Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért mond mindent fordítva a...

Miért mond mindent fordítva a 3 éves kis fiam?

Figyelt kérdés

Mikor kimegy a házból azt mondja be megy, ha be jön akkor fordítva.

Ha fel megy az emeletre akkor azt mondja le megy és fordítva.

Ma játék közbe például azt mondta hogy nem szedi össze, mikor azt mondtam hogy ne szedje szét.

Miért van ez??


2013. nov. 30. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
ha kört rajzol,akkor merre rajzolja?? Az óramutatóval ellentétesen,vagy ahogy a mutató jár?
2013. nov. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem rajzol kört :/
2013. nov. 30. 20:55
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kör irányához, meg egyéb tájékozódási dolgokhoz ennek nem sok köze van.


Itt ugyanis nyelvi képességekről van szó, amelyek ebben az életkorban még javában fejlődnek.A fiad esetében én azt gondolnám, hogy normális jelenség: azonos nyelvi kategórián belül még téveszti az ellentétpárokat. Te az igekötőket említetted (ki-be, szét-össze), de csomó kigyerek mondja a tegnap helyett, hogy holnap, elment helyett eljött, stb. A lányom egyszer azt mondta, hogy a szeme kigyulladt, ahelyett, hogy begyulladt - ez a példa egyébként jól mutatja, hogy nem térbeli iránytévesztésről van szó, hiszen ebben az esetben teljesen önkényes a "ki" és "be", nincs irányt jelölő funkciója.

5-6 éves kor után az ilyen tévesztések (egyéb tünetek mellett) jelezhetnek nyelvi gyengeséget, de addig még van pár év. Akkor meg lehet nézni, van-e beszédészlelési gond pl. De most ez így OK, gyakori jelenség.

2013. nov. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én elvinném egy logopédushoz,azért vannak a szakemberek,hogy segítsenek,és véleményt mondjanak,és jobb előbb,mint később.Vagy nevelési tanácsadóba, szerintem minden nagyobb városban van,és ingyenes is.
2013. nov. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!