Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vegyem rá, hogy a...

Hogyan vegyem rá, hogy a WC-be végezze el 3 éves kislányunk a nagydolgot?

Figyelt kérdés

Nincsen testvére, bölcsibe járunk, és eléggé kényelmes típus.

Kislányunk 3 éves elmúlt májusban, és nappal már szobatiszta, de "nagydolognál" hozza a pelust, hogy azt oda akarja elvégezni. Hiába fűzöm, hogy menjünk, "bújjunk el a WC-be", mert mindezt egyébként elbújva végzi, hajthatatlan, nem akar, és erőszakoskodik. Éjszaka pedig most kezdem el a napokban a pelenka elhagyását. Szerintem már tudna, mert régen már sikerült, de az még nagyon az elején volt, amikor kezdtük a biliztetést, illetve, hogy jelezze ha pisilnie kell. Szeptemberben már kezdjük az ovit, kicsit aggódom, hogy nem lesz-e baj, de már hónapok óta nem pisil be, azt már a WC-n végzi el, akár itthon, akár máshol.


2008. júl. 11. 23:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

En "megvesztegettem" a baratnom kisfiat lehetoseget sem adva arra, hogy a pelusba akarjon csinalni. Fruttival....

Valami apro edesseggel...tudom, hogy szemet dolog...persze nem mindig kapta csak ha eppen "nem felejtettem el"....vagy o eszembe jutatta...

A kaki mindig nehezebb. En javaslom ezt a modszert annak ellenere, hogy tudom, nem helyes a gyermeknek edesseget adni...mondd el neki, hogy gondolkodtal. Hogyan kothetnetek uzletet. Mit szolna egy fruttihoz, ha belecsinal a klotyoba? (Van gyerekulesetek? Nem lehet, hogy attol fel a nagy preseles kozepette bele fog esni a klotyoba?)

A pelusnak bucsut intessz ha meg van hasznald el de minden alkalommal mondd el neki, hogyha elfogy ez a csomag, mar nem lesz tobb probaljatok egyutt a klotyon a dolgot. A proba is nagy dicseretet erdemel de nem cukorkat!!! Azert "melozni" kell.

A baratnom kisfiat en szoktattam klotyora. 2 het alatt kesz voltunk kakival egyutt....(ezalatt a kaki volt szonyegen, pizsigatyoban, Thomas alsogatyoban....)Egy honap utan este sem volt pelus, mert az anyja a gyermekkel este leult es elmondta neki, elfogyott, nincs tobb...ha pippantani kell ebressz fel...minden ejjel 3 korul ebresztette az anyjat a kicsi.

Dani majus vegen toltotte a 3-at.

Ovi kesz a gyermek.

Legy eros es kovetkezetes. Te vagy a fonok nem a 3 eves hisztis korszakot elo gyermek. Ez nem az erok harca.

2008. júl. 12. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam valahol, hogy ilyenkor kis időre jegelni kell a témát, hogy elfelejtse, miért is akart ellenállni. Aztán olyan játékokat kell vele játszani (anélkül, hogy neki szóba hoznád a nagydolgot, vagy bármi ehhez köthetőt), hogy a kedvenc babáját/maciját/bármijét biliztetitek együtt (sőt, inkább ő bilizteti), neki sikerül ( cikkben, ahol olvastam, még azt is javasolták, hogy a maci alá kell rejteni egy só-liszt gyurma-kakit) és együtt örülni, hogy a maci milyen ügyes volt.

A másik trükk, amit olvastam, hogy figyelni kell a gyereket és amikor látod, hogy kakilnia kell, ráültetni a bilire/wc-re és megkérni, hogy PISILJEN egy kicsit. Ha ügyes vagy és hajlandó teljesíteni a kérésedet és eléggé kell már neki kakilni (a kakilást nem szabad szóba hozni!), akkor úgyis "kicsúszik" a kaki is. Na és ilyenkor megintcsak dicsérni kell. A sikertelenséget pedig nem szabad "túlemlegetni", sőt, azt is inkább pozitívan kell kommunikálni: "legközelebb biztosan sikerül".

Remélem, segítettem.

2008. júl. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A nasival történő jutalmazást etéren nem alkalmaznám, mert szerintem már így is sokszor másból kifolyólag ezzel van megjutalmazva, mértékletesen, de az jó ötlet, hogy ha elfogy a pelus, akkor többet nem fogunk venni, és minden peluscserénél, mármint, ha kakil, akkor mondom neki, hogy nincs több pelenkavásárlás, ez az utolsó csomag. Fel fogja fogni, mert már nagyon jól lehet vele megértetni a dolgokat, csak ezt az egyet nem. Hisztizni hisztizik, de nagy türelemmel kell bánni ilyenkor vele, ami azért sikerül többé-kevésbé. De szerintem ez minden gyermeknél adott ebben a korban.


Ami a gyurmából készült "nagydolgot" illeti, az is jó ötlet, azt is ki fogom próbálni, eszembe sem jutott volna, köszönöm a válaszokat!!!!!!

2008. júl. 12. 16:53
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Második válaszoló vagyok.

Azt még hozzá kell tennem, hogy ha csináltok "műkakit" gyurmából, azt a gyerek segítségével ki kell önteni a wc-be, mint az igazit. Azért kell ezt, mert sok gyerek állítólag a kakihoz azért ragaszkodik (ezért akarja csak pelusba), mert úgy érzi, hogy az ő része és rossz érzés neki, hogy eltűnik a wc mélyén. De ha látja, hogy ez a macinál is így volt és ez nem baj, talán lassan megszokja a gondolatot.

2008. júl. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk egszerű volt.A lányom 2éves volt és imádta a mini légfrissítőt nyomkodni.Ez volt a kitétel.Ha kakil akkor "Höff"-ölhet.(Ő így hívja, mert ilyen hangja van a bries nek mikor kifúj)Aztán volt hogy csak azért erőltette a kakilást, hogy höffölhessen.De szépen megszokta a wc-t, és a bilit el is tettem.Kitartás.
2008. júl. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A légfrissítős verziót is ki fogom próbálni. Köszönöm szépen a választ!
2008. júl. 24. 08:29
 7/7 A kérdező kommentje:
Aki azt írta, hogy ostorral, az inkább ne adjon senkinek tanácsot. És elmehet melegebb éghajlatra.
2008. szept. 5. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!