándor poloskát én is agyon csapom ,de kutya mocska sün és társait nem bántjuk ezt szigoruan veszem ,virágot nem bántjuk csak szagoljuk .
2013. nov. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A 9. hozzászólónak: nem tudom, milyen katicára gondolsz, hogy „hasznos”, mert ugye a harlekinkaticák olyannyira nem hasznosak (invazív faj, az okos emberek telepítették be), hogy kifejezetten irtani kell őket. ( [link]

Persze a rendes őshonos hétpettyest és társait nem!


Akit érdekelnek az állatok, és szeretné, hogy a gyereke is környezettudatosan éljen, annak ajánlom az alábbi holnapokat, amelyeken azzal segíthetjük a környezetvédők munkáját, hogy ha egy védett fajt (pl. sünt, szavasbogarat, mókust, pannon gyíkot, bármilyen békát, hóvirágot…) látunk, akkor egy térképen bejelöljük, és ezzel segítjük az adott faj élőhelyének, egyedszámának figyelemmel kísérését.

Szerintem jó móka ez a gyerekeknek is, megtanulják, hogy mely fajok védettek, és figyelnek a környezetükre.


[link]

[link]

2013. nov. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!