Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos kisgyereketeket...

20 hónapos kisgyereketeket etetitek még, vagy már önállóan ebédel "kanállal, villával" mindig?

Figyelt kérdés
Kislányom nagyon rossz evő,így én próbálok minnél több falatott a szájába csempészni.Igen ám de ő nem hajlandó kanállal enni csak ami a fogára való. És agaszt mikor fog már egyedül enni és minnél több félét. Az óvodában bizzok,hogy a többi gyerekkel megtanul enni megszereti az ízeket! Elvagyok sokszor keseredve. Írjatok hogy van remény!!!!!!!
2009. nov. 18. 14:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Enyém 27 hós rosszevő. Én is begöngyölgetem a szájába.

De addig eljutottunk, hogy pl. a felvágott, becsipegethető husit, péksüteményt... ételeket egyedül eszi. Kanállal úgy 4-5 falatot önállóan. Aztán én adom neki. Nagyon nehéz. És még a pohárból ivásról nem is írtam.

Ha van ötlet, én is szívesen venném.

2009. nov. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

szia!


Az én kislányom is most 20 hónapos, Ő nem nagyon engedi, hogy etessük. Maga használja a kanalat, villát igaz fele étel a földön, de a szájába is sikeresen bekanalazza az ételt. Én hagyom, és napról napra szebben eszik. Sokszor nehéz eltalálni éppen milyen ételhez van kedve, egy a lényeg számára, hogy ízletes legyen:)

2009. nov. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Látom nem vagyok egyedül.
2009. nov. 18. 15:58
 4/12 anonim ***** válasza:

Az én lányom nem hajlandó csak egyedül enni ha megfogom a kanalat már közli is hogy elég. Így az ebéd nem megy túl gyorsan néha sikerül az én kanalammal a szájába tenni, de ha rájön akkor akár ki is köpi.Ő most 22 hónapos lesz.

A fiam nagyon rossz evő szeptember óta ovis. Abban reménykedtem hogy majd ott megváltozik és minden könnyebb lesz. Na ennek ellenére még válogatósabb lett. Az oviban állítólag elég sok mindent megeszik vagy legalább megkóstolja. Itthon viszont azt se tudja mi az de már közli hogy fúj nem szereti.Remélem egyszer kinövi. Kitartás.

2009. nov. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A kisfiam is nemsokára 20 hónapos lesz. Csak a húslevest eszi meg önállóan kanállal. Minden mással nekem kell "tömnöm", hogy még valamit egyen. Annyira válogatós, hogy már így is csak 2-3 féle dolgot eszik meg.
2009. nov. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon Köszönöm a válaszokat! Nagyon elszoktam keseredni mikor láttom kortársai miket és mennyit esznek! na meg ezen az oldalon is olvasom és sárgulok az írigységtől! Mostmár láttom nem egyedüli a próblémám,elkeseredve olvasom hogy az óvodában sem bizhatok "sőt"! Akkor várok türelemmel nem tudok mit tenni. Éhen nem fog halni! Csak szeretném ha szervezete minnél több vitamint megkapna!!!!!
2009. nov. 19. 07:59
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom 10 hónapos kora óta, amióta rájött, hogy a kaját meg lehet fogni egyedül eszik. Néha tudok mellette fözeléket, levest lapátolni a szájába de nem engedi. Most 18 hós. szálegyedül eszik. a levessel még hadilábon áll mert kifordul a kanál a kezéből. Úgy látom ez gyermek temperamentum kérdése. Ismerek olyat akit még 5 éveskorában is etettek, mert olyan ügyetlennek tartotta magát, hogy nem hajlandó egyedül enni. Ha nagyon szeretnéd, hogy egyedül egyen ne kanalazz neki. Igaz kézzel fog elleinte enni, de szépen meg kell mondani neki. Ha nem eszik ne egyen következő étkezésre éhhesebb lesz, próbálkozni fog.
2009. nov. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az en kislanyon 19 hos, es rossz evo. A leveseken kivul, mindent jobban megeszik, ha O egyedul eheti. Persze minden eves kb. fel ora, mert eleg nehez a falatokat rakergetni a kanalra. :-) A babavillaval jobban boldogul. Amikor eloszor sikerult neki 1-1 falatot a kanalra tenni, megtapsoltuk, hogy milyen ugyes. Ha pedig mar a kanalon volt, azt be kellett kapni, hogy a kovetkezo raferjen. Sajna ennek az lett a hatulutoje, hogy sokszor O is megtapsolta sajat magat, igy leborult a kaja es kezdtuk az egeszet elorol. :-)
2009. nov. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen ám csak nállunk az a baj eléteszem az ételt és már ő eldönti hogy nem kell eltólja mondja hogy NEM!! Ezek után hogy egyen maga?? Sokszor én sem tudom megetetni, Pedig a két étkezés közt kitolom az időt "nasi nincs vízet iszik"! még a nasiért sem ugrik bár nincs rászoktatva más gyermek falja a túró rudit,kindert,nápolyi,babapiskóta stb. ő még azt sem! Ropi és a pufi amit szeret! hát nagyon megszenvedek vele! Sohasem volt jóevő mikor más már rég övegszámra ette a bébiételt addig mi felekt! 16 hónaposig szopizott és nem igen evett mellette betelt a pohár leválasztottam de a helyzet nem lett jobb sajnos! Magamat hibáztatom hogy nem szabadot volna eddig szoptatni jobban kellett volna ráfeküdni az evésre "na ezt elrontottam"! Egyedül iszik pohárból már régóta! Pogácsát,péksütit,kenyeret ilyeneket eszik maga gyümölcsöket imádja! Súly 2490 született 20 hónapossan 12kg! Nekem ezzel nincs bajom és is vékony vagyok 49kg-mal! Azt szeretném ha már önálló lenne és sok vitamin jutna a szervezetébe külénféle etelekkel amit nem hajlandó megenni!
2009. nov. 20. 10:57
 10/12 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, el fog jönni az idő amikor már egyedül szépen eszik, csak nála kicsit később jön el :)

Kislányom 21 hós és teljesen egyedül eszik kb egy éves kora óta. Eleinte csak játszott az étellel, de aztán egyre szebben evett és most már csak leves után koszos a pólója (előkét soha nem tűrte meg magán), ahogy kicsit lecsorog :) Nagyon önálló kiscsaj, mindent egyedül akar csinálni és nagyon hamar rájön a dolgokra :)

Anyósom oviban dolgozott és mondta, hogy a legrosszabb evők is megváltoznak, hiszen egymástól látják-tanulják hogyan kell szépen enni :)

2009. nov. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!