Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti megengeditek, hogy a...

Ti megengeditek, hogy a kedvenc plüssállatkáját vagy bármi játékát amit utcán, orvosnál, oviban, mindenhol hurcolászik, magával vigye az ágyba alváskor?

Figyelt kérdés

Nekem komoly harcom volt nemrég, mivel nem örülök neki, ha a gyerek azt a cuccot, amivel utazik a buszon/vonaton/autóban (ez a jobbik eset, mert ezt tisztán tarthatjuk), szorongat az orvosi rendelőben, nála van az oviban, a homokozóban, bele akarja vinni az ágyába és azzal akar aludni.

Mivel érthető, hogy mit jelent neki, megpróbáltam rávenni, hogy inkább csak üljön mellette az éjjeliszekrényen, sőt, arra is gondoltam, hogy veszünk egy másik ugyanolyat, ami mindig otthon van, talán elérhető haladás, de eddig semmi eredmény.

Lehet, hogy jobb lenne, ha megendedném?

Utcán, koszban van egész nap, és akkor bevigye az ágyába?

Ti hogy vagytok ezzel?



2013. nov. 10. 19:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A kicsik pont a kedvencüket szeretik állandóan maguk mellett tudni. Sőt amellett hogy utazik, belemegy a homokozóba, még jól össze is rágják és nyálazzák, mert az úgy az "igazi". Természetes hogy azzal akar aludni, mert az állatka speciális szaga nyugtatja meg. Tök mindegy hogy rút, és foltos hogy ételmaradékos, homokos, nyálas az az ő kis kedvence. Nem kell a gyerekeket ennyire félteni, immunerősítésben a kedvenc plüssállat vezeti a listát. A gyerekeimnek is van kedvence, jó szottyos, ha kimosom, akkor azzal kezdik hogy hogy újra jól összenyálazzák. Ne aggódj, mikor már nagyon rút, akkor néha el lehet kunyerálni egy kis tisztító mosásra.
2013. nov. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én engedem, úgy is egész nap azt nyalja falja, hurcolja, teljesen mindegy hogy az ágyban is azzal van. Ami kosz mocsok és baci nem árt neki napközben az éjszaka sem fog ártani. Gyakran mosom , de minden alaklom egy külön tortúra, mert amíg szárad addig persze nem lehet hurcibálni.
2013. nov. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus, persze! El nem venném tőle! Egész nap vele van, miért ne lenne az egyik legfontosabb helyén: mellette a sötétben.
2013. nov. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is van ilyen rongyimacink, mindenhová viszi, az ágyba is. A homokozóba azért nem, de oviba, még a wc-re is. 3 éve jóban-rosszban. Éjszaka mosom, reggelre száraz, de észreveszi, tiltakozik. Így van, más az illata, ha már használatban van egy ideje. Nálunk a neve: büdimaci :) na, vajon miért? :-D
2013. nov. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal, annyit tudsz tenni, hogy olyan gyakran mosod, ahogy csak tudod. Esetleg bevezetheted, hogy az ágynemű mosásakor mosod a plüsst is, mint az ágy tartozékát :)
2013. nov. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt elfelejtettem írni, hogy nekünk van mosás idejére egy helyettes kutyusunk a rendes kutyus helyett. De a helyettes kutyus nem lehet ám ki mosni, mert akkor a világ összedől. :D Tehát helyettes kutyust már vagy 1 éve nem mostam ki, igaz ő csak addig szolgál amíg igazi kutyus szárad (általában éjszaka) így annyi piszkos helyen nem jár.
2013. nov. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én megengedném, de még nem tartunk itt, pici még. Igen, koszos, sőt, retkes is lehet, de mérlegelem, hogy mi a fontosabb. A számomra irritálóan koszos állatka az ágyában, vagy az ő biztonságérzete és nyugalma. Ha egész nap nyalja, rágja, buszon és oviban, éppúgy megeszi ami rajta van, mint ha az ágyban tenné. Felesleges harcnak érzem, hogy elvegyem tőle, ha neki ez fontos.
2013. nov. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekünk is van egy "fehér" maci bubu a neve ez volt a lanyom első szava! Budos meg szürke de vele megy a nai napig oviba, orvoshoz, enni wc-re ami csak elkepzelheto! 4eves a lanyom most de a mai napig ha mosasban van akkor ül a mosógép előtt és várja hogy kész legyen! Eleinte sirt azt mondta "-ez a bubunak faj!" Ha ez kell neki a jó alváshoz akkor természetesen megengedem mint a mai napig! :-) Nem lesz semmi baja! Ennyi baci kell az egészséges immunrendszerhez!:-)
2013. nov. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekünk 2 db ugyanolyan van.Viszi magával mindenhova. Vagyis csak húzza egyenlőre.Szeretgeti,nyálazza,őt fogja úgy alszik el.Folyamatosan cserélem és mosom őket. Igy én is nyugiban vagyok a tisztasága miatt és a fiam is mivel sosem lesz annyira büdi,hogy feltünne a csere.
2013. nov. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Na, hát épp az a baj, hogy ez a játék nem mosható, és szerintem amit a buszon a szomszéd idegen gyerek elkap tőle (ez nemrég volt, sajnos nem velem volt, amikor ezt történt)és szintén pakol rá egy adag bacit, azt akkor sem engedem be az ágyba ...de akkor másnál is van "csere" akkor majd ezt fogom tenni. :) Mindenkinek zöldkezek! :)
2013. nov. 10. 22:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!