Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktasam le a 2 es...

Tenaj kérdése:

Hogyan szoktasam le a 2 es fel eves kislanyomat a cumisuvegrol. Es hogyan vegyem ra hogy egyen?

Figyelt kérdés
A kislanyom reggel ebredes utan tejet ker , delbe es este is egy cumisuveg tejel alszik el.De ha bolcsibe van 2 napot egy heten ott nem kell neki.Sot van mikor csavargas kozbe is tejet ker es leakar fekudni a babakocsiba.Van mikor nem is iszik csak cumikent hasznalja (cumija sose volt).DE viszont enni meg nem akar.Nem ul meg a feneken hogy szepen nyugodttan elfogyasztanank a kajcsit.Mindig csak par falatot eszik es utna kozli nem kell es keri a tejet.Ritkan ha felbehagya az evest akkor jatek kozbe megeszik par falatot.Szerintem a tej miatt nem eszik rendesen.

2013. nov. 18. 23:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg is válaszoltad a kérdésedet: ne adj neki tejet, csak ha előtte evett rendesen. Valószínűleg hisztizni fog, de akkor szépen nyugodtan el kell neki magyarázni, akár százszor is egymás után, hogy előbb meg kell enni az ebédet, és utána jöhet a tej. Ja, hogy nem éhes? Akkor a tej sem fér be a pocakjába. Ennyi.

Tudom, miről beszélek, nálunk is volt ilyen probléma, de miután rendszert vittem a kakaóivásba (mert az enyém azt itta volna folyamatosan), nagyon hamar megoldódott.

2013. nov. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát 2,5 éves korban már elég késő ebbe belekezdeni. Ilyenkor már csak komoly harcok és vergődések árán fog menni a dolog azzal a módszerrel, ahogy az 1. válaszoló már írta.

Cumisüvegről, tejcsin alvásról jobb minél korábban leszoktatni a kicsiket, mert ugye a fogaiknak sem jó, meg ugye az evés, amit írtál, és hát minél később kezdjük, annál nehezebb.


Hajrá, és kitartást!

2013. nov. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nálunk is volt ilyen, most két éves a lányom és bepróbálkozott hogy kakaót kér minden étkezésre üvegből, én már elsőre mondtam neki hogy üvegből reggel meg este van, közben ha kér csak pohárból és ehhez tartottam magam, pohárból már nem kellett annyira

nem lehet hogy valamiféle stressz helyzetben akarja így nyugalomba helyezni magát?

2013. nov. 19. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az en fiam 3 es kb ugyanez a problemank. 2 masik vele egykoru kisbaratunk van, mindegyik a cumisuveget szippantja ha tejrol van szo. En raktam mar csoros poharba, sima poharba...de ugy nem kell. Minden mast poharbol iszik, de a cuci az alvas elott, ebredes utan es delutani relax-kor kotelezo. Kisbaratok anyukai ( egyik 3x masik 2x anyuka) azt mondtak, ne gorcsoljek rajta, elobb-utobb elhagyja majd...de hat halal cikinek talalom es a megjegyzesek amiket kapunk...ugyhogy cuci csak otthon van, oviba 5 fel napot jar. Ott csorospohar van vagy vizesflaska....soha nem cumizott. En ugy latom, hogy ez megnyugtatja, segit a pihenesben. Varok...itthon nem ciki.
2013. nov. 19. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem azzal van a baj, hogy cumisüvegből issza a tejet, hanem azzal, hogy nem eszik mást. Én nem adnék csak reggel. Estiről is lassan le kell szoktatni az éjszakai ágytisztasághoz nem árt, ha nem iszik éjjel sokat.
2013. nov. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk ugyan ez van csak ikrek. Reggel ébredéskor TEJCSI. Ez egyfajta átállás alvásból az ébredésbe. :) Később reggeliznek, na nem sokat! Nappali alváshoz is kérik az alvóstejcsit, el is alszanak rajta! Ebédelnek, vacsoráznak. És elalváshoz ismét tejcsi, szintén elalszanak rajta pillanatok alatt.

Igazából nincs szívem elvenni tőlük. Látom hogy jó a kis lelküknek. :)

Egyébként normál súlyban vannak, ezért nem aggódok. Majd csak ráunnak!

2013. nov. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
33%
Három gyerekem van. Ennyi idősen már nem kell a cumisüveg! Reggel, este ihat bögréből tejet. Nap közben nem kell tej. Lehet egy hétig éhezik, utána simán eszik, iszik rendesen. Tudom, hogy drasztikus de már nagy ehhez a kislányod. És ha ezt előbb fokozatosan csinálod, most később nem lenne annyira fárasztó.
2013. nov. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!