Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 évesem félős, de nem az...

2,5 évesem félős, de nem az emberektől, hanem olyan dolgoktól, amiktől megsérülhet. Lehetne ezen segíteni, vagy ő ilyen lesz és kész?

Figyelt kérdés
Pl. nem mer a biciklivel lejtőn legurulni, pedig nem nagy, egész kicsi lejtő, azt mondja, fél, hogy elesik. De mindenben ilyen. Ne lökjem magasra a hintát, mert kiesik, meg ilyenek. Kisebb korában, úgy 2 éves koráig elég bátor volt, és sokszor mondtam neki, hogy oda ne másszon fel, mert leesik és megüti magát, stb. Most meg már semmit nem mer csinálni.
2013. nov. 4. 09:55
 1/3 A kérdező kommentje:
Szoktam neki mondani, hogy itt vagyok mellette, elkapom, ha elesne, vagy hogy az se baj, ha elesik, majd felállunk és újra megpróbáljuk, de hajthatatlan.
2013. nov. 4. 09:57
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha fél évvel ezelőtt azt hallotta tőled, hogy ne mássz fel, stb. akkor ne csodálkozz, hogy most már mindentől fél. Idővel majd túlteszi magát a félelmein.
2013. nov. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

hát igen,nekem is ez jutott eszembe hogy lehet túlzottan beletápláltad a félelmet meg hát lehet neki az alaptermészete is egy kicsit félősebb!

Elárulom az én fiam is ilyen:bátor vagány srác de van benne veszélyérzet(teraszon lassan megy le nehogy leesen a lépcsőn,nyáron a strandon nem mert csak térdig a vízbe menni,nagyobb csúzdán kapaszkodva a szélében csúszik le lassan stb)

Viszont olyan 3 éves kora óta egy kicsit bátrabb és most már kissebb lejtőkön,mozgáskorlátozott fel-lejárókon a futóbiciklijével legurul felemelt lábakkal!Most 3,5 éves tehát sztem idővel változni fog de valószínű nekik az alaptermészetük ilyen,hogy új helyzetek előtt felmérik a veszélyt és a terepet!

2013. nov. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!